ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞI NİÇİN KORUNMAKTADIR? / Yıldıray Çiçek 3663 okunma - 15 Mart 2017

Darbe girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, "Meclis Araştırma komisyonunda 141 kişi dinlendi. Yurtta sulh konseyinin 38 kişiden oluşmaktadır. Darbenin siyasi ayağı ise tespit edilemedi" demiş…

Zurnanın zırt dediği yer işte burasıdır.

Oysa Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin, "Bu ayağın sivil ayağı vardır, içeride sivil ayağı vardır, dışarıda sivil ayağı vardır, yargı ayağı vardır, emniyet ayağı vardır, bunlar çıkartılıyor. Siyaset ayağı da vardır, olmaması mümkün mü? Türkiye'de hangi darbede siyaset ayağı yoktu?" demişti.

FETÖ ve siyaset yıllarca iç içe geçmişken, "15 Temmuz darbe girişimin siyaset ayağı yok" yahut "siyaset ayağına ulaşamadık" demek işgüzarlıktır. Ve aynı zamanda birilerinin korunduğunu göstermektedir.

AKP, MHP, CHP, HDP içinde birçok Bylock kullanan milletvekili, üst düzey yönetici olduğu çok güçlü bir şekilde iddia edilirken "Darbenin siyasi ayağı ise tespit edilemedi" denilerek bunun üzeri kapatılmak mı istenmektedir?

Tarlasından çıkıp gelmiş köy çocuklarının sırf "FETÖ dershanesinde okudu" diye ya da "FETÖ dershaneleri önünden geçti" diye cezaların en ağırını verenler, Pensilvanya'da Fethullah Gülen'le poz veren siyasilere, gazetecilere, şuna buna niye hiç dokunmamaktadır?

AKP belli ki kendi içindeki siyasilere dokunmamak, onları korumak için başka partilerdeki FETÖ bağlantılı siyasilere de dokunmamaktadır.

İşte bu zihniyet yüzünden FETÖ'nün siyasi ayağı deşifre edilmemektedir.

AKP, FETÖ konusunda da yıllardır hiçbir uyarıyı dikkate almayıp, 15 Temmuz kanlı darbe girişimine kadar olayı taşıyan zemini oluşturmuştur. Şimdi de FETÖ ile ciddi mücadele yapılmasını savsaklamaktadır. Birçok alanda yapılan bu mücadelenin siyasi ayağında yapılmaması şüpheleri hep diri tutmaktadır.

AKP'de 80'ne yakın Bylock'cu milletvekili ve bakan iddiası niçin tam olarak aydınlatılmıyor? Daha 3-4 yıl önce Pensilvanya'da Fethullah Gülen'le poz veren, mevcut milletvekilleri niçin hesap vermiyor?

15 Temmuz darbe girişimi sonrası bile düzenlediği mitingte PKK-FETÖ tutuklularının ismini okutup, onları alkışlatan Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'sine niye dokunulmamaktadır?

MHP'yi ele geçirmek için, FETÖ'nün yargısıyla, sermayesiyle, medyasıyla hareket edenler, 15 Temmuz darbe girişimi öncesi "Yurtta Sulh Konseyi" ismini zikrederek Türkiye'yi dolaşanlar, FETÖ'nün imamlarıyla her türlü ilişkisi olanlar, "FETÖ'nün imamıyım" diye canlı yayınlara mesaj atanlar, 15 Temmuz'dan önce "Türkiye'de farklı gelişmeler olacak" diyerek bulunduğu ortamlarda darbenin işaretini verenlere niye dokunulmamaktadır?

Velhasıl 15 Temmuz'un siyasi ayağı bu kadar sırıtırken, sırf kendi dengelerini korumaya çalışan AKP yüzünden dokunulmamaktadır.

AKP'nin artık hata yapma lüksü kalmamıştır.

AKP'nin artık kurnazlıklara girme lüksü kalmamıştır.

AKP'nin hataları, kurnazlıkları Türkiye'yi bu noktaya getirmişken, Türkiye'yi düzlüğe çıkarmak için yaşananlardan ders çıkarılmalıdır.

FETÖ, PKK konusunda artık zerre vereceği taviz kalmadığı gibi, hepsinin kökünü kurutacak eylemlere girmelidir.

MHP gibi bir parti bu konuda arkasında kapı gibi dururken, MHP'nin samimiyetini Türkiye adına iyi değerlendirmelidir.

Oyunları, dengeleri bırakarak FETÖ'nün siyasi ayağına dokunarak gerekli adımları atmalıdır.

 

DEVLET BAHÇELİ FETÖ KONUSUNDA UYARMIŞTI!

https://www.facebook.com/bozkurtcaps/videos/1786614814923901/

Kalemine ve yüreğine sağlık.
Kardeşim kalemine ve yüreğine sağlık.Tespitlerin altına imza atmamak mümkün değil.Bunları ancak Türk Milliyetçisi,ülkücü bir kalem dile getirirdi.Çok sağlam ve yerinde bir yazı olmuş.sağ ol genç kardeşim.
Mahmut Güçtaş15.3.2017