ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
SÖZCÜ'DEKİ MÜZELİK SOLCULAR ÇILDIRDI! / Yıldıray Çiçek 1345 okunma - 22 Mart 2017

Müzelik solcuların toplanma gazetesi olan Sözcü'de, 7 Haziran seçimlerinden sonra bir MHP sevdası başladı. Emin Çölaşan, Rahmi Turan, Bekir Coşkun, Uğur Dündar bunların başını çekiyor. Doğu Perinçek hayranlığını artık saklamayan Yılmaz Özdil'de bunlar içinde renkli kişilik olarak duruyor.

Bunların hepsi şu an kafayı MHP ve Devlet Bahçeli ile yemiş durumdadır. Uzaydaki bir konuyu bile getirip MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye bağlıyorlar. Bunların ilk karın ağrısı "Devlet Bahçeli, CHP ve HDP ile niye koalisyon kurmadı?" anlayışıyla başladı.

PKK'nın siyasi uzantısıyla "niye koalisyon kurmadı" diye feryat eden bunlar, şimdi sanki bu konularda çok hassasmış gibi Barzani üzerinden yazıp konuşuyorlar. Barzani ile hiçbir ilişkisi olmayan MHP'ye Barzani'yi soruyorlar, Barzani ile ilişkisi olan CHP'ye zerre kadar bir soru yöneltmiyorlar. MHP eğer bunlara uyup, CHP ve HDP ile koalisyon kursaydı herhalde her gün Barzani'yle oturup kalkacaktı.

Yüzyıllık bu solcu, komünistler öyle yazılar yazmaya başladı ki, sanırsın doğuştan Ülkücüler… Artık ne tür kafa yapıcı hap kullanıyorlarsa Kemal Kılıçdaroğlu ve Doğu Perinçek'i bile etkileye etkileye Ülkücü (!) yaptılar.

Dün Ülkücülere katil diyen Bekir Coşkun şimdi "Asena" yazıları yazıyor, dün "şehit ailelerini dolandırdı" diye yazılar yazan Uğur Dündar şimdi "kurtarıcı abla" yazıları yazıyor, dün "HDP ile koalisyon kurmadı" diye MHP'ye saldıran Emin Çölaşan, şimdi PKK üzerinden MHP'ye saldırıyor. Yılmaz Özdil, geçmişte Ermeni Soykırım iddialarını "İttihatçı kompradorlar, milli azınlıklar üzerinde de baskı ve katliam politikası uyguladı. Doğuda yüz binlerce Ermeni'yi katletti. Geri kalanlarını da yurtlarından sürdü. Arap ve Kürt milliyetçilerine çeşitli baskılar uyguladı. (TİİKP Savunma, s.154)" şeklinde ilk dillendiren Doğu Perinçek olmasına rağmen, onu emperyalistlere karşı Ermeni Soykırım iddialarını çürüten kahraman muamelesi yapıyor. 

Rahmi Turan ise malum çıplak gazetelerin kurucusu, "sakallı bebek doğdu" şeklinde haberlerle tirajlar yükselten üstat!

Bir ara da Metin Feyzioğlu'na "parti kur" diye gaz veriyordu. Köşesinden aynen şunları yazmıştı: Metin Feyzioğlu'na sesleniyorum:

Ey Metin Bey! Daha ne duruyorsun? Bir parti kur!

Başına geç! Göreceksin ki, o partinin peşine milyonlar takılacak.

Ben, kendi hesabıma böyle Atatürkçü, laik cumhuriyet yanlısı, vatansever bir partiyi hiçbir çıkar beklemeden, sonuna kadar destekleyeceğimi ilan ediyorum." cümleleriyle çıkarıyor. Yazısı içindeki asıl bombası ise "Bu yeni partiye gönüllü olarak koşacak birçok CHP ve MHP milletvekili olacaktır. "

***

Metin Feyzioğlu şimdi MHP'den ihraç edilen Yusuf Halaçoğlu ile birlikte Anadolu'yu geziyor. Herhalde Rahmi Turan'ın gazını aldı ki, ya parti kuracak, ya da CHP'yi ele geçirmeye çalışacak…

Rahmi Turan'ın "Bu yeni partiye gönüllü olarak koşacak birçok CHP ve MHP milletvekili olacaktır. " sözü herhalde böyle gerçekleşecek. MHP'den ihraç edilmişler oraya giderse Rahmi Turan'ın hesabı bu şekilde tutacak…

Müzelik bu solcular, Türkiye'de adeta mikser görevi yapmaktadır. Atatürk sevgisi, Cumhuriyet sevgisi hep yalan- dolandır. "Mecbur değilim Atatürk milliyetçisi olmaya..." diyen Doğu Perinçek'lere oy ve destek veren Yılmaz Özdil'ler, "HDP ile koalisyon isteyen" Rahmi Turan'lar, Emin Çölaşanlar, Bekir Coşkunlar ömrünün son demlerinde sadece karakterlerini tartıştırıyorlar. Onun dışında yaptıkları sadece dedikodu, fitne…

Sözcü, Aydınlık, Cumhuriyet, Birgün, Yurt, Oda Tv, Halk Tv, Ulusal Kanal, Yeniçağ bunların hepsinin tek merkezden yönetildiği çok bellidir. Bunların içinde PKK'lıların, FETÖ'cülerin cirit atması da tesadüf değildir.

16 Nisan'ı bir de bu pencereden değerlendirin…

 

 

Makaleyi Hemen Yorumla