ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
YAVAŞ GARDAŞIM YAVAŞ! / Yıldıray Çiçek 1611 okunma - 30 Mart 2017

12 Eylül 2010 referandumunda sözde Ülkücü, özde FETÖ'nün projelerine hizmet eden tipler vardı. Sürekli MHP'ye saldırıyor ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi eleştiriyorlardı. 12 Eylül 2010 referandumunun hikmetlerinden, kerametlerinden bahsediyorlardı. MHP'nin o referanduma karşı çıkarak "Kâfirlik yaptığını, Ülkücü şehitlere ihanet ettiğini" gazete, televizyon ve sosyal medya sayfalarında dillendiriyorlardı. 

Teröristbaşı Fethullah Gülen "İmkân olsa mezardakileri bile kaldırarak 'evet' oyu kullandırmak lazım." derken, MHP Lideri Devlet Bahçeli "Fethullah Gülen ölüleri mezardan kaldırıp oy kullandıracağına ABD'den gelerek 12 Eylül'de oy kullansın" diyerek tepki göstermişti. Bu söze FETÖ'cülerden önce, içimize sızmış kripto FETÖ'cüler tepki göstermişti.

O gün FETÖ'nün yanında "Evet'i" savunanlar, bugün yine FETÖ'nün safında "HAYIR'ı" savunuyor. O günlerde FETÖ'cülerle "Evet" bildirilerine imza atanlar şimdi "HAYIR'ı" savunuyor.

Bu tiplerden birisi de Mansur Yavaş'tır.  12 Eylül 2010 referandumunda MHP'yi AKP ve FETÖ gazetelerinde eleştiren Mansur Yavaş "HAYIR GARDAŞIM HAYIR" sloganıyla şimdi de "HAYIR" propagandası yapmaktadır.

Bir de utanmadan, yüzü kızarmadan ve milleti balık hafızalı sanarak "2010'da Hayır diyenlere hain demiştiniz. Şimdi o zaman Hayır diyenlerle birlikte Evet diyor ve aynısını yapıyorsunuz. Keşke ders alsaydınız?" diye twit atmış…

MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye gönderdiğin mektuptaki "Millet iradesinin önemli bir bölümüne elitist bir yaklaşımla adeta tepeden bakan, referandumda evet oyu kullanmış yüzde 58'lik bir kitleyi neredeyse yok sayan, bütün programını hayır oyu kullananlar üzerine yapan ve bunu açıkça ilan eden bir anlayışla sonuç almamız mümkün gözükmemektedir."  cümlelerini unuttu galiba Mansur Yavaş? 

O mektubu kendi yazmayıp, başkasına yazdırdığı için unutması da doğal…

MHP 12 Eylül 2010 referandumunda "HAYIR" dediği ve FETÖ ile mücadele ettiği için o başkasına yazdırıp, adını yazdırdığı mektupta yine şunları söylüyordu :  

- Ülkücü harekete yabancı dar bir kadronun elinden çıkan politikalarla "CHP'yle özdeş parti" suçlamalarına çanak tutan bir anlayış sergilenmiştir.

- İçinde maneviyatı barındırmayan bir milliyetçiliğin halk tarafından CHP'yle aynı kategoride değerlendirildiğini fark edemeyen bir siyaset tarzıyla bu hareketi iktidara taşıyamayız.

***

FETÖ tüm medya araçlarını kullanarak Engin Alan'a saldırdığı dönem, bu Mansur Yavaş mektubunda Engin Alan'ı hedef alarak aynen şunu diyordu : "Cuntacı oluşumlarda yer aldığı iddiasıyla hakkında davaların devam ettiği isimlerin ön plana çıkarılması kamuoyunda ciddi kuşkular uyandırmıştır" 

***

Tüm söylem ve eylemleri FETÖ'nün çizgisine uygun duruş sergilemiş Mansur Yavaş, şimdi "HAYIR" üzerinden yine MHP'ye saldırıyor.

Herhalde "Nasıl olsa Türkiye'de gündem sürekli değişiyor, benim 2010 referandumundaki tavrımı unutmuşlardır" diyorsa, gördüğü gibi yanılıyor.

12 Eylül 2010 referandumunda MHP'yi "maneviyatsız CHP" benzetmesiyle eleştiren Mansur Yavaş, önce gitti CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu. Şimdi de referandumda CHP'nin safında "HAYIR" çalışmaları yapıyor. 

Mansur Yavaş, "HAYIR" cephesindeki CHP'ye, HDP'ye, Perinçek'e, PKK'ya, FETÖ'ye bakıp şimdi bol bol maneviyat yükleniyor herhalde?

MHP 12 Eylül 2010 referandumuna dair nasıl haklı çıktıysa, 16 Nisan 2017 referandumunda haklı çıkacaktır. 

Mansur Yavaş gibi siyasilerin zekâsı bunu anlamasa da gerçek budur. 12 Eylül 2010 referandumuna karşı duruşu ortada olan Mansur Yavaş'a bizde "YAVAŞ GARDAŞIM YAVAŞ" diyoruz…

FETÖ'yü bu kadar seviyorsan açıksa söyle, 2010 yılından beri kıvranıp durma!

Makaleyi Hemen Yorumla