ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
ŞEHİT YAKINI, GAZİ BABASI KİMİNLE POZ VERDİĞİNE DİKKAT ETMELİ! / Yıldıray Çiçek 868 okunma - 03 Nisan 2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz hafta Kayseri'nin Sarız İlçesi'nde "Hayır" mitingi düzenledi. Bu mitingte hem şehit yakını, hem gazi babası olan 63 yaşındaki Bekir Ökten, Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında iken mikrofonu alarak, "Biz hayır dediğimiz zaman terörist olacakmışız. Benden terörist olur mu?" dedi ve terörist muamelesi görmek istemediğini söyledi.

Vatan için bedel ödemiş bir evladın babası olan kişi sırf "Hayır" dediği için elbette terörist olmaz. Böyle bir ifadeyle yaklaşan her kimse büyük terbiyesizlik yapmış olur.

Ama gazi babasının en büyük yanlışı da bunu Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında, onun mitinginde, ona destek amacıyla söylemiş olmasıdır.

Suriye'de öldürülen PKK'lı terörist, sözde PKK'lı komutan Aziz Güler'in cenazesini havaalanında karşılamaya iki milletvekilini göndermiş Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında bu söz, o şehidin ruhunu incitmez mi, o gazi evladının halini üzmez mi?

Daha başka PKK'lı teröristlerin cenazelerine katılıp, "anılarını yaşatacağız" diye konuşma yapan kişileri milletvekili ve CHP Genel Başkan yardımcısı yapan Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında bu söz, o şehidin ruhunu incitmez mi, o gazi evladının halini üzmez mi?

Askerimizi, polisimizi sınıra kadar gelip şehit eden, sınırdan bomba geçirip eylemler yapan PYD'li -(YPG) teröristler için "Onları terör örgütü olarak görmüyorum" diyen Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında bu söz, o şehidin ruhunu incitmez mi, o gazi evladının halini üzmez mi?

Belki de o cenaze törenine katıldıkları senin akrabanı şehit eden, ya da evladını gazi eden bir terörist idi. Değil mi kıymetli Bekir Ökten?

Senin akraban, senin evladın Anayasanın ilk dört maddesini korumak için bedel öderken, destek verdiğin Kemal Kılıçdaroğlu "Anayasa'nın 2. ve 3. Maddesini değiştirelim" diye PKK'nın bile cesaret edemediği çıkışları yapmıyor mu?

"Geçmiş geçmişte kaldı" desek o da olmuyor. Türkiye 15 Temmuz gibi bir kanlı badire atlatmış ama yine de kendine çeki düzen vermiyor. Yine aynı Kemal Kılıçdaroğlu tüm terör örgütlerine sahip çıkıyor.

Adana'da miting yapıyor. PKK'lı, FETÖ'cü tutukluların ismini tek tek sayıp, kalabalıklara alkışlatıyor.

İstanbul / Kartal'da CHP milletvekillerinin katılımıyla CHP-HDP ortak mitingi yaptırıyor.

HDP'nin elindeki belediyelere kayyum atanıyor, Kılıçdaroğlu zıplıyor.

HDP'li milletvekili, belediye başkanları tutuklanıyor, Kılıçdaroğlu ayağa kalkıyor.

PKK'nın gazete ve televizyonları kapatılıyor, Kemal Kılıçdaroğlu kendinden geçiyor.

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş tutuklanıyor, Kemal Kılıçdaroğlu CHP milletvekillerinden cezaevine heyet gönderiyor.

Ey şehit yakını ve gazi babası…

Bu Kemal Kılıçdaroğlu değil miydi, PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile koalisyon kurmaya kalkan ve MHP'ye de "Sende gel beraber kuralım" diye vicdan kanatan çağrıda bulunan?

Şimdi özet bu şekilde profili olan ve her türlü terör örgütüyle işbirliği yapacak meziyette olan Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında, ona destek vermek için konuşma yapmak, bir şehit yakınına, gazi babasına yakıştı mı?

"Hayır" veren herkes terörist olmaz. Ama poz verdiğiniz Kemal Kılıçdaroğlu'nun terör örgütlerine desteği sürmektedir. Terör örgütünün siyasi uzantısı HDP ile onun işbirliğini kimse bozamamaktadır.

PKK'nın ve uzantıları HDP'nin, DBP'nin "Hayır'ını" kim gizleyebilir? 

FETÖ'nün "Hayır'ını" kim görmezlikten gelebilir? 

DHKP-C'nin "Hayır'ını" kim yok sayabilir?

Ve her şeyden önce "CHP'nin bunlarla ilişkisi" yok diyebilecek var mı?

Dün PKK ve FETÖ ile AKP yol yürürken, şimdi bu terör örgütlerinin ihalesini alan CHP'ye verilen her destek terör örgütlerine gitmektedir.

Şehit yakını, gazi babası da gitsin, normal bir vatandaş olarak "Hayır'ını" versin…

Ona saygısızlık yapacak her kişi terbiyesizlik yapar. Ama şehit babası yakını, gazi babası da kiminle poz verdiğine dikkat etmelidir.

CHP ile verilecek her poz, şehitleri, gazileri incitecektir.

Makaleyi Hemen Yorumla