ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
CHP KUKLALARI, CHP NE DÜŞÜNÜYOR BARZANİ KONUSUNDA? / Yıldıray Çiçek 1308 okunma - 04 Nisan 2017

Barzani'nin Türkiye'ye gelişinde ona ait sözde Kürdistan paçavraların asılmasına, Kerkük'te resmi dairelere sözde Kürdistan paçavralarının asılmasına MHP Lideri Devlet Bahçeli dışında tepki gösteren hiç kimse olmadı. AKP Barzani'yi şımartan ve onaylayan olarak sustu, CHP'de Barzani'nin yaptıklarından memnun olarak sustu. Nasıl oluyorsa AKP'li de, CHP'li de, MHP'den ihraç edilmişte bu konu üzerinden MHP'ye saldırıyor. AKP'liler MHP'ye "Niye kurcalıyorsun, Barzani bizim dostumuz" diyerek, CHP'lilerde MHP'nin AKP ile birlikte Anayasa değişikliğine öncü olmasını bahane ederek "Barzani konusunda Bahçeli konuşsun" diyerek, MHP'den ihraç edilmiş CHP yancıları ve kuklaları da CHP'nin bu tavrını güçlendirmek için sabah akşam MHP'ye saldırıyorlar.

Barzani'nin paçavralarının asılmasını "Evet-Hayır" üzerinden değerlendirerek MHP'yi akıllarınca köşeye sıkıştırmaya çalışıyorlar.

MHP'den ihraç edilmiş ve şimdi CHP kayığında yolculuk yapanların yaptığı kurnazlık ise Barzani ve CHP yakınlığını gizleyerek MHP saldırmasıdır. Ve gizledikleri bir başka durumda Kerkük'te provokatörlük yapan Kerkük valisinin "HAYIR" cephesinde yer alan HDP ve Kandil'den her gün referandum için "HAYIR" açıklaması yapan terörist elebaşısı Cemil Bayık'la olan yakın ilişkisidir. Şimdi bu mantıkla "Bu paçavraları Hayırcılar mı astırıyor" diyelim.

Barzani'nin sözcüsü ve heyetini CHP Genel Merkezi'nde konuk eden, Barzani'nin danışmanını konferansa getiren, Barzani konusunda tek cümle dahi kurmayan CHP iken, bu MHP'den ihraç edilmişler hem CHP ile hareket edip, hem de Barzani üzerinden nasıl MHP'ye saldırıyor? Akıl alacak gibi değil…

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Türkiye'ye ziyarette bulunan Başbakan Barzani'nin kendileriyle de görüşmesini adeta yalvarırcasına isteyerek,  "Bölgesel Kürt Yönetimi bütün yumurtalarını sadece AKP sepetine koymasın. Çünkü AKP bugün var yarın yok. Bütün siyasi oluşumlarla ilişkilerin götürülmesi uzun vadede Bölgesel Kürt Yönetimi'nin de işine yarar Şu an Türkiye gibi bir dostlarının olması  hem merkezi Irak Hükümeti hem de Bölgesel Kürt Yönetimi için bir avantajdır. Bu avantajı kullanırken de olabildiğince geniş bir perspektifle, her kesimle diyalog kurmak daha faydalı olur." dememiş miydi?

Tüm toplantılarını CHP'nin organize ettiği Meral Akşener, Sinan Oğan, Ümit Özdağ CHP'ye "Barzani konusunda niçin susuyorsunuz, Barzani aşkınız nedir?" diye sorabildiniz mi?

Barzani konusunda herkese haddini bildiren ve uyaran MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye saldıran bu zavallılar, her gün çıktıkları CHP'nin Halk Tv'sinden, CHP'nin ayarladığı salonlardan CHP'yi sorgulayabilmişler mi?

Varsa yoksa MHP ve Devlet Bahçeli…

AKP'de, CHP'de, HDP'de Barzani ile yakın ilişkidedir. Barzani ile muhataplığı olmayan ve her zaman haddini bildiren sadece MHP'dir.

O yüzden MHP'den ihraç edilmiş CHP'nin yeni kuklaları gidin yeni eviniz CHP'nin kapısının önünde oynayın ve MHP'ye bulaşmayın…

Evet- Hayır üzerinden Barzani konusunda nutuklar atacak olursanız, "HAYIRCI" CHP ve HDP'nin Barzani ilişkileri üzerinden de yorumlar getirin…

MHP'den ihraç edilmiş CHP kuklaları!

Kemal Kılıçdaroğlu Barzani'ye yönelik niçin bir tane eleştiri cümlesi kuramıyor?

CHP Genel Merkezinin odalarında cirit atmaya başlayan FETÖ oğlanı Ümit Özdağ, bir gittiğinde hiç CHP'lilere "Bu Barzani aşkınız nedir?" diye CHP'lilere sordun mu?

Barzani'ye yakın Kürdistan haber sitesinde yazarlık yapan Ali Serim'i kendine danışman yapan ve onu "Ali Serim benim bir öğrencimdir. Sevilen bir gençtir. İyi bir ailenin oğludur." Şeklinde savunan Meral Akşener, her gün CHP Belediye Başkanlarıyla poz verirken, Halk Tv'de Devlet Bahçeli'yi eleştirirken,  Kılıçdaroğlu'nu överken hiç CHP'lilere "Bu Barzani aşkınız nedir?"  diye sormayı düşündün mü?

MHP'nin Barzani konusunda kimseye vereceği bir hesabı yoktur. Barzani konusunda herkese haddini bildirecek konumdadır. O yüzden hadi gidin kendi kapınızı temizleyin…

 

Makaleyi Hemen Yorumla