ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
BARZANİ BEDELİNİ AĞIR ÖDEMELİ O HALDE! / Yıldıray Çiçek 651 okunma - 06 Nisan 2017

MHP Lideri Devlet Bahçeli Sakarya mitinginde "Maalesef Barzani'nin Ankara ve İstanbul'da da göndere çekilen sözde bayrağının Kerkük'teki tüm resmi dairelerde asılmasına karar verildi. Yeni bir kepazelik böylece somutlaştı, karar altına alındı. Dışişleri Bakanlığımız bu kararın yanlış olduğundan hareketle Türkiye'nin endişelerini tam ve yerinde bir şekilde açıkladı. Yine haklı çıktık, keşke vaktinde samimi eleştirilerimiz duyulmuş, dikkate alınmış olsaydı. Keşke peşmergenin melanet emel ve hedefleri isabetle fark edilip gerekli tedbirler alınsaydı." demişti.

Bu konuşmanın akşamı Başbakan Binali Yıldırım, "IKBY'nin Kerkük'e kendi bayrağını asması, Irak Anayasası'na ve Kerkük'ün tarihine aykırı bir uygulamadır. Kerkük, Türkmen yurdudur." twitini attı.

Üç gün sonra da Cumhurbaşkanı Erdoğan Zonguldak mitinginde "Kerkük'te bir defa milli bayrağın dışında orada ikinci bir bayrağın asılmasını kesinlikle yanlış buluyorum. Ve oradaki o bayrağın sahipleri şunu bilsinler ki bölücülük yapıyorlar. Ben Irak Bölgesel Kürt Yönetimine sesleniyorum; Bu yanlıştan bir an önce dönün. Zira şu anda Irak Merkezi Yönetimi zaten onu doğru bulmadığını aldılar kararı açıkladılar. Biz de aynı şekilde buradan uyarıyı yapıyoruz. Çünkü 'Kerkük Kürtlerindir' safsatına Türkiye olarak biz asla uymuyoruz. Hemen o bayraklarınızı indirin. Sadece Irak milli bayrağı ile orada yola devam edin. Yoksa şu andaki geldiğimiz noktadan kusura bakmayın geri adım atmaya mecbur kalırsınız."  konuşmasını yaptı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Barzani'nin Türkiye'de paçavralarıyla karşılanması sürecinden itibaren Kerkük ve Türkmenler konusunu gündemde tutan tek kişidir. Bugün devletin Cumhurbaşkanı ve Başbakanı MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin uyarı e tespitleri üzerinden tekrar bir güncellenme yaşıyorsa, MHP'nin Türkiye üzerinde varlığını iyi idrak etmek gerekiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından bir gün önce bu köşeden "Fakat bunların hepsi söz olarak kalmamalı, uygulamaya geçmelidir. Kabile reisi bile kabul edilemeyecek Barzani isimli soysuz, nasıl Türkmen yurtlarına göz koyabilir? Bunun haddi bildirilmeli, hesabı sorulmalıdır." diye yazmıştım.

Barzani'ye gösterilen ilgi ve şefkat sonrası,  Cumhurbaşkanı ve Başbakan tarafından yapılan açıklamalar, MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi bir kez daha haklı çıkarmıştır. Gelinen bu nokta ve uyarılar büyük bağlayıcılık taşımaktadır.

Türkiye büyük devlettir. Barzani ve Talabani'ye haddini her şartta bildirecektir. Türkmenler Türkiye'nin namusudur. O asılan paçavralar bu namusa leke getirir.

Cumhurbaşkanı ve Başbakan bu saatten sonra Barzani ilişkisini Türkmenlerin varlığı üzerinden değerlendirmek durumundadır.

Barzani dostumuz değildir. Dost olacak hiçbir davranışı yoktur. Şu an Kerkük'ün çevresinde it sürüsü gibi dolaşan PKK'lı teröristler Barzani'nin sahip çıkmasıyla rahat hareket etmektedir.

Geçmişte yapılan hatalar tekrarlanmamalıdır. 

Barzani'ye tanınacak her kolaylık, Suriye'de PKK'ye ABD ve Rusya tarafından verilen destekle de büyüyecektir. Irak'taki gelişmeleri, Suriye'deki gelişmelerden ayrı tutmamak gerekiyor. Terör örgütü PKK, Irak ve Suriye'de ayakları yere sağlam basar hale gelirse, en çok yoğunlaşacağı yer Türkiye olacaktır.

Teröristleri Kandil'de besleyen Barzani o vakit kimden yana olacaktır?

Türkiye bugün terör örgütlerine karşı büyük mücadele verirken, terörist besleyen Barzani'ye yüz vererek çelişkiye düşmemelidir.

PKK, FETÖ konusunda gerçekleri gören Cumhurbaşkanı, Barzani konusunda da geç kalmamalıdır.

"Ağır bedel öder" diyorsanız artık bu şımarıklığın bedelini Barzani ödemelidir.

 

DEVLET BAHÇELİ, BARZANİ KONUSUNDA DA BİR KEZ DAHA HAKLI ÇIKTI!

https://www.facebook.com/bozkurtcaps/videos/1837598813158834/

Makaleyi Hemen Yorumla