ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
CHP KUKLALARINI TAKİP ETMEKTEN MHP'Yİ TAKİP EDEMİYORLAR! / Yıldıray Çiçek 654 okunma - 11 Nisan 2017

Anayasa Değişikliği gündeme geldiğinde, önce TBMM'ndeki milletvekili oylaması için "MHP'de 30 milletvekili Hayır oyu verecek" diye algı yaratmaya çalıştılar. Yalanları ellerinde patladı. FETÖ'nün siyasi projeleri çerçevesinde savrulan milletvekilleri hariç MHP milletvekillerinin tamamı TBMM'ndeki oylamada Anayasa Değişikliği için "Evet" oyu verdi. Sonra "MHP tabanının %90'ı Hayır verecek" algısını oluşturmaya çalıştılar. Baktılar MHP mitingleri tıklım tıklım, bu seferde kalabalık mitinglere çamur bulaştırmaya çalıştılar. Sakarya mitingi hariç MHP'nin tüm mitinglerini takip ettim. Hepsindeki coşkuyu, kalabalığı ve o şehrin sınırlarına girdiğimizde halkın ilgisini bizzat gözlerimle gördüm. MHP'nin İstanbul mitingindeki muhteşem kalabalıkta mitinglerin en güzel finali oldu. 200-300 kişilik sünnet düğün salonlarında CHP destekli toplantı yapanlar, MHP'nin on binlerle, yüzbinlerle yaptığı mitingleri beğenmiyor!

CHP bile açık alan mitingleri yapamaz haldedir.

Geçen gün Muş'un koskoca bir meydanda 50-100 kişiyle "Hayır" mitingi yapan Doğu Perinçek'in gazete ve televizyonları bile MHP mitinglerine "nasıl çamur atarım" yarışındadır.

Hayırcı cephesi, MHP'nin referandum mitinglerini, toplantılarını ve çalışmalarını karartma peşindedir. Ama ne yaparlarsa yapsınlar mızrak çuvala sığmamaktadır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'de İstanbul miting konuşmasında bu "Hayırcı" cephe tetikçilerine şunları söylemiştir: 

"Bu arada MHP nerede diye soran bazı aymazlar da görülüyor.

MHP ne yapıyor diye soruşturan bazı ahlaksızlar ortalıkta geziyor.

Gazete köşelerinde kirli kalemleriyle iftira atıyorlar.

Ekranlardan zehir gibi hezeyan saçıyorlar.

Bre hayâsızlar, bre hayırsızlar, Milliyetçi Hareket Partisi milletiyle içiçe, meydanlarda, salonlarda, Anadolu'nun bağrında, hala anlamıyor musunuz?

Milliyetçi Hareket Partisi Müslüman Türk milletinin olduğu her zeminde, her köşede, hala kabullenmiyor musunuz?

Bunların gözleri var görmüyor, kulakları var duymuyor, akılları var almıyor.

Çünkü üç maymunu oynuyorlar, tezvirat tekeri, nifak dümeni çevirmekle oyalanıyorlar.

En iyi yaptıkları çarpıtmak.

Meslekleri karıştırmak.

Meseleleri saptırmak.

Amaçları tertemiz suyu bulandırmak.

Biz bunlara rağmen yolumuza devam ediyoruz."

***

MHP'nin mitingleri kalabalık ve coşkulu bir şekilde tamamlandı. Bir taraftan Türkiye'nin her yerinde MHP'nin referandum istişare toplantıları yapılırken, diğer yandan MHP'nin ilçe kongreleri yapılmakta ve doğal olarak gündem yine referandum olmaktadır. Hal böyle iken MHP'nin referandum çalışmalarını gölgelemeye çalışmak sadece yapanı yalancı duruma düşürmektedir.

MHP üzerindeki FETÖ'nün siyasi projelerine 1 Kasım'dan sonra büyük destek vermesiyle bilinen Aydın Doğan'ın gazetesi bu duruma en çok düşünlerdendir. 

Aydın Doğan'ın adeta özel kalemliğini yapan Ahmet Hakan'ın "Devlet Bahçeli Evet çalışmasını Tayyip Erdoğan'a ve Binali Yıldırım'a bırakmış gibi.." şeklindeki yazıları buna örnektir. Aydın Doğan'ın gazetesi MHP'den ihraç edilmiş olan CHP kuklalarını takip edip, onları haber yapmaktan vakit bulamadığı için MHP'nin çalışmalarını da elbette göremiyor. Gördüklerini de haberleştirmek işine gelmiyor.

Düğün salonlarında 200-300 kişiyi toplayan CHP kuklalarının "Hayır" toplantıları, 50-100 kişiyle miting yapan Doğu Perinçek toplantıları, meydanlarda miting yapmak yerinde salonlara sıkışan CHP'nin toplantıları bunları "Hayır" için gaza getiriyor ama MHP'nin on binlerce kişiyle yaptığı mitingleri "Evet" için umut vermiyor. Bu zekâ düşüklüğü nasıl oluyor siz hesap edin…

MHP MİTİNGLERİ

https://www.facebook.com/bozkurtcaps/videos/1832515777000471/

Makaleyi Hemen Yorumla