ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
HAYIRCI CEPHENİN HAYIRSIZLARI YİNE YALAN, DOLAN PEŞİNDE! / Yıldıray Çiçek 482 okunma - 15 Nisan 2017

Bir insanın bir olayı anlaması, idrak etmesi için göz, kulak ve beyin arasında sağlıklı bir uyum olması lazımdır. Bunlardan birisi sağlıklı çalışmazsa yaşadığı olayı anlaması ve muhataplarına anlatması mümkün değildir. Bu uyumu yakalayamamış, organları sağlıklı çalışmayan büyük bir yığını, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Star ve NTV ortak yayınına çıkması sonrası gördük… Bunların yayın sonrası çıkardıkları sonuç "Devlet Bahçeli Hayır dedi" şeklinde olmuştur.

Kimdir bunlar? 

Malum Hayır'cı cephe…

CHP, HDP, Perinçek, FETÖ, PKK, MHP'den ihraç edilip soluğu CHP kucağında alanlar…

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin kimseye eyvallahı olmadığı, kimseyle hesap-kitap üzerine pazarlığı olmadığı için rahatlıkla yanlışa yanlış, doğruya doğru demektedir.

Nasıl ki, Barzani konusunda en sert tepkiyi verdiyse, eyalet konusunda lüzumsuz açıklamalar yapan Cumhurbaşkanının danışmanlarına da aynı sert tepkiyi göstermiştir.

Elbette tepkisini gösterirken çok ölçülü ve mantıklı şu ifadelerle bunu yapmıştır : "Bunları söyleyen insanlar kendileri inanıyorlar mı? Sayın Başbakan Binali Yıldırım beyin Türkiye'de ulaşmadığı yer kalmadı gece gündüz, Sayın Cumhurbaşkanı toplu açılışlar sebebiyle ulaşmadığı yer kalmadı, ilgili bakanların ulaşmadığı yer kalmadı hepsi aynı zamanda bir cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin kabulü için düşüncelerini halkla paylaşıyorlar. Bir danışman kalkıyor bir eyalet sisteminden bahsediyor. Öyle bir açıklamayı yapan insanlar ya Adalet ve Kalkınma Partisi'nin hedefini sabote ediyorlar veya bir iç pazarlıkla görevlendirilmiş konuşmacılar bunlar. Bunları zaman gösterecek. Eyalet sistemini getireceğiz diye bir danışman cumhurbaşkanı danışmanı olarak söylüyor ve cumhurbaşkanı da buna ses çıkartmıyor kabulleniyor ise o zaman 2 gün içinde eyalet sistemine karşı olan üniter yapıda düşüncesi olan ülkücülerin kararı ne olabilir?

***

Bu sözler üzerinden CHP ve CHP kuyrukları adeta bayram ediyor. Oysa buradan en çok alınması gerekenlerin başında da PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile ortak "Hayır" çalışması yapan CHP olmalıdır. Düşünün ki, Mardin'de CHP'nin "Hayır" logosunu altında HDP'li Ahmet Türk'le beraber toplantı yapan Deniz Baykal bile MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "Eyalet uyarıları" üzerinden ahkâm kesebiliyor.

"Sen doğuda başka batıda başka konuşuyorsun, dediler. Nereye gittiysem aynı şeyi söyledim. CHP iktidarında yerel yönetim özerklik şartını mutlaka getireceğiz." diyen Kemal Kılıçdaroğlu,  PKK'nın kapatılan televizyon kanalı IMC'de "Anayasanın 2. Ve 3. Maddelerini gelin değiştirelim"  diyen Kemal Kılıçdaroğlu, içinde federasyon, eyalet barındırdığı için "ABD tipi başkanlık modelini getirin destekleyelim" diyen Kemal Kılıçdaroğlu ve şaşkın CHP'liler alınganlık göstermeyecek mi?

Geçmişte "Federasyon niçin özgürce tartışılmasın? Artık bu sorunun özgürce konuşulacağı ve Kürtlerin iradesinin serbestçe belirleneceği ortam yaratılmalıdır. Barışçı bir çözüm için PKK ile görüşülmelidir. Kürt milleti, kendi kaderini tayin hakkına kayıtsız şartsız sahiptir. Eğer isterse ayrı bir devlet kurabilir. Emekçilerin çıkarı, tam hak eşitliği ve özgürlük temelinde, gönüllü birliği gerçekleştirmededir. Ayrılma hakkı gönüllü birliğin her zaman vazgeçilmez koşuludur." propagandalarını yapan Doğu Perinçek alınganlık göstermeyecekte kim gösterecek?

CHP'nin, HDP'nin, PKK'nın, Doğu Perinçek'in safında olup, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin sözü üzerinden kendilerine referandum rantı oluşturmaya çalışanlar "Devlet Bahçeli'de Ülkücülere Hayır oyu verin dedi" yalanını yayıyorlar.

Referandum dönemi yalan üretme fabrikası olanlar Nazlı Çelik'in "Bu danışmanların sözleri ülkücülerin oyunu etkiler mi" sorusuna MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "Etkilemez" cevabını da asla görmek, duymak istememektedirler.  

"Eyalet" kimin hedeflerine yarıyor?

Terör örgütü PKK'nın kurulduğu günden bu yana ana hedefidir. ABD tipi başkanlık modelini bile sırf bu yüzden istemekte ve Anayasanın ilk dört maddesinin korunduğu Cumhurbaşkanlığı Sistemine şiddetle karşı çıkmaktadır. Cumhurbaşkanının bazı işgüzar yahut provokatör danışmanları işte bu hassas süreci baltalamaya çalışmaktadır. MHP Lideri Devlet Bahçeli işte bu baltalamanın önüne geçmiştir. Açık konuşmuştur, net konuşmuştur. Sağa-sola sündürülecek hiçbir şey söylememiştir.

Ülkücüler CHP, HDP, PKK, DHKP-C,FETÖ, Doğu Perinçek ittifakında asla olmayacaktır ve "Evet" diyerek Türk milletinin geleceğine sahip çıkacaktır.

 

DEVLET BAHÇELİ :

“EVET, ARTIK ÇİFTE SU VERİLMİŞ ÇELİK GİBİ OLMUŞTUR.
https://www.facebook.com/bozkurtcaps/videos/1844017239183658/

Makaleyi Hemen Yorumla