ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
KAYBEDEN HAYIR'CILARIN MHP VE DEVLET BAHÇELİ DÜŞMANLIĞI! / Yıldıray Çiçek 1028 okunma - 19 Nisan 2017

7 Haziran seçimlerinden bugüne kadar Türkiye'de en çok konuşulan, tartışılan ve saldırıya uğrayan parti MHP olmuştur.  1 Kasım seçimleri sonrasında da yine hem çok tartışılan olmuş, hem de üzerindeki operasyonlar artmıştır. Tabi bu operasyonlar Türkiye üzerindeki operasyonlarla paralel yürümüştür. Tüm dünya biliyor ki, Türkiye üzerindeki operasyonlarda başarılı olmanın yolu, milliyetçi iradeyi prangalamaktan geçiyor. 1 Kasım seçimleri sonrası PKK'nın elebaşlarından Cemil Bayık'ın "MHP'nin de bu seçim sonuçları çerçevesinde Türkiye gerçeklerini dikkate alarak kendi zihniyetini, politikalarını ve tutumunu değiştirmesi gerekmektedir." sözleri ve FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminden önce yargısını, medyasını, sermayesini, truva atlarını kullanarak MHP üzerinde yapmaya çalıştığı operasyonlar bunun en büyük delilidir.

Şimdi beş kez ağırlaştırılmış müebbet istemiyle dava açılan, darbeci Jandarma Kurmay Albay Ömer Kulaç'ın darbe girişiminden 4-5 saat önce  "Şunu da yazın, olmazsa bana hesap sorarsınız; 2 ay sonra Devlet Bahçeli MHP ile ilişiğini kesecek." Şeklinde twit atması, Türkiye ve MHP üzerindeki operasyonları göstermesi açısından tarihe geçmiştir.

7 Haziran, 1 Kasım seçimleri sonrası ve 15 Temmuz darbe girişimi öncesi her türlü saldırıyı yapan bunlar, yine hiç durmuyorlar, nefes dahi almadan MHP ve Türkiye üzerindeki tezgâhlarına devam ediyorlar.

16 Nisan referandum öncesi saldırılarını devam ettiren aynı şer odakları, 16 Nisan akşamı referandum sonuçlarıyla birlikte yine MHP ve Devlet Bahçeli'ye olan nefretlerini, düşmanlıklarını sürdürüyorlar.

MHP ve Devlet Bahçeli kaybetmiş! 

Öyle diyor aynı şer odakları!

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin istediği ve onayladığı Anayasa değişikliğine 16 Nisan referandumundan "EVET" kararı çıktı mı? 

Çıktı!

Bu sonuca göre MHP ve Devlet Bahçeli nasıl kaybeden oluyor?

"MHP ve Devlet Bahçeli kaybetti" diyenler kim?

Zaten 16 Nisan referandumundan "HAYIR" çıkması için çıldırmış gibi çalışanlar ve sandıkta "HAYIR" oyu kullananlardır…  Hadisenin traji-komik hali de "kaybeden olup, kazanan tarafı kaybeden olarak suçlamak" oluyor.

Kazanan her şeyden önce Türk milleti olmuştur. Siyasi kazananda Anayasa değişikliğinin mimarı AKP, MHP ve sonradan buna destek veren BBP olmuştur. Kaybedenler ise CHP, HDP, PKK, FETÖ, Doğu Perinçek, DHKP-C, Aydın Doğan medyası, Sözcü, Devrimciler, Komünistler, bölücüler, MHP'den ihraç edilip, CHP'nin ve HDP'nin kuyruğu olanlar olmuştur. Kaybeden aranıyorsa bu cephe üzerinden yorumlar, tahliller yapılmalıdır.

Bu kaybeden HAYIR'cılar sanki 16 Nisan seçimlerinde oy veren MHP'lileri teker teker kameraya alıp, sayım yapmışlar gibi "MHP tabanı oy vermedi" diyorlar.

Kim diyor bunu, 7 Haziran seçimlerinde  "Yüzde 60'lık blok hâlâ ilk tercih" diyerek MHP-CHP-HDP koalisyonu kurmak isteyen Kemal Kılıçdaroğlu'nun peşine kuyruk olanlar…

7 Haziran seçimlerine "Başkanlık" propagandasıyla giren AKP, % 10 kaybederek %40 oy almıştı. Kemal Kılıçdaroğlu bunun üzerine MHP'yi de içine katarak "Yüzde 60'lık blok" demişti. Bu somut veriler üzerinden ekle-çıkar bakalım o halde MHP'nin oyu kaç oluyor.

Demek ki, AKP içinde de "Başkanlık" tartışmalarında karşı duruşu olan %10'luk bir kesim vardı ve bunu 7 Haziran seçimlerinde çok net göstermişti. Yani Recep Tayyip Erdoğan'a rağmen %10'luk AKP'ye oy vermeyen bir kesim vardı.

16 Nisan referandumu akşamı sonuçlar açıklandığında AKP'nin kalbi olan ve belediyeleri yıllardır elinde olan İstanbul'da, Ankara'da "Hayır" oyu çıkmışken, nasıl oluyor da buradan MHP'nin oyları hesap ediliyor? 

AKP İstanbul, Ankara gibi belediyelerin yanında elinde bulundurduğu Antalya, Balıkesir, Uşak, Bilecik, Artvin, Ardahan, Düzce, Bolu, Denizli gibi yerlerde de "HAYIR" kazanan olmuştur.

Referandumlar dünyanın her yerinde olduğu gibi, Türkiye'de de çoğu zaman parti mensubiyeti dışında değerlendirilmektedir. AKP'li, MHP'li olup "Hayır" oyu kullanan olduğu gibi, CHP'li olup Evet oyu verenin de olması doğaldır. CHP'nin Kadın Kolları eski Genel Başkanının, CHP'li eski milletvekillerinin, CHP'li muhtarların "Evet" oyu vereceğini açıklamasına şahit olmadık mı?

15 Temmuz'la birlikte 125 bin kişinin muhatap olduğu tutuklama, gözaltı, ,ihraç, açığa alınma 5 kişilik çekirdek aileden ve çevresindeki akrabalardan düşünüldüğünde milyonlara ulaşan bir oranda ortaya çıkmaktadır. Bunun için de bugüne kadar AKP'ye oy verip, mağdur edilmiş olanların olması da sosyal bir gerçektir. FETÖ'den uzaklaşıp, AKP'nin yanında dururken geçmişi yüzünden cezalandırılan kişilerde bilinen bir gerçektir. Bunların "Hayır" oyu verme durumu da en yüksek derecede düşünülendir. FETÖ'den cezaevinde yatanların oy kullandığı sandıkların hepsinde "HAYIR" kazanması da bunu net gösteriyor.

AKP içindeki Abdullah Gül'ün, Ahmet Davutoğlu'nun, Bülent Arınç'ın ve daha birçok AKP'nin beyni olan kişinin 'Evet'e çalışmayıp, "Hayır" duruşları da AKP içinde sorgulanan bir durumdur.

16 Nisan seçim sonuçlarını MHP üzerinden değerlendirip, MHP'ye saldıran kim varsa bilin ki, yine Türkiye üzerinde tezgâhları olanlardır.

MHP'ye saldıranlar 1 Kasım seçimlerinden bu yana hep aynı kişilerdir. Bugünde 16 Nisan referandumunu bahane edip saldıranlar aynı yüzler, aynı ağızlar ve aynı kalemlerdir.

"Kış kışlığı, puşt puştluğunu yapar" diye boşa demiyorlar.

Referandumdan % 60-65 Evet sonucu çıksa, bunlar yine "MHP'den kimse oy vermedi oylar CHP'den, HDP'den kaydı" diyecek kadar ahlak ve akıl yoksunu adamlar olacaklardı.

Dertleri MHP ve Devlet Bahçeli düşmanlığı olduğu için, tüm şart, atmosfer ve mesailerini ona göre ayarlıyorlar.

Kim kazandı, kim kaybetti önümüzdeki günlerde çok net görülecektir.

Bir de "PKK-HDP Gizli Evetçi" diyerek Ülkücüleri aldatan ve PKK-HDP ile birlikte "HAYIR" oyu kullananlar var. Onları da yarın değerlendireceğiz. Nasıl bir karakter yoksunu olduklarını Türkiye'ye göstereceğiz.

 

HAYIR OYU VEREN HDP'YE (PKK) VE ÜLKÜCÜLERE AYNI ANDA TEŞEKKÜR EDEN KILIÇDAROĞLU !

https://www.facebook.com/bozkurtcaps/videos/1846058042312911/

 

Makaleyi Hemen Yorumla