ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
"HDP GİZLİ EVETÇİ" DİYORLARDI, ŞİMDİ HDP'NİN "HAYIR" OYLARIYLA HAVA ATIYORLAR! / Yıldıray Çiçek 16743 okunma - 20 Nisan 2017

Referandum propaganda süreci içinde Milliyetçileri, Ülkücüleri, vatanseverleri, MHP'lileri aldatmak için  "HDP-PKK gizli Evet'çi" şeklinde bir yalan ürettiler. Burada asıl garip olan ise bu yalanı HDP'nin koruyucu kalkanı olan CHP ve CHP'nin çatısı altına girmiş olan MHP'den kovulan yancıların yapmasıydı.

Düşünün ki, HDP'nin en kötü gününde hep yanında olmuş, CHP'yi PKK'nın haklarını savunma bürosu haline getirmiş Kemal Kılıçdaroğlu bile "Ülkücü kardeşlerim, "Apo'da başkanlığa evet diyor", "Leyla Zana'nın 'Evet' için çalıştığını da biliyorum." şeklinde bir zavallılığa alet olmuştu. Teröristbaşı Öcalan'da, PKK'lı Leyla Zana'da aynı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Getirin destekleyelim" dediği, içinde eyalet, federasyon barındıran ABD tipi Başkanlık modelini istiyordu. Gerek Öcalan'ın, gerek Leyla Zana'nın yaptığı açıklamalarda yıllar öncesine aitti. O açıklamaları yeni gibi sunan ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu da bu şekilde yönlendiren ise MHP'den kirli ilişkileri sonucu atılan kişiler ve onların yönlendirmesinde olan yayın organlarıydı.

"Bir yalancı, iyi bir hafızaya sahip olmalıdır." şeklinde güzel bir söz vardır. Kemal Kılıçdaroğlu Salı günü yaptığı konuşmada adeta bu sözün anlamını ortaya koymuştur. Sahtekârların aklıyla "PKK'da, HDP'de Evet diyor" diye Ülkücüleri kandırmaya çalışan Kılıçdaroğlu, şimdi de "Hayır" oyu verdikleri için HDP'lilere "Bütün üst düzey yöneticileri hapiste olmasına rağmen, Doğu ve Güneydoğu'da yaşanan tüm acılara rağmen, HDP'nin tüm seçmenlerine tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum." diyerek seslenmiştir. Hani HDP, PKK "Evet" diyordu?

HDP yerel seçimlerde, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde birinci çıktığı tüm illerde "Hayır'ı" açık ara farkla kazandırmıştır. Tunceli, Diyarbakır, Şırnak, Siirt, Iğdır, Hakkâri, Ağrı, Van, Batman, Mardin HDP'nin Hayır cephesine katkı sağladığı iller olmuştur. HDP sözcüsü Osman Baydemir'de referandum sonucunu değerlendirirken "Kimi medya kuruluşlarında Kürtler yüzde 65 oranında evet diyecek dediler. Algı operasyonu yürüttüler. Seçimin açığa çıkardığı siyasi iradeye baktığımızda yüzleri kızarmıştır. Eğer kızarmamışsa biz zaman zaman hatırlatacağız." diyerek bir nevi "HDP gizli Evet'çi" diyen sahtekârlara cevap vermiştir.

HDP'nin en yüksek oyu aldığı "Seni Başkan Yaptırmayacağız" sloganıyla propaganda yaptığı 7 Haziran seçimlerindeki 13.12 oyu üzerinden değerlendirsek, eğer HDP "Gizli Evetçi" olmuş olsaydı, bugün Hayır cephesinin oyu %35,48 olacaktı. Ama gel gör ki, şimdi Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP'den atılanlar HDP'nin oylarının da dahil olduğu %48 üzerinden hava atıyorlar.

"HDP-PKK Evet diyor" diye manşet atan Yeniçağ Gazetesi, HDP'nin "Hayır" oylarının üzerine tuz döküp yalıyor mudur şimdi?

"HDP ile "evet" için anlaştılar" diye televizyonda ahmak kandırmaya çalışan CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, Genel Başkanı Kılıçdaroğlu HDP'ye "Hayır" oyları için teşekkür ederken niçin alkışlıyordu acaba?

 

"AKP şu anda HDP ile pazarlık yapıyor. HDP referandumda 'evet' oyu verecek" diyen CHP yanaşması Ümit Özdağ, HDP'nin "Hayır" oylarını şimdi hangi stratejik aklıyla yorumluyor? Yeni Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hayır" oyları için HDP'ye teşekkür ederken bu Ümit Özdağ denen adamın yüzü kızarmıyor mu hiç? Ve Türk devleti bu adamın FETÖ ile ortaya çıkan somut ilişkilerini ne zaman sorgulayacaktır? Darbe girişimini önceden bilen FETÖ'cülerle yakın ilişkileri ve darbeci komutanlarla olan diyalogları niçin dikkate alınmamaktadır?

 

Bir başka CHP yanaşması olan Sinan Oğan ,"HDP'liler Evet diyecek" derken, şimdi bu HDP'nin "Hayır" oylarını ve yeni Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP'ye teşekkürünü değerlendirecek yüzü var mıdır? Gerçi o, belediyesi HDP'de olan, 1 Kasım seçimlerinde %56 oy almış HDP'nin Iğdır'daki "Hayır" başarısını kendi başarısı gibi sunup, teşekkür edecek kadar yüzsüz olduğu için, onu kendi haline bırakmakta fayda vardır.

Toplantı salonlarını CHP'nin ayarladığı, CHP'li Belediye başkanlarının salonlarını organize ettiği, Halk Tv'yi emrine verdikleri CHP'nin ana yanaşması olan Meral Akşener'de "Şu anda İmralı'da Abdullah Öcalan'la görüşülüyor. Referanduma gidilirken HDP'nin seçimi boykot etmesi sağlanacak"  demişti. Nasıl olduysa Meral Akşener'in hizmet ettiği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu HDP'ye "HAYIR" oyları için teşekkür etmiştir! Boş ve lüzumsuz konuşmayı çok seven Meral Akşener'in HDP'nin Hayır oyları için diyeceği sözü var mıdır?

PKK'nın şehir yapılanması KCK adına konuşan, bölübaşlarından Cemil Bayık, referandumda 'hayır'ın kazandığını söylüyorsa, HDP'nin yol ve dava arkadaşı olan Meral Akşener, Sinan Oğan, Ümit Özdağ bu saatten sonra ya CHP'ye, ya HDP'ye üye olmalıdır.

"HDP-PKK gizli Evet'çi" propagandalarıyla aldatılan, kandırılan varsa, onlar ya HDP'nin Hayır oylarıyla yanyana gelme rezaletini görecek ve sonuca göre kendilerini kandıranların suratlarına tükürecek! Ya da kendilerini kandıranlarla birlikte CHP'ye, HDP'ye üye olmak için kuyruğa girecek!

"HDP-PKK gizli Evet'çi" diye propaganda yapıp MHP'ye saldıran ve HDP'nin katkısıyla oluşan Hayır oyları üzerinden hava atmaya kalkan kim varsa bilin ki alçağın en önde gidenidir.

HDP'nin ve MHP'den atılanların elinde oyuncak olan Kemal Kılıçdaroğlu'da bu sürecin en zavallı kişiliği olarak anılacaktır. HDP'ye teşekkür ederken yerin dibine girmediyse zaten ne zaman girecektir?

 

HAYIR OYU VEREN HDP'YE (PKK) VE ÜLKÜCÜLERE AYNI ANDA TEŞEKKÜR EDEN KILIÇDAROĞLU!

https://www.facebook.com/bozkurtcaps/videos/1846058042312911/

Makaleyi Hemen Yorumla