ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
ODA TV'NİN AHMET TÜRK KURNAZLIĞI! / Yıldıray Çiçek 2004 okunma - 29 Nisan 2017

FETÖ'nün siyasi projelerinin başarıya ulaşması için özellikle 7 Haziran seçimlerinden bu yana canla başla çalışan Oda Tv isimli bir haber sayfası var. MHP üzerinde FETÖ'cü hâkim ve savcılar operasyon yapmaya çalışırken, bunlarda sayfalarını onların sesi- soluğunu haline getirmişti. Bu sayfa haberlere takla attırmayı, eksiltmeyi, uzatmayı, sündürmeyi çok seviyor.

Oda Tv ile bir de şahsımın it meselesi vardı. O olay hala çözülmedi. Bir ara it sürüsü başını uzattı, şahsıma saldırdı, sonra geri çekildi. Soner Yalçın'a defalarca 'ODA TV'nin bahçesinde kaç çeşit it beslediğini sordum' ama aylardır cevap vermedi. Ahlak yoksunu bir kadının kaset üzerinden yazdığı iftira yazılarını kendilerine yedirdiğimden beri sesleri çıkmıyor. Oda Tv'nin sahibi Soner Yalçın soruma cevap verirse benim gibi hayvan sever oldukça mutlu olacaktır.

Neyse asıl konumuz Oda Tv bahçesindeki it sürüsü değil, Oda Tv'nin HDP'li Ahmet Türk'le ilgili haber başlığıdır. Aylardır Ahmet Türk'ün cezaevinden çıkması üzerinden MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye saldıran Oda Tv, geçtiğimiz gün "Ahmet Türk'ten referandum değerlendirmesi: BAŞKANLIK SİSTEMİNE KARŞI DEĞİLİM" şeklinde bir haber yapmış…

Buradan beslenen bazı haber siteleri de "Ey MHP, ey Bahçeli, ey Evetçi'ler gördünüz mü bakın Ahmet Türk sizinle beraber" içerikli başlıklarla bu haberi servis etti.

Oysa Ahmet Türk röportajında HDP'nin, PKK'nın, CHP'nin istediği şekilde "ABD tipi başkanlık modeli" istediğini ifade ediyor ve "Yeni gelen sistemi başkanlık sistemi olarak göremeyeceğini” belirten şu ifadeleri kullanıyor:  Ben, zaten daha önce de başkanlık sistemine karşı olmadığımızı, bir sistem olarak Türkiye'de uygulanabileceğini, merkezi hükümetin bazı yetkilerinin bölgelere devredilebileceğini, yerinden yönetimin başkanlık sistemi ile mümkün olabileceğini söylemiştim. Ama, bugün getirilen başkanlık sistemi değil. Tüm kurumların denetim altına alındığı, yargının ve diğer faaliyetlerin bir kişinin vereceği karara göre şekillendiği bir sistemi başkanlık sistemi olarak kabul edemeyiz. ABD'de de başkanlık sistemi var ama federal bir savcı başkanın göçmenlerle ilgili politikasını boşa çıkarabiliyor. Burada böyle bir şey yok. Yargıç bir mahkemede karar veriyor, ikinci gün yargıç görevden alınıyor, hakkında inceleme başlatılıyor. Burada bir denetim mekanizması yok, otoriter rejime dönüşen bir durum. Yoksa, ben şahsen başkanlık sistemine karşı değilim. 

***  

Ben aylardır PKK'nın, HDP'nin ve CHP'nin "ABD Tipi Başkanlık Modeli" istediğine dair kendi açıklamaları üzerinden yazılar yazdım. Terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Murat Karayılan 16 Nisan referandumundan 2-3 ay önce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'da referandumdan 2 hafta önce "ABD tipi başkanlık modeli getirin destekleyelim" demiştir.

MHP'nin içinde olduğu bir Anayasa Değişikliğinden kendilerine bir pay çıkmayacağını bilen PKK-HDP ve CHP ittifakı doğal olarak "Hayır" demiş ve kendi hedeflerini içinde barındırdığı için ısrarla "ABD Tipi Başkanlık Modeli" istemişlerdir.

HDP'li Ahmet Türk malumu ilam etmiştir sadece…

Aylardır MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye Ahmet Türk'ün sağlık sorunları nedeniyle cezaevinden çıkarılması nedeniyle saldıranlar, bu durumu referandumun propagandası haline getirenler, referandumdan sonra yine kaldıkları yerden devam ediyorlar. Oysa bu saldıranlar referandumda Ahmet Türk'le beraber "Hayır" cephesinde el ele, kol kola çalışmışlardır. Ahmet Türk'ün cezaevinde hastalandığı ve tedavi olması gerektiği söylendiğinde, MHP Lideri Devlet Bahçeli bir devlet adamı merhameti ve akılcılığını yanyana getirerek "74 yaşındaki Ahmet Türk'ün rahatsızlığı ileri aşamadaysa tedavisine fırsat verecek şekilde tutuksuz yargılanması sağlanmalı." demiştir. Yani olayları her yönüyle düşünerek, tartarak söylemiş, arka planda neler olabileceğini de hesap etmiştir.

Zaten olaya dönemin HDP sözcüsü Ayhan Bilgen'in "HDP'ye yapılan operasyonları Devlet Bahçeli yönetiyor ve yönlendiriyor" ifadesiyle baktığımızda, bazı embesillerin yaptığı "HDP'lileri cezaevinden Bahçeli kurtarıyor" ifadesi sadece kuru gürültü olarak kalmaktadır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, HDP'nin bölücü tutumu karşısında zerre taviz vermemiştir. 

"Bölücülük yapan HDP'li milletvekillerinin dokunulmazlığı kaldırılmalı" demiştir. Kalkmıştır!

"Bölücülük yapan HDP milletvekilleri tutuklanmalı"  demiş. Tutuklanmıştır.

"Bölücülük yapan HDP milletvekillerinin tutuklanması haklıdır, meşrudur" demiş ve yapılan tüm saldırılar karşısında Türk devletinin arkasında durmuştur.

Kandil'deki PKK'nın tüm elebaşları referandum konuşmasında "Devlet Bahçeli'nin faşist politikaları uygulanıyor. Bu yüzden "Hayır" oyu vereceksiniz" şeklinde çağrı da bulunmuşken, Ahmet Türk üzerinden MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye yapılan her saldırı sinek vızıltısından öteye gitmeyecektir.

Ahmet Türk, sağlık sorunları nedeniyle cezaevinden çıktıktan sonra "Evet" için değil, MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye saldıranlarla birlikte "Hayır" için çalışmıştır. Hatta birçok konuşmasında MHP'nin içindeki "Hayırcılara" sıcak mesajlar vermiştir.

Mesela demiştir ki:

"Düşüncelerin bugün 'Hayır' cephesinde olduğuna inanıyorum ve bu 'Hayır'ın Türkiye'nin geleceği için hayırlı olacağına inanıyorum.

Mesela demiştir ki:

Ama inanıyorum ki referandumda yüksek oranda 'hayır' oyu çıkacak" 

Mesela demiştir ki:

 "Referandum sonucunun Türkiye için çok önemli olduğunu söyledim, ama bence Kürtler için daha önemlidir. Buradan çıkacak sonuç hem Türkiye'de hem de uluslararası alanda kullanılacaktır. 'Bakın Kürtler bana destek veriyor' diyecekler. 85 belediyesine kayyım atayacaksınız, bir partinin eş başkanlarını ve milletvekillerini hapse atacaksınız, sonra, 'Bakın Kürtler bize destek veriyor' diyecekler. Bu bence tahammül edilmeyecek, kaldırılamayacak bir onursuzluktur. Ben hiçbir Kürt'ün böylesi bir onursuzluğu kabul edeceğine inanmıyorum."

Mesela demiştir ki:

"İnanıyorum ki biz ikna etmek için yola çıksak, derdimizi, duygularımızı anlatsak ikna olmayacak insanımız yok. Bu nedenle eğer Kürdistan'da 'Hayır' çok güçlü bir şekilde ortaya çıkmazsa bizim eksikliğimizdir"

Mesela demiştir ki:

"Bu bir parti meselesi değil vicdan meselesidir. MHP'ye içinden yüzde 70'lere varan bir hayır sesi yükseliyor.

***  

Yani Ahmet Türk üzerinden MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye saldıran ahmak, buradan çıkaracağın sonuç: Ahmet Türk seninle birlikte aynı cephede, aynı söylemlerle "Hayır" oyu için çalışmıştır.

MHP'den ihraç edilmişler CHP'nin kucağında "Hayır" çalışması yaparken, Ahmet Türk'te CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal ile birlikte "Hayır" toplantıları yapmıştır.

(CHP=HDP= MHP'den ihraç edilmişler) denklemi ortada iken Ahmet Türk üzerinden MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye saldırma propagandalarını nasıl yapabiliyorsunuz?

Kılavuzunuz (Oda Tv) olursa ancak bu kadar olur zaten… 

Size bu kara propaganda malzemelerini veren Oda Tv'nin yazarlarından birinin PKK'lı Mahmut Alınak olduğunu biliyorsunuz değil mi? 

Neresinden tutarsanız tutun elinizde kalır. O yüzden bu tür konuları hele sizin gibiler hiç eline almasın…

FETÖ'nün yarım kalan projelerine destek vermek istiyorsanız da, tek yeriniz ODA TV'dir.

 

Makaleyi Hemen Yorumla