ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
ABD VE RUSYA BU REZİLLİĞE SON VERMELİDİR! / Yıldıray Çiçek 1000 okunma - 18 Mayıs 2017

Suriye toprakları üzerinde Suriyeli'den daha çok hak iddia eden, Suriye'nin geleceğine yönelik planlar yapan ABD'nin, Rusya'nın,  PKK'yı terör örgütünden çok, stratejik ortak olarak görmesi, onlara silah yardımı yapması ve bunu da açıkça dünyaya duyurması Ortadoğu Bölgesinde kanlı kartların açıldığını göstermektedir.  Rusya ve ABD kendi arasında rekabet halindeyken, nasıl oluyorsa PKK'ya sahip çıkma konusunda birleşebiliyorlar. Terör örgütü PKK'nın herkese mayın eşekliği yapması da bu ülkeler için bulunmaz nimet olmaktadır.

Türkiye, ABD ve Rusya'nın bu tutumunun bölgede hangi gelişmeleri doğuracağını bildiği için, hem Rusya'yı, hem ABD'yi çok yönlü uyarmakta ve bu terör örgütlerini meşrulaştırma sevdasından vazgeçirmeye çalışmaktadır. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önce Rusya ziyareti, geçtiğimiz günde ABD ziyareti bu konunun gündemiyle şekillendi.

ABD ve Rusya'nın terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD-YPG'ye olan yardımlarında bir değişiklik olacak mı önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ABD Başkanı Trump'la beraber yaptığı basın toplantısında "Bölgemizin geleceğinde terör örgütlerine yer yoktur. Özellikle YPG/PYD terör örgütünün hangi ülke tarafından olursa olsun muhatap olarak alınması bu konuda küresel düzeyde verilen mutabakata kesinlikle uygun değildir" sözleri tüm dünyanın gözüne ve kulağına hitap eden mesaj olmuştur.

Umarız, ABD ve Rusya bu mesajın içeriğini iyi algılayıp, Türkiye'ye düşmanlık yapan terör örgütleriyle olan ilişkilerini bitirirler. Hem terör örgütleriyle mücadele ettiklerini söylüyorlar, hem de terör örgütlerine silah yardımı yapıyorlar. Koskoca ABD ve Rusya'nın düştüğü şu durum kendi rezilliklerinden başka bir şey değildir. ABD ve Rusya'da nasıl bir mide var ki, bu iğrenç yaratıklarla yanyana gelip, plan yapabiliyor?

DEVLET ADAMLIĞINI SOYTARILARIN ADAMLARI ANLAMAZ!

Bu ara başlığı niye mi yazdım? 

Aslında yazının içeriğiyle de alakalıdır. 

Türkiye'yi bölmek isteyen terör örgütleri ABD ve Rusya'dan silah yardımı alacak kadar sıcak ilişki yaşarken, bu konuları görüşmek için ABD'ye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD Başkanı Trump'la görüşmesinden saatler önce MHP Lideri Devlet Bahçeli grup toplantısından "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'nin hak ve çıkarlarını temsil edip savunmak üzere muhatabıyla masaya oturacaktır.

Buradan güçlü bir şekilde diyorum ki, Sayın Cumhurbaşkanı'nın ardında Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milletinin kudreti vardır.

Makamı ve mevkii ne olursa olsun, hiç kimse gaflete düşüp Türkiye'yi aciz görmemeli, terör örgütleriyle aynı seviyeye indirmemeli, küçümseme yanlışına düşmemelidir.

Sayın Cumhurbaşkanı arkasına milletimizin hayır duasını alarak muhataplarının karşısına çıkacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi de milletimizin ve devletimizin tezlerinin sonuna kadar müdafaası şartıyla ABD'de Türkiye'yi temsil eden devlet ve hükümet yetkililerinin gönül huzuruyla yanındadır.

Sayın Cumhurbaşkanı ABD'ye gitmekle isabetli bir karar almıştır.

Şimdi sırayı belgeleriyle ve delileriyle birlikte PYD-YPG'nin Türkiye'yi nasıl tehdit ettiğini anlatmak almıştır." şeklinde seslenmişti.

Bu sözler üzerine "Hayır cephesi" diye anılan çevreler, özellikle sosyal medya üzerinden MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye "Recep Tayyip Erdoğan'a destek veriyor, dua ediyor" diye saldırıya geçtiler. Şu alçaklığa bakar mısınız, Türk milletini ilgilendiren bir konuda, Türk milletini temsil eden Cumhurbaşkanının yanında olduğunu vurgulamak onlara göre suç oluyor. Olay belli, muhataplar belli, gelişmeler ortada… 

MHP Lideri Devlet Bahçeli ne diyecekti?

 Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı, PKK'ya silah yardımı yapan ABD'ye dünyanın huzurunda teşekkür etmesini mi isteyecekti?

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin bu sözlerinden kanı bozuklar dışında rahatsız olan olabilir mi? 

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Türkiye'nin varlığını ve geleceğini düşünerek, milliyetçi bir duruş sergiliyor, Hayır cephesi de kendi bütünlüğünü koruma derdindedir.

MHP ve Devlet Bahçeli'ye saldıracaklar ki, Hayır cephesi içindeki HDP'nin (PKK'nın)  bünyedeki kemikleşmesini koruyacaklar.

Sanki mesele Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Devlet Bahçeli'nin şahsi meselesi, bunlarda bu şahsi meselenin konuşulmasına kızıyorlar.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, milliyetçi bir devlet adamının vermesi gereken desteği vermiş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'da kapalı kapılar ardında değil, dünyanın huzurunda YPG/PYD terör örgütüne verilen desteklerin yanlışlığını ifade etmiştir.

Mesele Türk milletinin meselesidir. Bu meseleyi herkes milli mesele olarak görmelidir. MHP Lideri Devlet Bahçeli öyle yapıyor ama bazı soytarıların böyle bir derdi olmadığı için anlamıyor.

 

 

Makaleyi Hemen Yorumla