ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
BAŞPİSKOPOS MAKARİOS'UN RUHU KUTSUYOR CHP'Yİ! / Yıldıray Çiçek 1278 okunma - 26 Mayıs 2017

Siz, Yunanistan'ın hiçbir yerinde, Kıbrıs Rum kesiminin hiçbir yerinde Kıbrıs Türklüğünün önderi merhum Denktaş'a ait bir heykel, fotoğraf bulamazsınız. Ama Türk düşmanlığı hayranlığında artık sınırları aşan CHP, Kıbrıs'ta Türk'e zulüm ve katliamların önünü "Türk Ordusu Kıbrıs'a geldiğinde kurtaracak tek bir Türk bile bulamayacaktır."  şeklinde açan, Türk düşmanı başpiskopos Makarios'un heykelini getirdi Beylikdüzü'ne dikti.

CHP'nin Beylikdüzü Belediye Başkanı, Türk düşmanı Makarios'un heykelini Denktaş'ın yanına koyarak ve bu yaptığını da çok iyi bir iş yapmış gibi pazarlayarak hala ihanetinde ısrar etmektedir. En acı olanı da Türk düşmanı başpiskopos Makarios'un heykelinin de olduğu anıtın açılışını yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmuştur.

Anıt içinde Türk düşmanı Makarios'un heykeli bulunmasa, inanın kimse olumsuz gözle bakmayacaktı. Diğer yönleriyle de güzel bir eser olmuştu. Ama Kıbrıs Türklerine zulüm etmiş birisinin heykeli, merhum Denktaş'ın yanında Türk topraklarına dikilince elbette İstanbul Ülkü Ocakları başta olmak üzere duyarlı her Türk'te büyük tepki gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, o anıt içinde Türk düşmanı başpiskopos Makarios'un heykelini görünce, 24 Aralık 1963'te Lefkoşa'nın Kumsal bölgesinde o dönemde binbaşı rütbesinde olan merhum Nihat İlhan'ın üç evladı ve eşinin saklandıkları banyoda küvetin içinde, Rum çeteler tarafından Makarios'un emriyle kurşun yağmuruna tutularak katledilmesini göz önüne getirmeliydi. O saatten sonrada Rumlar tarafından şehit edilen 364 Türk'te her gece Kemal Kılıçdaroğlu'nun ve CHP'lilerin rüyasına girmelidir!

CHP'liler şimdi Türk düşmanı başpiskopos Makarios'un da olduğu anıtın açılışını kahramanlık gibi anlatıyor ve heykelin bir kısmının kırılmasını da Rauf Denktaş'a saldırı gibi sunuyor. Oda Tv isimli haber sayfası da bu manada başı çekiyor.

Maalesef Rauf Denktaş'ın eşi Aydın Denktaş'ta Türk düşmanı Makarios'a gösterilen tepkiyi yanlış anlayarak "Sevgileri kalmadıysa, hiç olmazsa saygıları olsun. Zarar vermesinler." açıklamasını yapmıştır. Oysa heykele yönelik yapılan protestolarda Rauf Denktaş'a toz dahi kondurulmamıştır. Tepkinin kime olduğu fiziki olarakta zaten ortadadır.

Anıt içindeki dert Türk düşmanı başpiskopos Makarios'un heykelinin olmasıdır. Yoksa protesto eden Ülkücülerin Denktaş'la bir derdi olabilir mi? 

Denktaş Ülkücüleri, Ülkücüler Denktaş'ı çok severdi.

CHP ve medyası suçunu bastırabilmek, ihanetlerinin üzerini kapatabilmek için "Ülkücüler Denktaş'ın heykeline saldırdı."  propagandası yanında, "Ülkücüler Fazıl Küçük'ün heykeline saldırdı" propagandası yapmaktadır.

Oysa orijinal bir fotoğrafa göre çizilen heykel tasvirinde, Türk düşmanı başpiskopos Makarios'un yanında imza atan kişi Kıbrıs Valisi Sir Hugh Foot'tur. Ama CHP ve medyası onu ısrarla, Kıbrıs Türklerinin, Rauf Denktaş'tan önceki ilk Cumhurbaşkanı Dr. Fazıl Küçük olarak lanse ediyor.

CHP ne yaparsa yapsın Türk düşmanı başpiskopos Makarios'un heykelini dikme ihanetinin üzerini örtemeyecektir.

CHP, Türk düşmanı başpiskopos Makarios'un heykeli altında ezilecektir.

Türk askerini, polisini şehit eden terör örgütü PKK ile kurduğu yakınlığı, diğer Türk düşmanlarını kapsayarak büyütmeye çalışan CHP, Atatürk'e ihanetin tarihini yazmaktadır.

CHP son olarak Başpiskopos Makarios'un ruhu tarafından kutsanmıştır. CHP'nin içler acısını halini ibretle izliyoruz.

 

TÜRK DÜŞMANI MAKARİOS'UN HEYKELİ

https://www.facebook.com/bozkurtcaps/videos/1862519747333407/

RAUF DENKTAŞ’IN MAKARİOS TARİFİ

https://www.facebook.com/bozkurtcaps/videos/1862536233998425/

Makaleyi Hemen Yorumla