ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
ÜMİT ÖZDAĞ KONUSUNU ÇÖZECEK OLAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DIR! / Yıldıray Çiçek 2582 okunma - 05 Temmuz 2017

Meral Akşener'in yeni kurulacak partisinde stratejik çantacı olmaya hazırlanan Ümit Özdağ isimli şâhısa, 15 Temmuz sonrası darbeyi önceden bildiğine, FETÖ'cülerle ilişkilerine ve darbeci komutanlarla diyaloglarına dair birçok soru sorduk. Ama hiçbirine cevap alamadık.


Kendisi bu yönde sorularımıza cevap vermiyor ama geçtiğimiz günlerde Sözcü gazetesine röportaj vermiş ve orada "cambaza bak" oyunu oynayarak şunları söylemiş:


"Türk'ün Vatanla İmtihanı" adlı son kitabımda Erdoğan'ın darbe hazırlıklarından haberdar olduğunu, kimlerin yapacağını bildiğini yazdım. Kısa bir süre öncesine kadar darbenin tarihini bilmediklerini düşünüyordum. Ancak ulaştığım ve teyit ettiğim son bir bilgi var. Gerçekten doğru ise bu bilgi artık darbe tarihini de bildiklerini gösteriyor. Ona göre önlemler alınmış.

***

Ümit Özdağ, 15 Temmuz darbe girişimini bilmiyor ama Recep Tayyip Erdoğan biliyor!


Oysa bende Ümit Özdağ'ın 15 Temmuz darbe girişimini bildiğini ve MHP'deki görevinden ondan apar-topar istifa ettiğini ısrarla söylüyorum.


Cumhurbaşkanı Erdoğan biliyor yahut bilmiyor, ben avukatlığını yapacak değilim. Kendisi Ümit Özdağ'ın bu iddialara cevap verir, orası kendisinin meselesidir.


Ama ben, MHP Genel Başkan Yardımcısı iken makam odasına geçirdiği ameliyat üzerine "geçmiş olsuna" gittiğim Ümit Özdağ konusunda da kendi iddiamı hala diri tutuyorum. Ümit Özdağ 15 Temmuz'u bildiği için MHP'deki görevlerinden istifa etmiştir!


Makam odasında Prof. Dr. Celalettin Yavuz ve gazetemiz yazarlarından İsmail Özdemir olmak üzere dördümüz otururken geçmişten söz ederken bize "Devlet bey bana 2005 yılında gel Ümit odan bu, makamın şu dese ben asla muhalif olmazdım ve beni de tamamen bitirmiş olurdu" demiş, bende bunun üzerine "Şimdi aldığınız oda ve makama bakınca sizi tümden bitirdi o halde" şeklinde espiri yapmıştım. Ve bu sözlerin üzerinden 15-20 dakika sonra öyle bir cümle daha kurdu ki, zaten filmin koptuğu yer o cümlede yatıyor:


"Türkiye'de farklı gelişmeler oluyor, olacak"


Zaten bu görüşmeden 1-2 hafta sonra istifa etmiştir.


"Bir oda ve bir makam verilse asla muhalif olmazdım" diyen birisi, bunlar verildiği halde baskın gelen "Türkiye'de farklı gelişmeler oluyor, olacak" içinde yatan bazı mesajlardan dolayı mı MHP'deki görevlerinden apar- topar istifa edip kaçmıştır?


"Türkiye'ye ne zaman geleceksin?" diye soranlara bir yıl öncesinden "Temmuz 2016'ya biletimi alın" diye tarih veren Emre Uslu ile olan yakın dostluğu olabilir mi bu bilginin kaynağı?

Emre Uslu biliyorsunuz Ümit Özdağ'ın kurucusu olduğu 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü internet sayfasında ve dergisinde yazarlık yapmış birisidir. Ben, 15 Temmuz sonrası bunları yazana kadar adı ve fotoğrafı sayfasında duruyordu, ben yazınca silmek zorunda kaldılar. 


Ve Emre Uslu "MHP içinde en çok sevdiğim ve saygı duyduğum kişidir" diye hep Ümit Özdağ'ı işaretlemiştir.


Belki de "Türkiye'de farklı gelişmeler olacak" mesajını Ümit Özdağ'a ileten evinde kapısının arkasında saklanırken yakalandığı FETÖ'den tutuklu Mümtazer Türköne'dir. Seç -beğen -al hali yani…


15 Temmuz darbe girişiminden önce MHP'de milletvekili olduğu halde kimseye sormadan kafasına göre ordu komutanlıklarını ziyaret etmesi ve darbe girişiminde adı olan bazı komutanlarla olan yakın dostluğu bu şüphelerin ana kaynağıdır.


Şimdi böyle birinin çıkıp "Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz darbe girişimini önceden biliyordu" demesi oldukça trajikomik olmaktadır.


Ümit Özdağ'ın sırf Emre Uslu, Mümtazer Türköne ve bazı komutanlarla olan iletişim ağı çözülse zaten kimin neyi bildiği ortaya çıkacaktır.


MHP'den niçin apar-topar istifa ettiği ve FETÖ'nün MHP üzerindeki operasyonuna niçin dahil olduğu zaten bu ilişkiler ağı içindedir.


"Ben Ergenekoncu olarak suçlandım" diyen adam bugün Fethullah Gülen'in "Ona sahip çıkın, onu koruyun" dediği Meral Akşener'le parti kuruyor. Ne kadar ilginç değil mi?


MHP'deki FETÖ operasyonunda yargı boyutundaki adımları da Ümit Özdağ'ın ayarladığı iddiaları da zaten bu sonuca göre gerçek gibi durmaktadır. 


Ümit Özdağ, Meral Akşener'le beraber hareket ederek zaten deşifre olmuştur.


Türk devleti, Ümit Özdağ üzerinde kısa bir çalışma yaparsa 15 Temmuz'u kimin önceden bildiğini ortaya çıkaracaktır.


Bu da Ümit Özdağ tarafından "15 Temmuz'u önceden bilmekle" suçlanan Recep Tayyip Erdoğan'ın sorumluluğu altındadır.

 

BİNLERCE DANSÖZ VAR…

 

https://www.facebook.com/BozkurtCaps9/videos/1287846248004196/

 

Makaleyi Hemen Yorumla