ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
HANEFİ AVCI YETİŞTİRMESİ FİDEL OKAN! / Yıldıray Çiçek 6020 okunma - 08 Temmuz 2017

Bir de Fidel Okan'ımız çıktı…

Geçtiğimiz günlerde Halk Tv'de CHP'ye övgüler yağdırırken, MHP'ye olan düşmanlığını sergilerken izledim. Bunları yaparken de adeta saçmalıklar geçidi sunuyordu.

Geçmişte A Haber'de programlara çıktığında AKP'yi savunuyordu, şimdi de Halk Tv'de programlara çıkıyor CHP'yi savunuyor.  15 Temmuz öncesi FETÖ yargısı MHP'de operasyon yapmaya çalışırken de Meral Akşener'in yanında saf tuttu. Şu an hem CHP'yi, hem Meral Akşener'in yeni parti oluşumunu savunmak için kendiyle yarışıyor.

Fidel Okan, 15 Temmuz öncesi haberlere konu olduğunda   "MHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener'in hukuki işlemleriyle de ilgilenen avukat Fidel Okan" sıfatı onun için kullanılıyordu. İlginçtir, o dönem Yargıtay'ın MHP'nin kongresi hakkında verdiği kararı, daha karar açıklanmadan bir Fidel Okan'dan, bir de Emre Uslu gibi FETÖ'nün tetikçilerinden duyuyorduk.

Yargıtay MHP kongre kararını 24 Mayıs 2016'da açıkladığı halde, Fidel Okan 6 Mayıs 2016 tarihinde "Yargıtay'da hâkimler var! Karar onaylandı. MHP kongreye gidiyor. Kararın imza aşamasında olduğu bilgisi geldi!" şeklinde duyurmuştu. Elbette Fidel Okan'ın Hanefi Avcı'nın avukatı olması ve Hanefi Avcı'nın da Meral Akşener'i desteklemek için o dönem ekibiyle birlikte çırpınması haberleri erken almalarını sağlıyordu.

Fidel Okan, o günlerde Meral Akşener'in avukatlarıyla açıktan yazışmalar yapacak kadar MHP ile ilgileniyor, o avukatlara "şöyle olmalı, böyle olmalı" diye akıl veriyordu.

Yargıtay'da MHP ile ilgili o kararı verenlerin çoğu şimdi FETÖ'den ya tutuklu, ya ihraç edilmiş, ya da firar durumdadır. Fidel Okan gibilerin Yargıtay'ın o kararını önceden nasıl öğrendiklerini bu durumdan anlayabilirsiniz. Zaten FETÖ'nün istihbarat havuzu olan Fuat Avni'de o gün yaşananları adım adım yazıyordu. 

Fidel Okan'ın şimdi Halk Tv'ye çıkarak CHP'yi ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu savunan olması çok ilginç gelmektedir. Çünkü bir dönem "Bazı şeyler açıklansa Kemal Kılıçdaroğlu koltuğunda oturamaz" diyende bu kişiydi.

FETÖ'nün siyasi projelerine (MHP operasyonu) destek veren ODA TV ismindeki haber sitesine geçmişte Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmeyi aynen şu şekilde değerlendirmişti:

"Kılıçdaroğlu'na güvenmiştim. Güvenmek zorundaydım. Ben CHP'li olmamama, hatta tam tersi siyasi görüş olan, AK Partiye yakın olamama rağmen, Devleti fiilen Cemaate teslim etmiş olmaları nedeniyle zorunlu bir işbirliği içerisindeydik. Onlarda bunu bilip saygı duydular. Ancak ne olduysa çok kısa bir süre içerisinde oldu. Her şey tersine döndü. Kılıçdaroğlu daha o dönemde 360 derece dönüş yaptı. Bu dönüşün nedenlerini öğrendim. Ayrıntıları ile KULKULOĞLU yakın zamanda son ziyaretinde bana anlattı. Ancak Partisine ihanet eden adam olmamak için kamuoyu ile paylaşamayacağını söyledi. Anlattığı şeyler CHP'nin kaldırabileceği şeyler değil. Bende kalması konusunda sözümü aldığı için detaylara girmiyorum. Ancak bir gün konuşursa Kılıçdaroğlu'nun o koltukta duramayacağını iyi biliyorum."

***

A Haber'de program yaptığı günlerde de "CHP kendisini Cemaat'in o şefkatli kollarına teslim etti." diyen kişi de yine Fidel Okan'dı. Ama şimdi tam bir CHP'li olmuş, tam bir Kemal Kılıçdaroğlu hayranı olmuş PKK'nın, DHKP-C'nin ve FETÖ'nün destek verdiği Adalet yürüyüşünü öve öve bitiremiyor. Bunu yaparken de MHP düşmanlığını bırakmıyor.

O gün Halk Tv'de izlediğim programda  "17-25 Aralık sonrası MHP cemaatin argümanlarını kullandı. 'Devlet Bahçeli Fethullah Gülen gelirse Erdoğan kaçacak delik arar' dedi" diyerek cümlenin önünü arkasını saklayarak kendince algı oluşturmaya çalıştı…

Oysa o konuşmanın önü arkası şudur : "Buradan Kurancılı'dan, Fethullah Gülen'e sesleniyorum. Gel Türkiye'ye bunlarla yüzleş. Gel 10 yıldır bunlarla paylaştıklarını, yaptıklarını anlat. Ama, Fethullah Gülen gelirse inan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kaçacak yer arar. " 

***

Buradaki ifade "AKP iktidarında herşeyi beraber yaptınız, gelin yüzleşin. Kim kime ne kadar sahip çıkmış Türk milleti görsün" şeklindedir. Yüzleşme çağrısı, "paylaştıklarını, yaptıklarını anlat" demek cemaate sahip çıkmak mı oluyor Fidel Okan?

Sen şimdi niçin Fethullah Gülen'in "Ona sahip çıkın, onu koruyun" dediği Meral Akşener için yırtınıyorsun o halde? 

Meral Akşener'e FETÖ'cü olup sahip çıkmayan, FETÖ'cü olup Devlet Bahçeli'ye sahip çıkan birini göstersene?

17-25 Aralık konusu tüm dünyanın konuştuğu bir konu ve her muhalefet partisinin ilgilenmesi gereken bir konu değil miydi?  

MHP Lideri Devlet Bahçeli bu konuda değerlendirme yapmasa bu seferde sizin gibiler "AKP'nin koltuk değneği" şeklinde saldırmıyor musunuz? 

MHP Lideri Devlet Bahçeli, o gün ne dediyse hepsinin de arkasında durmaktadır.

"Devlet Bahçeli 17-25 Aralık'ta cemaatin argümanlarını kullandı" diyen Fidel Okan "Ben 17 Aralık dosyasına takipsizlik verildiği gün çok sert bir tweet attım ve dedim ki; 'Bu dosyanın kapatılması bir hukuk cinayetidir. Kapatan savcı için de kara bir lekedir' Sonrasında da Yüce Divan'ı bekledim. O bakanların Yüce Divan'a çıkıp hesap vereceklerine inanıyordum ve bu şekilde AK Parti'yi bu lekeden kurtarıp bizlere bir gurursuzluk yaşatmayacaklarına inanıyordum. Hatta Yüce Divan komisyon kararına kadar o yönde tweetler attım. Komisyonun kararının verilmesinden sonra en büyük hayal kırıklığını ben yaşadım. Ve o kadar sinirlendim ki 'Reza'nın önüne yatan da saati takan da kediymiş' dedim. Aynı gün görüş almak için arayan A Haber'e bağlanıp çok sert bir dille kararın yanlışlığını anlattım. " cümleleri sana ait değil mi?

CHP ve Meral Akşener'i savunmak adına MHP'ye ve Lideri Devlet Bahçeli'ye aklınca kuyu kazıyorsun ve kendin düşüyorsun?

FETÖ hangi gün MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye sahip çıktı? 

MHP'ye devletin içindeki çetesini kullanarak sürekli operasyon yapan FETÖ olmadı mı? 

Kaset kumpası, 15 Temmuz öncesi yargıdaki operasyon bunun en bariz örneği değil mi?

Senin sahip çıktığın Meral Akşener için Fethullah Gülen, "Ona sahip çıkın. Onu koruyun" derken, aynı Fethullah Gülen Devlet Bahçeli için niye "Bahçeli'yi muhatap kabul etmiyorum, Bahçeli ve ekibi partiyi iyice dinden uzaklaştırıyor. Cuma namazına gidiyor, acaba abdesti var mı, abdest alıyor mu bilmiyorum. Çok münafık birisi. Rabbimin inayeti olmasa bizleri bir yudum suda boğarlar..." diyor.

Konuştukça, yazdıkça batıyorsun Fidel Okan!

Türkiye'de FETÖ tehlikesini 2010 yılında ilk anlatan MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye yedi düvel birleşip nasıl saldırdığını hatırlamıyor musun? 2010 referandumu dönemi Fethullah Gülen ve çetesinin tehlikelerini teker teker anlattığında tüm AKP'lilerin hatta diğer partilerden kişilerin neler dediği ortada değil mi?

Mesela Recep Tayyip Erdoğan bile "MHP'nin bir defa Hocaefendi'ye saldırısı gerçekten bana göre ihanet derecesindedir. Çok çirkin bir şey. Hocaefendi işi gücü bırakmış da Bahçeli ile mi uğraşacak? Bir defa onun bulunduğu makam, meşgalesi böyle bir şeye müsaade etmez. Çok çirkin, çok ayıp. Ben bunu ihanet derecesinde kınıyorum. Burada Bahçeli'nin kendisini çek etmesi, kendiyle uğraşması lazım. Ben inanıyorum ki aklıselim sahibi ülkücü kardeşlerim de bunun bu yaptıklarından ciddi manada rahatsızlar. Böyle bir yaklaşım olmaz. İhanet derecesinde." (14 Mayıs 2011) şeklinde MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi eleştirmedi mi?

CHP ve Meral Akşener sevdan için, MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye iftira atma Fidel Okan… 

Türkiye'de FETÖ konusunda en hassas davranan ve FETÖ'nün MHP'ye bulaşmaması için en titiz davranan o olmuştur.

"Kılıçdaroğlu'nun, Ankara'dan, İstanbul'a yapılacak yürüyüş çağrısı, demokratik bir eylem ve çığlıktır! Destekliyorum." diyen Fidel Okan, bu yürüyüşe PKK'nın, FETÖ'nün ve DHKP-C'nin niçin destek verdiğini de çok büyük hukukçu (!) olarak bir değerlendir bize…

Bu arada, 15 Temmuz darbe girişiminin en kritik ismi olan Adil Öksüz'ün cep numarasından kendinin arandığını iddia etmiştin. Adil Öksüz seni niye arasın?  

Cumhuriyet Başsavcılığına Adil Öksüz'ün seni araması hakkında dilekçe vermiştin, sonucu ne oldu?

Bir şeylerin önlemini mi almaya çalışıyorsun? 

Ne işler çeviriyorsun Fidel Okan?

Yine bir başka zaman hakkında "Ankara Eryaman'da Maybak Sitesi'nde ikamet eden Okan'ın gizli kamerayı iki site yöneticisiyle gaz sensörü içerisine yerleştirdiği belirtiliyor. Toplantı odasındaki görüşmeleri kayıt altına aldığı iddia edilen Okan'la ilgili suç duyurusunda bulunuldu. Gizli kamera, site yönetiminin yaptığı toplantı sırasında fark edildi. " şeklinde haberler çıkmış ve hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu. Gizli kamera yerleştirme davan ne oldu?

CHP'nin, Meral Akşener'in avukatı, MHP ile uğraşırken kendini rezil edecek işlere girme…

CHP'ye, Meral Akşener oluşumuna destek olacağım diye MHP'ye ve liderine iftira atma…

Fidel Okan, senin bir Kürt kökenli olman MHP düşmanı olmanı gerektirmiyor.

MHP'de birçok Kürt kökenli vatandaşımız, Doğu ve Güneydoğu'da Türk bayrağını ve Üç Hilal'i beraber fedakârca dalgalandırıyor.

Her dönem değişip durma… 

Çok değişene dönek derler…

Bu değişimleri Hanefi Avcı abin mi söylüyor yoksa?

Makaleyi Hemen Yorumla