ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
BENLİK DAVASI YOKMUŞ! / Yıldıray Çiçek 2442 okunma - 12 Temmuz 2017

MHP Genel Başkan Yardımcısı olduğunda makam odasında şahitlerin huzurunda bana "Devlet bey bana 2005 yılında 'gel Ümit odan bu, makamın şu' dese ben asla muhalif olmazdım ve beni de tamamen bitirmiş olurdu" diyen Ümit Özdağ isimli şahıs geçtiğimiz günlerde kurulacak yeni parti için "Bu partinin genel başkanı Meral Akşener'dir. Ülke uçurumun kıyısında iken, benlik davası yapmam kabul edilemez. " açıklaması yapmış…

İnanın bu sözünde de zerre samimiyet yoktur. "Benlik davası yapmam" ifadesi başlı başına yalandır. Ya yine aklınca bir tezgâh düşünüyor ya da talimat aldığı merkezler böyle bir oluşumda bulunmasını istiyorlar.

MHP Lideri Devlet Bahçeli geçtiğimiz yıl ameliyat olduğunda, "fırsat bu fırsat" diyerek kapalı kapılar ardında birçok MHP Genel Başkan yardımcısını "Hadi harekete geçmiyor muyuz?" diye ayartmaya çalışanda bu şahıstı…

Bugüne kadar yaptığı her şeye rağmen, kendini milletvekili ve MHP Genel Başkan yardımcısı yapan MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye bir "geçmiş olsun" dahi demeden MHP'yi ele geçirme fırsatçılığı yapan bir adamdan MHP'ye yar olmadığı gibi, onu kullanmaya çalışan hiç kimseye yar olmayacaktır. 

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, geçtiğimiz yıl Kocaeli'deki hastaneden taburcu olurken, MHP'nin başkanlık divanı üyelerinin tamamı karşılamaya gitmişti. Bu Ümit Özdağ ise kapalı kapılar ardında "MHP'yi nasıl ele geçiririm?" hesapları yapıyordu. Onun insanlığı da işte bu kadardır!

Böyle bir adam "Benlik davası yapmam" diyorsa orada çok düşünmek gerekiyor!

Bir zamanlar "Devlet Bahçeli'yi savunmak, Anayasa'nın ilk 3 maddesini savunmaktır" (12 Nisan 2011/KONYA) diyordu. 2011 seçimlerinde milletvekili seçilemedi, hemen soluğu başka MHP Genel Başkan adayları yanında aldı. Ve bu sözünü hemen unuttu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı iken bana gelip "Bana Ortadoğu Gazetesinde yer açsan da hafta da 1-2 yazı yazsam" diyen, köşe açıldığında ilk yazısında MHP'yi övüp, 2 hafta sonra MHP'deki görevlerinden istifa eden bir adamdan ne bekliyoruz ki?

Ümit Özdağ artık MHP'nin değil, yeni kurulacak partinin meselesi ve belalısıdır.

"Benlik davası yapmazmış…" Peh peh peh…

Bakalım FETÖ'nün sevdiği iki isim yeni partide ne maceralar yaşayacak…

OK SAPLANACAK YENİ PARTİSİNİ BULDU!

Balıkesir'de FETÖ imamlarıyla adeta albümü çıkan ve yerel televizyonda program sunan bir kişiye canlı yayında "Adaşım. Sana hiç kimsenin yapmadığı bir kıyak yapacağım. Ben FETÖ'nün, Türkiye Belediye Başkanları Baş İmamıyım. Canlı yayında hemen patlat."  mesajı attığı Balıkesir'in tüm yerel medyasında haber olan İsmail Ok, Meral Akşener-Ümit Özdağ karışımıyla kurulacak yeni parti hakkında açıklama yapmış…

"Yeni parti ne zaman kurulacak?" sorusuna da İsmail Ok, "Sonbaharda inşallah… Eylül, Ekim gibi artık şekillenmiş, ete kemiğe bürünmüş, milletin huzuruna belli bir artık bir şeyler gözükmüş halde geleceğiz.  Hiç bir ideolojik kaygımız yok. Ne sağcı ne solcu merkezde bir parti olacak. Bütün sosyal kesimleri kucaklayacak." demiş…

 

Biz zaten Meral Akşener'in bir davasının, ideolojisinin olmadığını sürekli söylüyorduk.

DYP kapısından ANAP'a, Anap kapısından AKP'ye, AKP kapısından MHP'ye, MHP kapısından CHP'ye…

Şimdi de CHP şişirmeli yeni kapı peşindeler…

Bu ideolojisi olmayan yeni partiye "Meral Akşener'e sahip çıkın, onu koruyun" diyen Fethullah Gülen, "Meral Akşener hiç tereddüt etme çık ortaya" diyen Nazlı Ilıcak'ta üye olabilecek mi?

Ya Emre Uslu, ya "Meral Akşener içimizden biri" diyen Önder Aytaç'ta üye olabilecek mi?

Bunu en iyi İsmail Ok bilir. Bir de bu konuda açıklama yapmalı…

teşekkurler
verdiğiniz ciddi bilgiler için,aydınlattığınız için minnettarız yıldıray bey....
muhammed toprak30.7.2017