ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
ERDAL SARIZEYBEK GÖMLEK ÖLÇÜN NEDİR? / Yıldıray Çiçek 3449 okunma - 25 Temmuz 2017

Erdal Sarızeybek ismini duyunca, fotoğrafını görünce aklımda nedense "deli gömleği" canlanıyor.

Bunu bir hakaret, aşağılama olarak söylemiyorum. Kendisinin gerçekten psikolojik problemleri var gibi… "Deli Gömleği" ile yanyana gördüğünüz insana elbette Allah'tan şifa diliyoruz.

Kafayı MHP ve Devlet Bahçeli ile bozduğu her halinden anlaşılmaktadır.

Bir de adını taşıyan haber sayfası açmış, delilik ürünlerini buradan paylaşıyor.

Yatıyor MHP, kalkıyor Devlet Bahçeli!

Doğu Perinçek'in örgütlerinde dolanıyordu, şimdi Meral Akşener'in emir eri olmuş…

Deli gömleğini tam olarak yakıştırdığım olayda geçtiğim yıl MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Berat Kandili mesajını "Damat Berat'a mesaj veriyor" şeklinde haberleştirmiş olması ve bunu da sunarken "Şok! Bahçeli Bu Saatte Çıldırmış Olmalı! VAY BE! Allah seni kahretsin emi Bahçeli; bu mübarek günde DAMAT BERAT ha!" şeklinde terbiyesizleşmesi olmuştu.

Kandil mesajından Recep Tayyip Erdoğan'ın damadına mesaj çıkarabilmek için bir insanın gerçekten deli olması gerekiyor. Erdal Sarızeybek'te sanırım bu halini yansıtıyor.

Erdal Sarızeybek nasıl Müslüman ki, Berat Kandil'inden "Damat Berat" anlamı çıkarabiliyor? 

Hayatında "Berat Kandilini" hiç mi duymadı?

Yoksa "Deli Gömleği" siparişini boyunun ölçüsüne göre vereceğiz.

Bir zamanlarda "Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye suikast yapılacakmış. Sarızeybek'e suikast deselerdi sanırım daha inandırıcı olurdu"  diyerek kıyaslamaya girecek bir zavallılığı da gösterdiğinde ilk deli emarelerini orada hissetmiştik.

"Devlet Bahçeli'ye suikast yapılacakmış, Erdal Sarızeybek'e niçin yapılmıyor" diyen birine direkt deli gömleği giydirmek toplumu koruma açısından olması gereken değil midir?

Erdal Sarızeybek sağlığına kavuşturulmalıdır.

Meral Akşener belki de Erdal Sarızeybek'in bu halini seviyordur.

Kurulacak yeni partide onu genel başkan yardımcısı yaparak ödüllendirmelidir. Onun deli oyuncağı haber sayfasından yararlanmalıdır.

Aslında bu yazıyı geçtiğimiz gün PKK itirafçısı Abdülkadir Aygan'ın 2012 yılında yayınlanan röportajının sosyal medyada dolaştırılmasını görünce kaleme aldım.

PKK itirafçısı Abdülkadir Aygan o röportajında Erdal Sarızeybek'in 1992-1994 arasında görev yaptığı Şemdinli sınırındaki askerlerin, PKK'lılara eylem yapmaması için kumanya gönderdiği ileri sürüyordu.

O röportajdan bir bölüm şöyle

***

Şimdi sosyal paylaşım ortamlarında kahramanlık taslayan, hükümeti ihanetle suçlayan o yarbaylardan birisi Şemdinli'de görev yaptı…

 

Kimdir o?

 

"Sarızeybek diye birisi…"

 

Onun Şemdinli'de görev yapması ne anlama geliyor bu bağlamda?!

 

"92-94'te Şemdinli'de sınır tabur komutanıydı. Biz, bölgenin o dönemdeki vaziyetini biliyoruz. Eğer görevlerini hakkıyla yapmış olsalardı Şemdinli bugünkü hale gelmezdi."

 

Ne yaptılar ya da yapmadılar ki?

 

"Ben diğer taraftayken yani Haftanin bölgesindeyken, hatta daha ilerisindeki Zap kampındayken, ona bağlı olan karakolların bölgesindeki köylüler bize katırlarla erzak ve komutanın mesajını getiriyorlardı. 'Benim bölgeme gelmesinler, burada eylem meylem koymasınlar. Başka yerden, 'şurdan burdan' geçsinler.' diye...

 

Kim diyor bunları?

 

Karakol komutanları… İşte bu kahraman yarbayların, albayların görev yaptığı taburlara bağlı olan sınır karakolları... Bunların maiyetindeki yüzbaşılar, üsteğmenler falan...

 

Tam olarak anlayamadım durumu…

 

Şimdi şöyle: Onun görev alanında teröristler eylem koyarsa, onun siciline kaydolup terfisine etki ediyor. O da, teröristler kendi bölgesinde eylem yapmasın diye, askerin kumanyasından erzak gönderiyor onlara... Gözümle gördüm ben bunu. Katır sırtında kutu kutu kumanyaları, konserveleri köylüyle gönderiyordu… Şimdi kalkmış kahraman kesiliyorlar.

 

***

Belki de Erdal Sarızeybek'in akıl sağlığını bu tür itirafçılar bozmuştur.

Berat Kandil'inden "Damat Berat" çıkaracak noktaya gelmek gerçekten de kolay değildir.

Erdal Sarızeybek hakkında ayrıca Van Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ''PKK ile uyuşturucu işi yapmaktan'' soruşturma açılmıştı.

O dava ne oldu acaba?

Tüm bunlar iftiradır, yalandır orasını bilmiyoruz.

Ama tek bildiğimiz Erdal Sarızeybek'in akıl sağlığında ciddi problemlerin olduğudur.

Sol kökenli Erdal Sarızeybek'in MHP'nin kapısından içeriye girdirilmemesi sonrası soluğu Doğu Perinçek'in yanında alması, şimdi Meral Akşener şakşakçılığı yapması tedavi sürecini iyice sekteye uğratmıştır.

Türk Ordusunun şerefli rütbesini taşımış bir adamın ortada böyle deli gibi dolaştırılması TSK'nın ayıbıdır.

TSK "bizi ne ilgilendirir" diyorsa, Meral Akşener'e Erdal Sarızeybek'le iyi çalışmalar diliyoruz…

Makaleyi Hemen Yorumla