ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
"GLADİO KRALİÇESİNİ " PARTİSİNE DAVET EDEN ŞAŞKIN! / Yıldıray Çiçek 2004 okunma - 28 Temmuz 2017

Doğu Perinçek referandumun en hızlı 'Hayır'cısıydı…

Bu yüzden sık sık MHP'ye bulaşıyor, onun kontrolündeki medya organları da her gün MHP'ye saldırıyordu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli de bu yüzden defalarca bu Aydınlık ekibine haddini bildirdi.

Doğu Perinçek, referandumda "Evet" çıktıktan sonra "Hayır" cephesinde yer alanları PKK'lı, FETÖ'cü, Amerikancı, İngilizci ilan etti.

Doğu Perinçek, önce CHP'nin Adalet Yürüyüşünün terör örgütü PKK ve FETÖ'ye hizmet olduğunu söyledi. Geçtiğimiz günlerde de CHP'ye eklemlenmiş şekilde siyaset yapan Meral Akşener içinde "PKK'nın dahil olduğu bir bileşimin içinde Meral Akşener de kendisini dahil etti. Sizin söylediklerinizin hepsini ben şöyle özetleyim; Meral Akşener kontrgerilla veya Gladio'nun kraliçesi. Çiller Özel Örgütü adlı kitabımda yer alan şemanın içinde vardır. Bugünkü o yürüyüş içinde PKK ve FETÖ'nün yanında kol kola yer alması da Akşener'in bir Gladio kraliçesi olduğunun göstergesidir" açıklamasını yaptı.

Oysa bu Doğu Perinçek hepsiyle beraber "Hayır" safında mücadele veriyordu.

"Gladio kraliçesi" dedi diye Doğu Perinçek'e kızan Meral Akşener ve yandaşları da Doğu Perinçek'in en has adamlarından Sadi Somuncuoğlu'nu kendilerine önder ilan edip, Ankara'da CHP'nin ayarladığı salonda "Hayır" kumpanyaları yapıyorlardı.

Hatta bende o günlerde "DOĞU PERİNÇEK'İN KAYIĞINDA YOLCULUK YAPANLAR!" başlıklı yazımda köşemde şunları yazıyordum:

"Bu toplantının şemsiyesi rolündeki ve önderlik edeni de Doğu Perinçek'le aralarından su sızmayan Sadi Somuncuoğlu'dur. Doğu Perinçek'le konferanslar düzenleyen, toplantılar yapan, Ulusal Kanal'ın ekran yüzü olan, sözde Ermeni Soykırımı hakkında Doğu Perinçek'in geçmişteki "İttihatçı kompradorlar, milli azınlıklar üzerinde de baskı ve katliam politikası uyguladı. Doğuda yüz binlerce Ermeni'yi katletti. Geri kalanlarını da yurtlarından sürdü. Arap ve Kürt milliyetçilerine çeşitli baskılar uyguladı." sözlerini unutup, onu milli kahraman ilan eden yazılar yazan Sadi Somuncuoğlu "Türk milliyetçileri Hayır diyor" platformunun baş aktörü olarak salonda başköşede oturuyordu."

***

Bu yazıyı yazdığımız günlerde Meral Akşener taraftarları bizlere hakaretler ediyordu. Doğu Perinçek'e toz kondurmuyorlardı. Hatta "Doğu Perinçek, Devlet Bahçeli'den daha iyi Ülkücüdür" diyen soytarılara bile şahit oluyorduk.

Meral Akşener, Doğu Perinçek tarafından "Gladio kraliçesi" yapılınca Akşener taraftarları bol bol Perinçek-Öcalan albümünden fotoğraf paylaşıp, Doğu Perinçek'e öfke kusuyorlar.

Meral Akşener, Doğu Perinçek'in adamlarıyla beraber toplantılar düzenlerken mutluydu. Doğu Perinçek'te Meral Akşener'e karşı boş değildi. Doğu Perinçek'in yardımcıları, gazetesindeki Önkibar gibi yazarları Meral Akşener'i Vatan Partisi'ne davet ediyordu.

Sabahaddin Önkibar köşesinde aynen şunları yazmıştı: Vatan Partisi yöneticisi dostum ünlü yargıç sevgili Turgut Okyay dün bana şunu söyledi:

- "Meral Akşener ve arkadaşları bize yani Vatan Partisine katılmalı."

Geçtiğimiz genel seçimde Vatan Partisi'ne oy vermiş milli bir gazeteci olarak bu çağrı bana anlamlı geldi.

Doğruya doğru lideri ve kadroları büyük bedeller ödeyen Vatan Partisi yurtseverliğini tarihe tescil ettiren bir fedakarlar hareketidir.

AKP'den oy koparacağına inandığım Meral Akşener'in Vatan Partisi ile yakınlaşması hem ülke hem de kendisi için yararlı olacaktır."

***

Nedir bu hal Doğu Perinçek?

"Gladio kraliçesi" dediğin kişi Vatan Partisi'ne katılınca eline, yüzüne renk mi gelecekti?

Hem de bu daveti kim yapıyor? 

Hiç mi gazeten Aydınlık'ı takip etmiyorsun?

Meral Akşener'i Vatan Partisi'ne davete aracı olan ve kendi de davet eden Sabahaddin Önkibar 24 Eylül 2015 tarihinde de ona şunları diyordu: 

"Fethullah Gülen ve TÜSİAD aynı süreçte Meral Akşener'le de temasa geçmiş.

TÜSİAD, Akşener'e yakın dostu İnan Kıraç'ı göndermiş!

İnan Kıraç'ın çok yakını olan Aydın Doğan da bu projenin merkezindeymiş!

Peşi sıra Cemaat, Meral Hanımı Hocaefendiyle telefonla konuşturmuş!

Hocaefendi Akşener'e, "Ya Bahçeli'ye bayrak açıp MHP'nin başına geç ya da yeni bir parti kur, bütün imkanlarımızla yanınızdayız" demiş."

***

Bu durum tam olarak "Ben ne söylüyorum tamburam ne çalıyor" havası değil mi Doğu Perinçek?

Meral Akşener "Gladio kraliçesi" ise, sen kimin krallığına oynuyorsun Doğu Perinçek?

Doğu Perinçek Meral Akşener'den, Meral Akşener Doğu Perinçek'ten memnun iken şimdi araya giren kara kedi kimdir?

Kim bilir belki de Sadi Somuncuoğlu araya girip, yine aralarını kutsanmış bir ağabey(!) olarak bulacaktır. Aynı referandumda yaptığı gibi…

Ve "Durun yapmayın, siz kardeşsiniz" diye haykıracaktır.

Onun -bunun kralı da, kraliçesi de MHP'den uzak dursun, başka bir şey istemiyoruz.

 

Makaleyi Hemen Yorumla