ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
KILIÇDAROĞLU SENDE BİZİM HDP MERAKIMIZI GİDERSENE! / Yıldıray Çiçek 869 okunma - 08 Ağustos 2017

Ahmet Hakan geçtiğimiz günlerde köşesinde şunları yazmıştı:

AK Parti eski MKYK üyesi Ayhan Oğan'ın "Yeni bir devlet kuruluyor" açıklamasıyla ilgili olarak...

"Devlet Bey acaba ne düşünüyor bu konuda" diye yazmıştım.

*

Telefonum acı acı çaldı.

Baktım, arayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu.

*

Bir-iki nezaket cümlesinin hemen ardından konuya girdi.

Söyledikleri şunlar:

- Devlet Bey ne düşünüyor diye sormuşsunuz. Gayet yerinde bir soru.

- Ama AKP'nin genel başkanının ne düşündüğünü de sormak gerekmez mi?

***

Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerinden, Ayhan Oğan konusunda MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ne düşündüğünü çok merak ettiği anlaşılmıştı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin herkese sorumluluklarını hatırlatan ve Cumhuriyetin temel değerlerini anlatan açıklaması sonrası ne düşündüğü çok net anlaşılmıştır.

Zaten bilen onun bu değerlere nasıl bağlı olduğunu biliyor. 

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan açıklamalar yapmasından sonra bir büyük ölçüde merakları gidermiştir.

Asıl biz Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türkiye Cumhuriyetini bölüp, sözde Kürdistan devleti kurmaya çalışan HDP ile olan ilişkilerini merak ediyoruz.

Kemal Kılıçdaroğlu, İmralı ve Kandil hattında Türkiye Cumhuriyetini bölmek için kurulan HDP ile özellikle son 3 yıldır olan birlikteliğinden neyi hedeflemektedir?

Evet, biz bunu çok merak ediyoruz.

Dünde sordum, bugünde soruyorum.

Türkiye'yi bölüp, bir parçasından "Yeni Devlet" kurmak isteyen HDP ile sizi yanyana getiren güç nedir Kılıçdaroğlu?

Sen yürüyorsun HDP yanına geliyor, HDP oturma eylemi yapıyor sen yanına gidiyorsun!

HDP'nin "Adalet Nöbetine" milletvekili ve il örgütleri düzeyinde destek vermek için katıldınız ve orada Osman Baydemir "Kürdistan'a Kürdistan demeye devam edeceğiz. Biat etmeyeceğiz" dedi. Destek verdiğiniz bölücülerin bahsettiği Kürdistan neresidir Kemal Kılıçdaroğlu?

Sen bırak Devlet Bahçeli ve Recep Tayyip Erdoğan merakını da, sen bu CHP-HDP ilişkisi hakkındaki merakları gidersene Kılıçdaroğlu!

"Bölücü bir devlet kurmak" için mücadele eden HDP'ye ailece oy veren senin CHP Genel Başkan yardımcın değil miydi Kılıçdaroğlu?

7 Haziran seçimlerinden sonra "Kürtler özerklik istemesin de ne yapsın?" diyen, ömrü bölücü eylem ve söylemlerle geçen Selahattin Demirtaş'ı görünce "Birlikte iyi salladık" diyen CHP Milletvekili Şafak Pavey'den bahset Kılıçdaroğlu?

Türkiye Cumhuriyeti içinde ayrı bir devlet kurmaya çalışan HDP'nin de içinde olduğu CHP-MHP koalisyonu kurmak için MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye yalvarmadın mı Kılıçdaroğlu?

Türkiye'yi bölmek için terör örgütü PKK tarafından kurulan HDP'nin belediye başkanı, milletvekili tutuklanınca, gazete ve televizyonları kapatılınca, elindeki belediyelere kayyum atanınca en çok feryatı niçin CHP yapıyor Kemal Kılıçdaroğlu?

Şehitlerin olduğu gün Türkiye'yi bölüp, yeni bir devlet kurmaya çalışan HDP Genel Merkezini niçin ziyaret etmiştin Kılıçdaroğlu?

HDP Genel Merkezini ziyaret ettikten bir hafta sonra "Adalet Yürüşünü" başlatma sebebiniz neydi? Türkiye'yi bölmek isteyen ve yeni devlet kurmak isteyen HDP ile beraber niçin yürüyüş yaptınız Kılıçdaroğlu?

Türkiye içinde "Yeni Devlet" kurmaya çalışan HDP'nin, PKK'lıları serbest bıraktırma talebi için yaptığı  "Adalet Nöbetinde" CHP'liler niçin desteğe gitti Kılıçdaroğlu?

Suriye'de yeni devlet kurmaya çalışan, Türkiye'de yeni devlet kurmaya çalışan PKK'lı teröristler öldürüldüğünde niçin CHP-HDP milletvekilleri teröristlere sahip çıkmak için yürüdü Kılıçdaroğlu?

HDP'li tutuklu milletvekillerini, belediye başkanlarını niçin cezaevinde ziyaret etme turları düzenliyorsun Kılıçdaroğlu?

Sıkışınca "HDP halkın oylarıyla seçilen parti" diyor. Demokrasi, özgürlük naraları atıyorsun. Senin bu basit ve zavallı mantığına göre de AKP'de çıkıp "Bizi kaç dönemdir tek başına iktidar yapan bu millet dilediğimi yaparım" deme hakkı mı olacak?

Evet, Kemal Kılıçdaroğlu, sen onu-bunu merak etmeyi bırakta, Türkiye'yi bölüp bir "Yeni Devlet" kurmaya çalışan PKK-HDP ilişkilerini bir anlat bakalım. Az da bizim merakımız giderilsin.

Bu arada Ahmet Hakan'ın "SON AYAR VERİCİ: DEVLET BAHÇELİ" başlıklı yazısını da okudun mu?

Artık senin o yazıdan sonra hiç Devlet Bahçeli merakın kalmamıştır Kılıçdaroğlu!

"Dualarım Kılıçdaroğlu'na" diyen Meral Akşener ve referandum dönemi CHP Genel Merkezi'nden çıkmayan Ümit Özdağ, CHP-HDP ilişkisi hakkında ne düşünüyor?

Bir de onlar açıklama yapsa da öğrensek Kılıçdaroğlu!

Ne de olsa seni genel başkanları olarak görüyorlar. 

Hepiniz bir basın toplantısında yanyana gelin ve merakımızı giderin…

 

CHP-HDP İLİŞKİSİ

https://www.facebook.com/BozkurtCaps9/videos/1323975341057953/

Makaleyi Hemen Yorumla