ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
O GECE NE ZAMAN OLACAK? / Yıldıray Çiçek 860 okunma - 26 Eylül 2017

Bu yazıya başladığım vakitlerde Irak'ın kuzeyinde bağımsızlık referandumu başlamış, Barzani bile sırıta sırıta oyunu kullanmıştı. Bir taraftan Barzani kuvvetleri, diğer taraftan PKK'lı teröristler Türkmen kentlerine konvoylar eşliğinde giriş yapıyordu. Yani anlayacağınız Türkmen kentleri yavaş yavaş işgal ediliyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve Başbakan Yıldırım'ın özellikle son 1 aydır Barzani'ye yaptığı uyarıların hiçbir etkisi henüz görülmediği gibi, Türkiye'de yaptırım olarak henüz bir adım atmış değildir. Bu durum Barzani'nin referandumdan geri adım atmaması olarak tezahür etti. 

Barzani, Irak merkezi hükümetinin, İran'ın ve Türkiye'nin hiçbir uyarısını dikkate almadı. Çok rahat bir şekilde "yapacağım" dediği herşeyi yaptı. Caydırıcı olarak gördüğü hiçbir şeyin olmaması ona bu rahatlığı vermiştir.

Bu saatten sonra tam ne olur bilemiyoruz ve sabırsızlıkla bekliyoruz. MGK ve bakanlar kurulunda alınan kararların uygulanması, Irak teskeresi için yapılan oylamada alınan yetkinin uygulanması en büyük temennimizdir. Temenninden öte artık bir mecburiyet halidir.

Eğer bunlar uygulanmazsa, bu durum Türkmenleri satmak, Türkiye'nin geleceğini tehlikeye atmak olacaktır.

Irak'ta Türkiye'ye umut bağlayan milyonlarca mazlum Türkmen, Türkiye'de ise Irak'ta soydaşlarına sahip çıkılmasını bekleyen milyonlar vardır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bu milletle oyun oynanmaz. Herkes bunu görecek. Dolayısıyla vakti saati geldiğinde ne yapacağımızı biz gayet iyi biliriz. Bir gece ansızın gelebiliriz." Sözleri hala sıcaklığını korurken, Barzani'nin küstahlığını sürdürmesi mümkün olmamalıdır.

AKP'nin Irak politikası baştan sona yanlıştı ve bugün yaşanan her şey o yanlış politikanın ürünüdür. Barzani'ye yapılan özel muamele, Barzani'nin büyümesini ve güçlenmesini sağlamıştır. Ve bugün Barzani'ye söz geçmez hale gelmiştir. Koskoca Türk devletinin her uyarısı havada kalmıştır. Bu kabul edilebilir bu durum değildir.

AKP'nin Barzani konusunda yapmış olduğu doğru bir tane adım ve uygulama bugüne kadar olmamıştır. Umudumuz bu saatten sonra olması yönündedir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve Başbakan Yıldırım'ın son bir aylık açıklaması olacağı yönünde iken, referandum işleyişi buna rağmen devam etmektedir.

AKP zihniyeti, 6-7 ay önce Barzani ve PKK güçleri arasında çatışma masalı anlatırken, bugün Barzani ve PKK güçleri Türkmen kentleri beraber işgale başlamıştır.

Bugüne kadar oynanan bu siyasi Polyannacılık oyunu bizi ne hallere getirdi hepimiz görüyoruz.

Artık söz tükendi, eyleme geçme zamanıdır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bir gece ansızın gelebiliriz." sözü bu gece mi, yarın gece mi olacak, artık bu manada saatleri, dakikaları sayma zamanıdır.

Bu kadar uyarı ve söze rağmen Barzani'nin referandumu uygulama hali, elini-kolunu sallayarak devam ederse, Türkiye'nin uluslararası platformda hiçbir ağırlığı kalmayacaktır.

Bugün Irak'ın kuzeyi Barzani'ye teslim edilirse, yarın "Türkiye'den de toprak parçası alıp, büyük kürdistan'ı kuracağım" diyen Barzani'ye güç ve destek verilmiş olacaktır.

Türkiye, bölgesinde İran ve Irak'la ittifakını güçlendirerek, Barzani'yi un ufak hale getirmelidir.

ABD, İngiltere ve İsrail maşası Barzani, onların hedefi adına ilerlemektedir. Bunların zaferi demek, yeni mazlumlar, yeni milyonlarca ölüm demektir.

Irak'ın toprak bütünlüğünün bozulması demek, bölgenin tüm haritasının bozulmak olacağı konusunda herkes hem fikirse, o halde bozana haddini bildirme konusunda yarınlar geç olmasın…

"Bir gece ansızın gelebiliriz." sözü bu gece olsun Sayın Cumhurbaşkanı…

Bugüne kadar Barzani'ye kırmızı halılar üzerinde yürüterek çok yüz verildi.

Artık kafasını böcek gibi ezme zamanı…

O gece vakti gelmedi mi daha?


“BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ”

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1918957811689600/

Makaleyi Hemen Yorumla