ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
CHP'Yİ BÖLECEK OLAN YENİ PARTİYE ÂŞIK SOLCULAR / Yıldıray Çiçek 1700 okunma - 04 Ekim 2017

Kemal Kılıçdaroğlu yeni kurulacak parti için aylar öncesinden "Meral Akşener ve arkadaşlarının yeni partisi siyasete yeni bir heyecan getirir. Meral Hanım ve arkadaşlarının siyasete belirli bir seviye de getireceği açıktır. Ben siyasi tarihimiz açısından önemli görüyorum. Kurmaya çalıştığı alanda bir boşluk var. Kendisine başarı dilemek benim görevim." açıklamasını yapmıştı. Oysa yeni partiyi kuracak isimler zaten CHP ile iç içe geçmiş kişilerdi. Referandum dönemi bunu çok net görmüştük. 

CHP'nin belediye salonlarında CHP'lilerin doldurduğu kişilerle toplantı yapan bunlardı.

CHP'nin Halk Tv'sinde her anları canlı yayınlanan bunlardı. 

Yapacakları toplantıları CHP il başkanlarının cep mesajlarıyla kamuoyuna duyurulan bunlardı.

CHP'nin gazetelerine manşet yapılan bunlardı.

CHP Genel Merkezi'nden çıkmayan bunlardı.

CHP'li yazar ve yöneticilerin öve öve bitiremediği bunlardı.

Velhasıl CHP onlardı, onlar CHP idi.

CHP bunları siyasi olarak figüran olarak kullanmak istedi ama bir baktılar samimi aile oldular.

Böyle bir aşamaya gelinmişken, şimdi CHP'den beslenenler 25 Ekim'de yeni partisini kuruyor.

"HDP barajı geçsin" diye HDP'ye oy vermiş CHP Genel Başkan yardımcılarını, CHP'li yöneticileri, CHP'li seçmenleri görmüşken, MHP'yi bölmeye çalışırken bölünen inanın CHP olacaktır.

16 Nisan sonuçlarını en yakın oy oranıyla bilen Gezici anket şirketinin sahibinin son anket çalışmasında "Akşener'in kuracağı parti en çok CHP'den oy alıyor MHP'nin omurgası duruyor, AKP'yi etkilemiyor." demesi de bizi bu manada haklı çıkarıyor.

İki eski DSP bakanını kurucular kurula alan partinin zaten oynadığı alan bellidir. 

Yeni kurulacak partinin başındaki Meral Akşener'e destek veren Halk Tv, Oda Tv, Sözcü, Cumhuriyet, Birgün, Yurt ve diğer gazete- televizyonlardaki solcu kişilerin hali zaten başlı başına bunun delilidir. 

"Size ne Irak'taki Kürtlerden!" diyerek MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi eleştiren ve Barzani'ye sahip çıkan Cumhuriyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş Meral Akşener'i destekliyor. Düşünün mesele artık bu noktaya gelmiştir.

Sadece o değil, Cumhuriyetin sembol diğer solcu yazarları da öyle övgüler diziyorlar ki, CHP'lilerin yeni partiye oy vermesi adeta kaçınılmazdır.

Düne kadar HDP güzellemeleri yapan Cumhuriyet yazarı Ataol Behramoğlu'nun şimdi "Sahnede pırıl pırıl, apaydınlık bir kadın konuşuyor… Samimi, bilgili, açık sözlü, zarif. Slogandan uzak, cesur, esprili. " sözleriyle Meral Akşener güzellemesine geçişi çok dikkat çekti. Oysa Meral Akşener'in o toplantısında Ataol Behramoğlu'nun bahsettiği böyle bir toplantı yoktu. Düşünün Fatih Portakal gibi Meral Akşener yalakası böyle "Böyle erkek ağzı konuşması olmaz" diye eleştirmişti.

Cumhuriyet gazetesinin hem PKK'dan, hem FETÖ'den, hem DHKP-C'den yargılanan bir gazete olması da zaten niyetlerin içeriğini göstermektedir.

Yayın hayatı MHP ve Ülkücü düşmanlığıyla geçmiş Cumhuriyet gazetesinin, FETÖ'nün MHP'ye operasyon yapmaya çalıştığı dönem Meral Akşener'i manşet yapıp, "Asena iktidara meydan okuyor" demesi unutulacak gibi değildi. Yılların MHP düşmanı Bekir Coşkun'un "Topuklu Asena geliyor” güzellemesi de bu gazetenin arşivindedir.

Ruhat Mengi, Can Ataklı gibi solcunun, Apo ile pozları olan Yazgülü Aldoğan'ın Meral Akşener güzellemeleri gösteriyor ki, CHP parçalanacak, CHP bölünecektir.

CHP, HDP, Meral Akşener birbirinden oy alıp, vereceklerdir.

Kendi pastalarını, kendi aralarında kesip, birbirlerine ikram edeceklerdir.

Yeni parti daha kurulmadan aylar önce kutlayan Kemal Kılıçdaroğlu kendi kazdığı kuyuya düşecektir.

Bu saatten sonra CHP düşünsün…

CHP'nin yan kuruluşu HDP'de elbet etkilenebilir.

 

HEM BARZANİCİ, HEM MERALCİ ASLI AYDINTAŞBAŞ

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1918062321779149/

Makaleyi Hemen Yorumla