ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
BARZANİ VE ÖCALAN KÜRT DÜŞMANIDIR! / Yıldıray Çiçek 774 okunma - 07 Ekim 2017

Dünkü yazımda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve AKP'yi "Barzani'ye sert çıkış yapmayın. 2019 seçimlerinde muhafazakar kürt kökenli seçmenleri kaybedersiniz" diye korkutan içimizdeki Barzanicilere değinmiştim. Bunların amacı Barzani'ye yönelen tepkileri azaltmaktır. Bunlar aslında "Barzani'yi rahat bırakın dilediği gibi emperyalistlere hizmet edecek bağımsız ülkesini kursun" demektedir.

Bunların bir başka versiyonu da Barzani'ye gösterilen tepkileri "Kürt düşmanlığı yapılıyor" şeklinde propagandaya çevirmektedir.

ABD, İngiltere ve İsrail kucağındaki Barzani'ye gösterilen tepki muhafazakâr kürt kökenli vatandaşları kaybettirmeyeceği gibi, kürtleri ABD'ye, İngiltere'ye ve İsrail'e pazarlayan Barzani'ye gösterilen tepki kürt düşmanlığı da olmaz.

Barzani kürtleri satandır, onları başkalarının hedefinde kullandırandır.

Barzani'nin kafasını koparmak kürtlere nefes aldıracaktır.

ABD, Barzani ve PKK gibi sütü bozuklara niçin tonlarca silah yardımı yapıyor? Muhafazakâr kürtleri korumak için mi yoksa bölgedeki hedefleri için kürtleri paspas yapıp kullanmak için mi?

Bu soruların cevabı ortadadır. 

İşte bu yüzden, Barzani'yi bu propagandalarla savunmaya ve korumaya çalışan kim varsa asıl kürt düşmanlığı yapan onlardır.

Bu şerefsizler "Kürtler en aşağılık topluluktur. En ufak hatalarında kafalarını ezmezsen söz dinletemezsin" diyen, kürtlere yapılmadık zulüm bırakmayan teröristbaşı Öcalan'ı bile kürt kökenli vatandaşlarımızın temsilcisi haline getirmişlerdi.

Talabani'ye, Barzani'ye, Öcalan'a sahip çıkanların "kürt kökenli vatandaşlara sahip çıkıyoruz" demesi aldatıcıdır, ikiyüzlülüktür. 

Bu isimlerin tamamı emperyalistlerin maşasıdır. 

Bunlara kim destek oluyor, yollarını açmaya çalışıyorsa safı emperyalistlerin yanıdır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Kerkük, Musul, Barzani, PKK hakkında her sözü, her tespiti Türkiye'de bu türlerin maskesini düşürmektedir.

MHP Lideri Devlet Bahçeli konuştukça, haykırdıkça çıldırıyor adeta kuduruyorlar.

Osman Baydemir'ler, İbrahim Uslu'lar, Levent Gültekin'ler, Aslı Aydıntaşbaş'lar ve benzer modelleri buna örnektir. Işık gören yarasa gibi oradan oraya çarpıyorlar.

MHP Lideri Devlet Bahçeli bu çıldıranları "Barzani müttefikmiş, kaybedilmesi hataymış.

Barzani 25 Eylül referandumunu yapmamış olsaydı liderliği tartışmaya açılacakmış.

ABD'ye rest çeken Barzani bizden mi korkacakmış.

Eskiden bizimdi lafı boşmuş, İstanbul da Bizansınmış.

Kerkük denilince üç maymunu oynayanların Barzani ismini duyunca yüzlerine kan gelmesi ve bu ifadeleri kullanması tam bir utanç vesikasıdır.

Asıl bunların vanalarını kapatmak helali haktır.

Asıl bunların nifak hatlarını dağıtmak şarttır.

İstanbul'da, Ankara'da veya bir başka vatan köşesinde oturup Erbil'de Kürdistan ayinine vekâleten ve manen katılanlar, Türkmenlerin yıllardır süren yalnızlığını, yıllardır süren acı ve feryatlarını kulak ardı edenler, emin olun insan gibi görünseler de, insanlıktan nasibini alamamış zavallılardır.

Bunların ağızlarından Kerkük Türk'tür sözünü asla işitmezseniz.

Niye, çünkü söyleyemezler, söylemeye takatleri ve kalpleri elvermez.

Bunlar hayatlarında Türkmenliğin onurunu, Türklüğün şuurunu kesinlikle hissetmemişlerdir." açıklamasını yaparak, bir kez daha çıldırtmıştır.

Her bölücüye, her melanete demokrasi, özgürlük, insanlık adına sahip çıkıp, mesele Türkiye'nin menfaati olunca bir gün yanımızda olmayanlar, bugünlerde yine gazete ve televizyonlarda seferberlik başlatmıştır.

AKP'de bazı konularda MHP'nin söylemlerini kullanınca bunlar "Bu nasıl olur" diye kendilerinden geçiyorlar. 

"PKK açılımı, Barzani açılımı, Ermeni açılımı, Rum açılımı tekrar başlasın, Türklük kimin neyine" diyerek düşüncelerini çok net ortaya koyuyorlar.

Ama ne olursa olsun bunların elinden kürt kökenli vatandaşları kurtarmak, terörist olan etnik kökeni ne olursa olsun onları da sorgusuz imha etmek gerekiyor.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli bunun farkında olduğu için "Yeri gelmişken bir hususu önemle belirtmeyi faydalı görüyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi Irak'ta yaşayan değişik halkların farkındadır.

Kökeni, mezhebi, aidiyeti ne olursa olsun her insana hürmet duyuyoruz.

Irak, Irak'ta yaşayan herkesin ortak vatanı, ortak ülkesidir.

Bizi Kürt düşmanı göstermek için özel yetiştirilmiş ajanlar yine faaliyettedir.

Bizim Türkmenlerin dışındaki halkları dışladığımız, yok saydığımız iddiasını diline dolayanların da sürüsüne berekettir.

Yalan ve fitne yine kol gezmektedir. Yalnızca Kerkük, yalnızca Musul değil; Erbil'de bir Türkmen şehridir, orada yaşayan çok sayıda soydaşımız vardır.

Ancak hiçbir şekilde bu gerçek Kürt kökenli kardeşlerimizi, Arap kökenli kardeşlerimizi, Irak'ın diğer asli ve eşit haklara sahip insanlarını ihmal ettiğimiz, tanımadığımız, kucaklamadığımız anlamına gelmeyecektir.

Kürt kökenli kardeşlerimiz bizim için çok değerlidir.

Irak'ın bütünlüğü içinde onların ve tüm toplumsal kesimlerin huzur, barış ve güven içinde yaşaması, varlıklarının devamı temennimiz, amacımızdır.

Barzani en başta Kürt kökenli insanlarımıza haksızlık ve saygısızlık yaparak dipsiz tartışmaların içine çekmiştir.

Bu itibarla Kürt kökenli kardeşlerimiz Barzani'nin tertiplerine, art niyetli tutumuna, huzursuzluğu teşvik etmesine karşı tepkilerini yükseltmelidir."  tespitinde bulunmuştur.

Vatanına, bayrağına sevdalı birçok kürt kökenli vatandaşımız bu düşünceyi ve tavrı benimsemektedir. Güneydoğu'daki MHP hareketliliği de bunun ispatıdır.

 

DEVLET BAHÇELİ: KÜRTLER KARDEŞİMİZDİR

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1745671135684936/

Makaleyi Hemen Yorumla