ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
KENDİ KENDİLERİNE MASKELERİNİ DÜŞÜRÜYORLAR ! / Yıldıray Çiçek 2065 okunma - 10 Ekim 2017

Hafta sonu gerçekleşen "Kerkük Sevdalıları Buluşuyor" programına katılan on binler gösterdi ki, MHP üzerinde oynanan her türlü tezgâha rağmen diri ve güçlüdür. Üzerinde tezgâhın ve operasyonun bir türlü bitmediği MHP'ye, özellikle 1 Kasım seçimleri sonrası FETÖ'nün ele geçirme projeleri de eklenmişti. O projelerde figüran olarak kullanılan tipler, bu projeyi başaramayınca yeni parti kurmaya karar verdiler. Bunların her geçen gün maskeleri daha çok düşüyor ve gerçek niyetleri her yönüyle daha net anlaşılıyor.

1 Kasım seçimleri sonrası MHP'nin "Ülkücülük" anlayışını sorgulayarak ve olduğundan farklı göstermeye çalışarak taraftar topluyorlardı. Geçen gün, bunlardan birisi televizyon ekranlarında yeni kuracakları partinin zihniyeti sorulunca defalarca "Ülkücü bir parti olmayacağını" ifade etti.

Zaten daha öncede "İdeolojik hiçbir kaygımız yok" diye açıklama yapmışlardı.

Zaten Ülkücü değillerdi ve o yüzden Ülkücü olmaları ve kalmaları da mümkün değildir.

Yazımızın gayesi de o yüzden "Niye Ülkücü olmuyorsunuz?" gibi bir sorgulama değildir. Amacımız sadece bunların peşinden gidip, aldatılan ve kandırılan kişilere düştükleri hali göstermektir.

Haber Türk ekranlarında "Ülkücü gömleğinizi çıkardınız mı?" sorusuna "Yeni Parti ülkücü bir parti değil." şeklinde cevap veren Ümit Özdağ isimli şahıstır.

Aynı kişi MHP'yi ele geçirme operasyonlarını sürdürdüğü günlerde ise bir röportajında  "Hayatım boyunca ülkücü yaşadım ülkücü olarak öleceğim. Başka bir parti görmedim, görmeyeceğim." diyordu.

Kadere bak ki, bu cümleleri kuran Ümit Özdağ kurulacak yeni partiyi "Yeni Parti ülkücü bir parti değil." şeklinde ilk açıklayan oluyor.

Yüce Allah, MHP'de hesabı olanların hesabını, böylelikle başlarına geçirmiş oldu.

Ümit Özdağ'ın bu açıklamasından sonra, bunların peşine takılıp MHP kadrolarının Ülkücülüğünü sorgulayanlar acaba hangi ruh halindedir?

Büyük bir bölümünün tepkisini sosyal medya üzerinden gördük.

Göremediklerimizde bir ses verseler de ne düşünüyorlar öğrensek…

Peşlerinden gittikleri Meral Akşener'in mevsimlik düşünceleri olan, her gittiği partinin nabzına göre şerbet veren olması da zaten onu Ümit Özdağ gibileriyle yanyana getirmiştir.

DYP'de iken Bozkurt işareti yapan çocuklara yapmamasını telkin eden, AKP'ye geçtiğinde "Ülkücü değilim, demokratım" diyen Meral Akşener'in partisinde zaten "Ülkücülük yapacağız" diyen kim varsa asıl karaktersizliği o zaman yapmış olacaktı.

Ümit Özdağ hiç değilse bu konuda karakterli davranmıştır.

Ümit Özdağ ayrıca kuracakları yeni partide CHP'li, HDP'li, AKP'li, Perinçek'ci velhasıl herkesin olacağını ifade etmiştir.

Bunu da zaten uygulamalı olarak gösteriyorlar.

Mesela kurucular kuruluna aldıkları DSP'nin eski bakanlarından Suat Çağlayan bunlardan bir örnektir.

Suat Çağlayan, ODA Tv kontenjanından Meral Akşener'in partisine kurucu olmuştur. Suat Çağlayan, Oda Tv'nin yazarıdır ve oradaki bir yazısında Doğu Perinçek'i öve öve bitiremeyen ve Vatan Partisi'nin nasıl başarılı olacağına dair erinmeden yol haritası hazırlayan birisidir.

Sadece şu cümle bile Suat Çağlayan'ın zihniyetini tanımaya yetecektir : "Genel Başkan Doğu Perinçek'in başkanlığında, bugüne kadar bu partinin ulusalcı çizgisinde, hiçbir kırıklık olmamıştır."

***

Doğu Perinçek'i böyle tarif eden Suat Çağlayan, ne siyasi tarih biliyor, ne de Türkiye'de yaşanmış olaylardan haberi var. Ama şimdi bu kişi Meral Akşener'in kuracağı partide kurucu oldu.

Ümit Özdağ, aylardır bizim anlatmaya çalıştığımızı bir cümle ile ispat etmiştir.

Ülkücülük MHP'de olur, Ülkücüler MHP'dedir.

Her telden çalanların kurduğu parti, sadece MHP'ye operasyon yapmak isteyenlerin yanyana geldiği parti olarak siyasi tarihe geçmiştir.

Biz maskelerini düşürürken, bize bu konuda yardımcı olmaları adına da başta Ümit Özdağ gibilere teşekkür ediyoruz.

Bunlarda maske çok, daha ne maskeleri düşecek hep beraber göreceğiz.

 

ÜMİT ÖZDAĞ : ÜLKÜCÜ BİR PARTİ DEĞİLİZ

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1924335224485192/

Makaleyi Hemen Yorumla