ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
(İYİ)LİKLERİ TERÖRİSTBAŞI ÖCALAN'IN KAVRAMLARINA! / Yıldıray Çiçek 699 okunma - 31 Ekim 2017

İyi Parti'nin en büyük iyiliği Milliyetçi Hareket Partisi'ne olmuştur.

Bugüne kadar MHP içinde "İyi Rol" yapan kim varsa, hepsi gitti orada tek çatı altında toplandı. Bunlar MHP'nin Ülkücülüğünü, Milliyetçiliğini beğenmiyor ve sorguluyor gözüküyorlardı, meğerse bunların milliyetçilik ve ülkücülükle zaten alakası yokmuş!

Zaten partiyi kurarken "Bizim partimiz Ülkücü-milliyetçi bir parti olmayacak" diye yola çıktılar ve sözlerinde durdular.

PKK'lı Demirtaş'a övgü dizenler, "HDP onurumuzdur" yazılarını beğenenler, PKK'lı Ahmet Kaya'ya methiye dizenler hepsi İYİ bir düzenekle bu partide yanyana getirildi.

Partinin, adı logosu üzerinden yorum yapmaya gerek duymuyorum. 

Zaten eğlence niyetine herkes yorumunu, benzetmelerini yaptı. Nihayetinde bir parti kendisine öyle bir isim, logo bulmuş ve yola koyulmuş. "Adını niye "İyi Parti" koydun, logonu niye güneş yaptın?" demek zaman kaybıdır.

Burada önemli olan zihniyet ve ilişkiler ağıdır. İYİ demekle iyi olunmaz. Bu parti zaten yola çıkmadan bunu göstermiştir.

Parti programı ve bu partide görev alanların hali zaten yeterince bir kanaat oluşturuyor.

Mesela bu partinin programı açıklandığında "DOĞU-GÜNEYDOĞU SORUNU"  başlığı altında "Partimizin Doğu Güneydoğu sorununa ilişkin öncelikle tüm ülkede eşit vatandaşlık zeminine oturan sağlam bir demokrasi ve özgürlük ortamını geliştirecektir. Çıkış noktamız demokrasi, bireysel hak ve özgürlük taleplerinin karşılanması, demokrasinin tabana yayılması, ülkenin ve bölgenin ekonomik kalkınmasının sağlanması, bölgeler arası gelişmişlik farkının kapatılması ve refah toplumunun yaratılmasıdır." yazıyordu.

Tepkiler gelince, niyetler belli olunca sessiz sedasız bu bölümü sildiler. Bunu da zaten kuruculardan Ali Türkşen'in Nihat Genç'e cevap verirken kurduğu "eşit vatandaşlık" ifadesini içeren paragraf olduğu gibi çıkarıldı." cümlesiyle de teyit etmiş olduk.

Zaten "Doğu ve Güneydoğu Sorunu" demek bile bu partinin CHP ve HDP'nin yanında yancı olarak doğduğunu gösteriyor. Hiçbir Türk milliyetçisi "Doğu ve Güneydoğu Sorunu" demez, tek tarif terör meselesidir.

İYİ Parti "eşit vatandaşlık" açılımını teröristbaşı Öcalan'dan mı almıştır?

Teröristbaşı Öcalan ve HDP'nin hazırladığı ve Dolmabahçe görüşmelerine taşıdıkları madde içindeki şu ifadeler, birebir İYİ partinin parti programıyla örtüşmektedir.

***

"Eşit vatandaşlar :Özgür vatandaşlığın yasal ve demokratik güvenceleri: Anayasa'da yer alan vatandaşlık kavramının değiştirilmesiyle, bireylerin eşit yurttaşlar olarak temel demokratik haklarının güvence altına alınması talep ediyor."

***

AKP'nin Kürt Açılımı başlattığı günlerde Sırrı Sakık talepler içinde ilk sırada "Anayasa'da eşit vatandaşlık" ifadesinin olacağını söylemişti.

Teröristbaşı Öcalan, terör sahnesine çıktığı günden bu yana tüm yazılarında, taleplerinde, raporlarında "eşit vatandaşlık" tanımı üzerinde durmuştur.

Teröristbaşı Öcalan'dan etkilenen bir başka partide CHP idi. 

Kemal Kılıçdaroğlu'da bu konuda "Eşit vatandaşlık esasına göre bir öneri hazırladık. 'Türk vatandaşlığı herkesin eşitlik temelinde Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olması anlamına gelir' dedik. Bu öneride, çağdaş demokratik tüm unsurlar var. Eşit vatandaşlık ve bir arada yaşama isteğini, iradesini esas alan bir tanımdır." açıklamasını yaparak HDP ile aynı çizgiye geldiğini yıllar önce göstermişti.

CHP özellikle son dört yıldır HDP ile yol yürüyor.

Meral Akşener, MHP'den ihraç edildiği günden beri CHP ile yol yürüyor.

Hatta Meral Akşener, "Kemal Kılıçdaroğlu'na duacı" olduğunu söyleyecek kadar CHP'ye yakınlaşmıştı.

Meral Akşener'in kuracağı partiye destek vereceğini aylar öncesinden "Ben de yeni kurulacak milli merkez partiyle flört aşamasındayım, fena bakışıyoruz. Hatta pastanede limonata kuru pasta oturup 'niyetin ciddi mi' diye birbirimize sormaya başladık. Şüphesiz bir aşk evliliği değil Türk milletinin arayışı gibi benim de şimdilik niyetim bir 'mantık evliliği'. Türkiye'nin kilitlenmiş siyasetini açacak tek anahtar milli merkez partidir ve akıl sağlığı ve gücü kuvveti yerinde her memleket evladı bu 'cici partinin' bir ucundan tutmalı, düşüncesindeyim. " sözleriyle ilk açıklayanlardan olan yazar Nihat Genç, geçtiğimiz günlerde televizyon ekranından haykırarak, İYİ partinin programıyla ilgili  "Sonra Apo'nun dile getirdiği, liberallerin söylediği 'Türkiye'de etnik vatandaşlık' gibi tuhaf anlama çıkan, ayrı bir federasyon kurulmasının önünü açan 'eşit vatandaşlık' diye birşey. Vatandaşlık ayrı, eşit vatandaşlık ayrı. 30 yıl bunu pişirdiler şimdi programa koydular. Daha program yayınlanmadan 'koymayın' dedik. Siz Türk milliyetçisi değil miydiniz. Batı'nın 30 yıldır Türk milletine dayatması neydi. Bir FETÖ, iki PKK. İkisine de imzanı atmışsın. İttifak haline gelmişsin, bunu söylemeyelim mi?" şeklinde cümleler kurmuştur. Şimdi birçok kişi Nihat Genç noktasına gelmiştir.

Bu partinin İYİliğinin sadece CHP ve HDP'ye olacağı anlaşılmıştır.

"Ülkücü-milliyetçi olmayacağını" kurulmadan önce kamuoyuna açıklayan bu partiye MHP'den intikam almak için koştura koştura giden sözde Ülkücüler bu durumlara ne diyor acaba?

CHP'den istifa edip İyi Parti'ye Genel Sekreter olan Aytun Çıray'ın CHP'de iken PKK'lı Demirtaş'ı ziyarete giden CHP'lileri savunmak için söylediği "Demirtaş'ın bu ülkenin birliği bütünlüğü, demokrasisi, özgürlüğü ve insanımızın kardeşliği için düşüncelerini dikkatle dinleyeceğim" şeklindeki masumlaştırıcı sözleri hakkında ne düşünüyorlar acaba?

İYİ partinin kurucuları arasında yeralan Mukadder Başeğmez'in "Vallahi Apo'yu özledim" şarkıları eşliğinde PKK'lılara konser veren Ahmet Kaya için geçtiğimiz günlerde "Sesin kaldı aramızda birde onurun. İyi ki doğdun iki gözüm." diye Ahmet Kaya resmiyle birlikte yaptığı sosyal medya paylaşımı hakkında ne düşünüyorlar acaba?

"Bu partide de solcu olacağım"  diyerek İyi Parti'ye kurucu olan film yönetmeni Onur Aydın'ın sosyal medyada "HDP onurumuzdur" şeklinde paylaşım yapanları beğenmesi, TSK'nın PKK kamplarını bombalamasını "katliam" olarak nitelendirenleri beğenmesi, PKK'nın kampında çekilmiş Bakur'a filminin (terörist propagandası) sansürlenmesine tepki gösterenleri sahiplenmesi hakkında ne düşünüyorlar acaba?

Siyaset alanına HDP'nin yavrusu olabilecek bir parti doğmuştur.

Meselenin özeti budur.

Kandırılmış, aldatılmış Ülkücüler zaten yol yakınken döner.

Dönmeyenlerde zaten bu halleri kabullenerek CHP'ye, HDP'ye İYİ'lik peşinde koşacaktır.

 

“HDP ONURUMUZDUR” DİYEN KURUCU

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1934959730089408/

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1934631480122233/

PKK’LI AHMET KAYA’YA ÖVGÜ DİZEN KURUCU

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1935423610043020/

Makaleyi Hemen Yorumla