ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
İNSANLIĞI KAYBETTİĞİNİZ GÜN O GÜNDÜ! / Yıldıray Çiçek 3372 okunma - 04 Kasım 2017

Hastalıkta, sağlıkta yüce Allah'tandır. İnançlı her insan için bu değişmez kuraldır. "Allah, tedavisini vermeden hastalık vermez. Aramak yeterli!" sözünden de anlaşılacağı gibi bu geçici hayat gerçekten herkese bir sınavdır. Doğum ve ölüm arasında her insan eninde sonunda bu sınavdan geçecektir. Bazen kendisi, bazen en yakını, bazen bir dostu… Bundan kaçış yoktur. 

Allah, hiç kimseye sağlığına kavuşturmayacağı bir hastalık vermesin. Her hastaya bu dilekte bulunmak mümin duasıdır. Kimsenin hastalığıyla dalga geçmemek, her hastaya şifa dilemek adamlıktır.

Tüm bunları niye mi anlattım? 

Nedense İP'in Genel Başkanı Meral Akşener'i, hastalıkla pençeleşen Deniz Baykal'ı hastane de ziyaret etmesinin görüntüleri izleyince aklıma geldi.

Geçtiğimiz sene MHP Lideri Devlet Bahçeli kalp ameliyatı olmuştu. Ne tesadüftür ki, MHP üzerindeki operasyonda o gün başlatılmıştı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli ameliyat masasında iken, bugün daha net söyleyebiliriz ki, bazı vicdansız, ahlaksız, imansız adamlar MHP Genel Merkezine gelip olağanüstü imzaları teslim etmişti. Çünkü aceleleri vardı. İnsanlıklarını unutmuşlardı. Annesi, babası hastaneye düşünce sahte imzalarla mirastan pay kapan hain evlatlar gibiydiler. Ömrünü Ülkücü Harekete vermiş lider hayati risk taşıyan bir ameliyat olmuş hiçbirinin umurunda olmadı. İçinden bir tane insan evladı çıkıpta, "Bu yaptığımız insanlığa, adamlığa, vicdana sığmaz, bir-iki hafta sonra teslim edelim" diyemedi.

Bunu diyemedikleri gibi "100 imza daha fazla getirseydik Devlet Bahçeli geberecekti" diyen, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin ameliyatıyla dalga geçenlerin çoğu şimdi adını İYİ koydukları partide yeni kötülükler pazarlıyorlar.

Meral Akşener, Deniz Baykal'ı ziyaret etmiş ve hastane çıkışında da "Değerli siyaset adamı, hepimiz için duayen olan Sayın Baykal'ın rahatsızlığının iyiye doğru gitmiş olduğunu öğrendik. Ailesi ve siyasetteki yol arkadaşları ile görüştük. İyimser bir ruh hali ile ayrılıyorum. İnşallah en kısa sürede aramıza döner diye umut ediyorum. Dualarımız kendisiyle beraber" açıklamasını yapmış.

Meral Akşener'in bu cümlelerinin altına imzamı herkes gibi bende atıyorum ve Deniz Baykal'a Allah'tan acil şifalar diliyorum.

Yanlış anlaşılmasın "Deniz Baykal'ı niye ziyaret etti" gibi bir düşüncem yok. Olması gerekeni yaptı. 

Ama kendisini siyaset mezarlığından alıp, bir konuma getiren MHP Lideri Devlet Bahçeli'den bunu niye esirgemiştir?

3 dönem birinci sıradan milletvekili olup, 4. Dönem milletvekili sıralamasına konulmamak mı tüm insanlığı kaybettiren?

Meral Akşener sosyal medya hesabından kuru kuruya bir "geçmiş olsun" mesajı yayınlamış ve altına yazılan "Ölsün, gebersin" şeklindeki hiçbir yorumu silmediği gibi, hastalığıyla ilgili dalga geçilmesine müsaade etmişti.

Aynısını Sinan Oğan'da yapmıştı.

Ümit Özdağ ise MHP Genel Başkan Yardımcısı olduğu halde, bir "geçmiş olsun" için hastaneye dahi gelmemişti.

MHP'nin tüm divan üyeleri Kocaeli'ye gelmişken, Ümit Özdağ kapalı kapılar arkasında MHP'yi ele geçirme planlarında akıl dağıtıyordu.

Koray Aydın'ı bu insanlığını kaybetmiş olanlardan ayrı tutuyorum. O zaman en saygılı mesajı o yayınlamış, telefonla hastaneyi aramış ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin ameliyatıyla dalga geçenlere asla müsaade etmemişti.

 Meral Akşener'in, Ümit Özdağ'ın, Sinan Oğan'ın bu konuda inanın yatacak yeri yoktur.

Ama Allah onlara da bir hastalık vermesin diyoruz.

Aklı kötülüklere çalışanlar bugün kendini İYİ'ler diye pazarlasa da, İYİ'lik yapabilmek için insanlık özelliğinin olması lazımdır. 

Kemal Kılıçdaroğlu yürüsün "duacı" ol, Deniz Baykal hastalınca "duacı" ol ama MHP Lideri Devlet Bahçeli ameliyat için hastaneye yattığı gün, MHP üzerinde ele geçirme operasyonu yap ve hastalığıyla dalga geçenleri kurduğun partide etkili, yetkili yap, dalga geçmelerine müsaade et…

Ne güzel söylemişler : NankörIer düne değiI, güne bakarIar ve onIar; kimden menfaatIeri varsa onun yüreğine doğru akarIar.

İnsanlık sınavından geçemedikten sonra hangi koltuğa, makama oturursanız oturun hiçbir önemi yoktur.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin ameliyat olduğu gün insanlığını kaybedenlere ne desek inanın boştur.

Hele bir tane küfür, hakaret üretmeyi şairlik sanan birisi vardı.

O gün MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin hastalığıyla en çok dalgayı o geçti. Ve şimdi kendisi ağır derece de kanser tedavisi görüyor. MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli onun hastalığını duyunca üzüntüsünü yüzüne yansıttı ve "Allah acil şifalar versin" duası dilinden döküldü.

Her şey gelip geçici ama insanlık, adamlık her daim kalıcıdır.

 

Makaleyi Hemen Yorumla