ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
İYİ YALANLAR, İYİ TİYATRO! BAŞROL OYUNCU: KAFASI İYİ ÜMİT ÖZDAĞ / Yıldıray Çiçek 6875 okunma - 06 Kasım 2017

Geçtiğimiz hafta İYİ Partinin çok güzel bir tiyatrosuna şahit olduk.


Aslında bu tiyatro oynanırken düşen maskeleri de bir kez daha görme ve gösterme fırsatı yaşadık.


Köşeye sıkışmış adamların çaresizliklerini, zavallılıklarını ve yalana nasıl sarılabildiklerini izledik.


Adına "İyi" dedikleri parti, Türk siyasetine dâhil olduğu günden itibaren kurucuları, programı, hedefi, ilişkileri gündemde tartışılır haldedir.


Bu tartışmaları "Reklamın iyisi, kötüsü olmaz" sözüyle değerlendiren de var, "İyi" adı altında kötülüklerin nasıl yanyana geldiğinin görülmesi açısından önemli olduğunu vurgulayanlarda var. Ama ben, geçen hafta sonu özellikle İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ'ın oynadığı tiyatroyu ve seri şekilde yalanlara başvurduğunu görünce durumlarının hiçte iyi olmadığını gördüm. 


Ümit Özdağ öyle bir tiyatro oynadı ki, İyi parti içinde üzerinin kapatılması gereken çok kötülük olduğunu bir kez daha anladım. Ümit Özdağ bir yazılı açıklama yaptı. İçinde yalan olmayan cümle hemen hemen hiç yok gibiydi.


Öncelikle yalanlarından en önemlisi olan "Başdanışman" meselesiyle başlayalım.


Ümit Özdağ, Turuncu devrimlerin finansörü NED'in desteklediği Denge Denetleme Ağı'nın önde gelen ismi Selda Tandoğan Demirel'in "başdanışman" yapılmadığını, yazılı açıklaması içinde şu cümlelerle inkar etmeye çalıştı : Öncelikle, Sayın Meral Akşener'in başdanışmanı olarak atandığı iddia edilen Selda Tandoğan Demirel'in hiçbir şekilde başdanışmanlık ya da danışmanlık kadrosuna atanması söz konusu değildir.

***


Ümit Özdağ'ın "Başdanışman değil" dediği Selda Tandoğan kim peki biliyor musunuz?


Ümit Özdağ'ın Genel Başkan Yardımcılığı yaptığı İYİ isimli partinin kurucusu… 


"Başdanışman olamaz" ama İYİ partide kurucu olabilir?


Kafalar İYİ olunca, böyle oluyor demek ki…


Ümit Özdağ'ın "Selda Tandoğan Başdanışman değil" sözü baştan sona yalandır ve amacı "CIA'nin yasal penceresi" ile ilişki ağı olanların üzerini kapatmaktır.


Selda Tandoğan kurucusu olduğu partide aynı zamanda başdanışman olduğunu  "Sayın Genel Başkanımızın şahsıma tevdi ettiği, büyük onur olan Genel Başkan Başdanışmanlığı görevi için takdirlerine şükranlarımı sunuyorum"  sözleriyle duyurmuştu.


Meral Akşener'in gazetesi Yeniçağ'da bu durumu "Akşener'in başdanışmanı Selda Tandoğan Demirel oldu" başlığı ve İYİ Parti de Genel İdare Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu ve Divan üyelerinin görevlerinin açıklanmasının ardından Genel Başkan Meral Akşener'in başdanışmanı da belli oldu. Kurucular kurulu üyesi Selda Tandoğan Demirel, Akşener'in başdanışmanı oldu." içeriğiyle haber yapmıştı. Hatta uzunca biyografisini yayınlamıştı.


Ümit Özdağ bu şekilde rezil olacağını bile bile niçin yalana ve inkâra başvurmuştur?


Büyük ihtimal Selda Tandoğan Demirel'i İYİ Parti'ye getiren, onu kurucu yapan, ona referans olan Ümit Özdağ'dı. Parayı seven Meral Akşener'de "belki bize de fon gelir" diye kendine Başdanışman yapmıştı.


Selda Tandoğan Demirel'in CIA'nin yasal penceresi olarak bilinen National Endowment for Democracy (NED) adlı kuruluşla bağlantılı Denge Denetleme Ağı'nda etkili ve yetkili biri olmasının haber yapılması her ikisini de panikletip, inkâr yoluna götürmüştür.


Yeniçağ gazetesi yaptığı haberin linkini, Selda Tandoğan Demirel'de sosyal medya hesabına yazdığı "Başdanışman" sıfatını apar topar silmiştir.


İYİ Partiye kurucu yaptıkları kadına birden vebalı muamelesi yaparak yok saymışlardır. Onun adına biz seslenelim : Meral hanım ve Ümit efendi o bayan sizin partinin kurucusu…


Selda Tandoğan Demirel'in etkili ve yetkili olduğu kuruluş hakkında özet bilgi şudur : 1983 yılında kurulan NED adlı kuruluş, eski CIA ajanlarının çalıştığı ve özellikle Ortadoğu'ya Amerikan emperyalizminin çıkarları doğrultusunda şekil veren politikaların yaygınlaşmasını sağlamasıyla biliniyor. NED, Türkiye ve benzeri ülkelerdeki STK'lara finans desteği veriyor. 2012'de destek verdiği mali kuruluşlar arasında Taraf gazetesinin de yer aldığı NED, Denge ve Denetleme Ağı'na da 700 bin dolar civarında finans sağlamıştı.


***


Şimdi soralım, böyle tarif edilen bir yerde etkili bir ismi İYİ Parti'de kurucu ve başdanışman yaparak neyi hedefliyordunuz? 


Türkiye üzerinde hangi operasyonu gerçekleştirmeyi düşünüyorsunuz?


Bunlar, FETÖ'nün Türkiye'de operasyon gazetesi olarak kullandığı TARAF'a 700 bin dolar verdiyse, İYİ Parti bu küresel pastadan ne ölçüde pay beklemektedir?

 

Gelelim Ümit Özdağ'ın, başka bir yalanına…


O yalanda "İYİ parti programında NATO'ya bağlılık ve eşit vatandaşlık kavramlarının olduğu iftirasıdır. Oysa parti programında eşit vatandaşlıkla ilgili hiçbir ifade yoktur."  cümlesinin tamamıdır.


Meral Akşener'e Ahlat'ta NATO konusunu sorduklarında "O bölümü Ümit Özdağ yazdı" demişti. Ümit Özdağ bu sebepten tutuşmuş olmalı ki, "Başdanışman" konusunda ve "Eşit Vatandaşlık" konusunda olduğu gibi, bu NATO konusunda da inkâr ve yalan yolunu tercih etmişti.


İYİ Parti programında NATO'ya resmen bağlılık ifade edilmiştir.


Hem de NATO'nun Avrupa Müttefik Kuvvetler Komutanı Orgeneral Curtis Scaparrotti'nin "NATO'daki görevlerinden uzaklaştırılan subayların 15 Temmuz'da yer aldığına inanmadığını" söylemesi biline biline bu bağlılık ifade edilmiştir. Kendi gazeteleri Yeniçağ bile "NATO, FETÖ'ye sahip çıktı" derken, İYİ Parti programında NATO güzellemesi niçin yapılır ki?


"Türkiye'de farklı gelişmeler olacak" diye 15 Temmuz'dan aylar önce MHP'deki görevlerinden istifa edip, arkasına bile bakmadan kaçan Ümit Özdağ'ın elbette bir bildiği vardır!


Ümit Özdağ'ın bir başka yalanı da teröristbaşı Öcalan'a ait "Eşit Vatandaşlık" kavramının İYİ Parti programında yer almasıyla alakalıdır.


"Parti programında eşit vatandaşlıkla ilgili hiçbir ifade yoktur." diyerek rezil olmada sınır tanımayacağını göstermiştir.


Oysa İYİ Parti'nin kuruluş toplantısının yapıldığı gün medya kuruluşlarına dağıtılan parti programında aynen şu ifadeler yer alıyordu : Partimizin Doğu, Güneydoğu sorununa ilişkin öncelikle tüm ülkede eşit vatandaşlık zeminine oturan sağlam bir demokrasi ve özgürlük ortamını geliştirecektir. Çıkış noktamız demokrasi, bireysel hak ve özgürlük taleplerinin karşılanması, demokrasinin tabana yayılması, ülkenin ve bölgenin ekonomik kalkınmasının sağlanması, bölgeler arası gelişmişlik farkının kapatılması ve refah toplumunun yaratılmasıdır."

***


Bu cümleler aynı teröristbaşı Öcalan ağzı gibidir, aynı PKK'nın siyasi taşeronu HDP ağzı gibidir, aynı PKK'lıların ağzı gibidir. Hepsinin ortak propagandası bu cümlelerle aynıdır. Yani anlayacağınız "Eşit Vatandaşlık" bir Öcalan üretimidir. Ümit Özdağ tutuştuğu için bunda da doğal olarak inkâr yolunu tercih etmiştir.


"Eşit vatandaş kavramı parti programımızda vardı, gelen tepkiler sonrası silmek zorunda kaldık" deseydi inanın bu kadar rezil olma durumuna düşmezdi. Bir de utanmadan, bu konuyu eleştirenleri iftira atmakla suçluyor.


İYİ Parti kurucusu Ali Türkşen, Nihat Genç'in eleştirilerine cevap verirken "Eşit vatandaşlık" ifadesini içeren paragraf olduğu gibi çıkarıldı." demedi mi?


Yeniçağ gazetesi yazarı Batuhan Çolak köşesinde "Parti programında eleştirilen en önemli konu ise; "Doğu-Güneydoğu" sorununun çözümü için sunulan "eşit vatandaşlık" tanımlaması. Parti ön programında konu şu şekilde geçiyordu: "Partimizin Doğu Güneydoğu sorununa ilişkin öncelikle tüm ülkede eşit vatandaşlık zeminine oturan sağlam bir demokrasi ve özgürlük ortamını geliştirecektir." Buradaki sorunlu tanım, parti programından çıkarıldı. Dolayısıyla partinin resmi tüzük ve programında "eşit vatandaşlık" tanımı bulunmuyor." diye yazmadı mı?


Kendilerinin "sorunlu tanım" dediği, teröristbaşı Öcalan'a ait kavramı, İYİ Parti'nin programına koyan ve tepkiler gelince silen nihayetinde kendi aranızda olan birisidir. Onu da mı parti programına sen yazdın Ümit Özdağ, tutuştun böyle?

Meral Akşener'in kuracağı partiye aylar öncesinden destek olacağını açıklayan Nihat Genç'in "Apo'nun dile getirdiği, liberallerin söylediği 'Türkiye'de etnik vatandaşlık' gibi tuhaf anlama çıkan, ayrı bir federasyon kurulmasının önünü açan 'eşit vatandaşlık' diye birşey. Vatandaşlık ayrı, eşit vatandaşlık ayrı. 30 yıl bunu pişirdiler şimdi programa koydular. Daha program yayınlanmadan 'koymayın' dedik. Siz Türk milliyetçisi değil miydiniz. Batı'nın 30 yıldır Türk milletine dayatması neydi. Bir FETÖ, iki PKK. İkisine de imzanı atmışsın. İttifak haline gelmişsin, bunu söylemeyelim mi?" şeklindeki tepkisi zaten herşeyin özeti olmuştur. Ümit Özdağ, hadi biz sana göre "iftiracıyız". Ya kurucunuz Ali Türkşen, ya yazarınız Batuhan Çolak ve size ilk desteğini açıklayan Nihat Genç'te mi iftiracı?


Meral Akşener'in evinde kahvaltı yapacak kadar ona yakın olan Fatma Sibel Yüksek isimli yazar bile Ümit Özdağ'ın yalanları karşısında dayanamayıp "Ümit Bey, kusura bakmayın ama doğru söylemiyorsunuz." diyorsa, Ümit Özdağ'ın herhalde artık İYİ bir istifa metnini yayınlaması gerekiyor.


Gerçi, İP Genel Başkanı Meral Akşener bile "BİZE GELEN GÖMLEĞİNİ ÇIKARMASIN" dedikten sonra, Ümit Özdağ bunca yalandan sonra niye istifa etsin ki?


Tencere yuvarlanmış, kapağını İYİ bir şekilde bulmuştur.


Masonu var, HDP, PKK severi var, "FETÖ imamıyım" diyeni var, solcusu, devrimcisi var, Soroscusu, CIA'cısı var… Hepsi gömleğini çıkarmadan duruyor zaten…


Bunlara "İYİ" vurdukça dökülüyorlar… 


Vurun ha vurun…

 

Makaleyi Hemen Yorumla