ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
CHP, HDP, İP= HAYIR BLOKU / Yıldıray Çiçek 988 okunma - 25 Kasım 2017

"Yazmayayım yazmayayım diyorum yine yazıyorum" gibi klişe bir laf kullanmayacağım. Gördükçe bunları yazmaya devam edeceğim. Çünkü "intikam ve proje partisi" olarak MHP'ye ve Türkiye'ye "Hayır Bloku" ile vermeye çalıştıkları zararları herkesin görmesi lazımdır.

MHP'nin AKP ile beraber "Türkiye'nin bekası" konusunda yanyana gelişini yerden yere vurup, kendilerinin son 4 yıldır PKK'nın büyük partisi haline dönüşmüş CHP ile olan birlikteliklerini gizlemeye çalıştıklarını gördükçe daha çok yazasım geliyor.

Meral Akşener Ahlat'ta CHP kastedilerek "Yerel seçimlerde aranızda ittifak olabilir mi?" diye muhabirlerin sorusu karşısında "Benim de bugünden böyle bir şeye 'evet' veya 'hayır' demem mümkün değil. Günü geldiğinde insanlar birbiriyle konuşur" demişti.

Televizyon programlarında bu ifadeleri "CHP-İP ittifak yapacak" diye tartışıldığında da ertesi gün inkâr etmişti. Aynı gün, bir İP Genel Başkan Yardımcısı canlı yayına bağlanıp, "Yerel seçimlerde adaylarımız olacak. Bu kulis bilgisi değil iftiradır"  demişti.

Aradan 3 hafta geçti ve İP Genel Başkanı Meral Akşener bu sefer yine dedi ki; "Diğer taraftan diyelim ki yerel seçim var. Referandumda 17 büyükşehir 'hayır' verdi. 'Buralarda iş birliği yapılabilir mi?' sorusunun cevabı aranabilir buraya 'hayır' demiyorum. Yani bu aranabilir... "

***

Önce inkâr, sonra itiraf ettikleri gibi "Hayır Bloku" önce yerel seçimlerde, sonra 2019 milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde ittifak yapacaktır.

Hele yerel seçimlerde İP'in tek başına girmesi mümkün değildir. CHP ve HDP'ye yancı olacaklardır. Aksi halde şişirilen balonun patlaması ilk burada gerçekleşecektir. Aksi halde FETÖ'cülerin oyuna talip olarak çıktıkları bu yolun hüsranla sonuçlanacağını kendileri de biliyor.

O yüzden Meral Akşener sürekli "HAYIR bloku"  demektedir. Kendilerine nefes aldıran, yaşam alanı açanda bu "HAYIR" blokudur.

Mesela AKP ve MHP tabanına oynamak için önce "CHP ile Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak aday olur musunuz?' derseniz kesinlikle hayır derim" diyor. Sonra herhalde "HAYIR bloku" kendisini uyarıyor ki, hemen "Cumhurbaşkanlığı seçiminde birinci turda bütün siyasi partilerin adaylarını çıkarabilmelerini diliyoruz. Ama ikinci tura kim kalırsa o hayır blokundan elbette ki biz sonuna kadar onun yanında durup çalışacağız" diyebiliyor.

Hayır Bloku kimden oluşuyor?

"Hayır Blokunun" en büyük partileri CHP ve pkk'nın siyasi taşeronu HDP'dir.

Yani CHP yahut HDP, bunlardan hangisi ikinci tura kalsa "sonuna kadar" yanında duracaklar.

Şimdi böyle bir zihniyet MHP'yi nasıl AKP üzerinden eleştirebiliyor?

Sizin CHP-HDP birlikteliğiniz mübah oluyor da, MHP'nin AKP ile bazı konularda yaptığı işbirliği mi günah oluyor?

Yerel seçimlerde de, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de "Hayır Bloku" ile ittifak yapacağınızı açık açık şimdiden söylemişken, daha neyin oyununu oynuyorsunuz?

PKK'nın büyük ve küçük partisi haline dönüşmüş CHP ve HDP yanında yancı olup, hala nasıl MHP'ye laf yetiştirme yarışı yapabiliyorsunuz?

Her adımını PKK'nın siyasi taşeronu HDP ile atan CHP'ye teslim olmuşken, MHP'nin hangi milli konuda yanlışını gördünüz de MHP ile siyasi karakterinize bakmadan yarışa girmeye kalkıyorsunuz?

"Dualarımız Kılıçdaroğlu'na" dediğiniz kişinin partisi daha geçen hafta Tunceli'de Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı Seyit Rıza'yı, PKK'lı sözde sanatçılarla birlikte andı. Ortağınızla ilgili bir tepkiniz oldu mu? Ama AKP ile beraber olmakla suçladığınız MHP, AKP ne zaman bir yanlış yapsa ortalığı yıkmaktadır!

CHP'den getirip Genel Sekreter ve parti sözcüsü yaptığınız, ota-çöpe her şeye konuşan Aytun Çıray isimli şahıs, bununla ilgili bir açıklama yaptı mı Diyarbakırlı Meral hanım?

CHP, HDP, PKK, FETÖ, İP birlikteliğinizle her daim mücadele edeceğiz ve maskenizi düşüreceğiz.

Sizlere İP'siz sapsız dememizin nedeni bu…

Çünkü "Hayır Bloku" dediğiniz bunlar…

 

HAYIR BLOKU: CHP-HDP-İP

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1949748715277176/

Makaleyi Hemen Yorumla