ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
BAS GİT BÜLENT ARINÇ! / Yıldıray Çiçek 889 okunma - 01 Aralık 2017

AKP kurulduğu günden bu yana kendisini FETÖ ve PKK avukatlığına adayan Bülent Arınç, MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye aklınca cevap vermiş.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, Bülent Arınç'ın televizyonda ifade ettiği "AK Parti MHP'lileşmemeli. Benim MHP'nin anladığı anlamda milliyetçiliğe itirazım var" açıklamasına çok büyük tepki göstermişti.

Eğer Bülent Arınç, bugüne kadar FETÖ ve PKK avukatlığında sicili kabarık olmamış olsaydı. Bu sözleri belki o kadar dikkatte alınmayacak ve sıradan bir eleştiri olarak görülecekti.

Ama Bülent Arınç'ın sicili öyle kabarık ki, bu sözleri sırf zihniyetinde barındırdığı MHP düşmanlığından söylemiştir.

Bülent Arınç, AKP içindeki katıksız, tartışmasız en büyük Fethullah Gülen hayranı birisidir. Ona "FETÖ'nün AKP imamı" deseler inanın abartılmış olmaz.

Bülent Arınç'ın Fethullah Gülen ve cemaat hakkında söylediği övücü sözleri toplayın, kimse ondaki aşka erişemez.

Anılarını anlatırken ifade ettiği "Biz, bu süreç içerisinde kendisini yakinen  tanıdık. O da bizi sevdi. Öyle düşünüyorum. Hatta o zaman bekardım, annemle birlikte kalıyordum. Annem rahmetli  kendi elleriyle yemek hazırlar, cuma günleri vaazdan sonra kendisini alır evimize  davet ederdik. Bir küçük dost grubuyla birlikte yemekler de yerdik." Cümlelerinden de anlaşılacağı üzere Fethullah Gülen'i evlerine alacak kadar yakındır.

Fethullah Gülen'de yıllar sonra Bülent Arınç'ı ailece Pensilvanya'daki evine alacak kadar onlara vefalı olmuştur.

Bülent Arınç'ın FETÖ'ye yakınlığı tartışmasız bir gerçektir.

Ama Bülent Arınç aynı zamanda sürekli PKK ve teröristbaşı Öcalan övücülüğü yapanda birisidir. 

PKK'lı sözde sanatçı Şivan Perver, Bülent Arınç'ın kendilerine verdiği tavizleri, sahiplenmeyi görünce "Bülent Arınç Kürt asıllı birisidir" açıklamasını yapmıştı. Elbette Bülent Arınç'ın Kürt olma kimliği bizim eleştirimiz değil. Ama onun PKK'lı çevreler tarafından böyle tarif edilmesi ve onunda PKK'ya karşı verdiği tavizler yanyana konulunca üzerinde durulması gereken konu oluyor.

Bülent Arınç özellikle PKK açılımı yapıldığı günlerde içindeki ihaneti açığa çok rahat vuran birisiydi.

Kameralar karşısında "Artık sayın Öcalan demek, PKK bayrağı açmak, Öcalan posteri taşımak, özerklik, kürdistan gibi isteklerde bulunmak suç değil. Bunları suç olmaktan çıkardık. Bunlardan dolayı içeride yatanların hepsini serbest bıraktık..." cümlelerini kurarken öyle iştahlı, öyle hevesli bir duruş sergiliyordu ki, PKK'lı Şivan Perver'in kendisini sahiplenmesinin hakkını veriyordu.

İşte böyle birisi "AK Parti MHP'lileşmemeli. Benim MHP'nin anladığı anlamda milliyetçiliğe itirazım var"  diyorsa, içindeki FETÖ ve PKK aşkından başka bir şey değildir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım sürekli MHP'nin milli konulardaki duruşundan övgüyle bahsedecek ve "MHP ile aynı düşünüyoruz." noktasına gelecek ama Bülent Arınç bundan rahatsız olacak!

Eğer AKP MHP'nin milliyetçilik anlayışına geliyor ve Bülent Arınç bundan rahatsız oluyorsa, inanın Bülent Arınç içinde Türkiye düşmanlığı barındırıyordur.

Vatanına, bayrağına, milletine bağlı hangi insan MHP'nin milliyetçilik anlayışına itiraz edebilir?

AKP ve MHP birlikteliği 16 Nisan referandumunda başarı sağlamadı mı? Güneydoğu'da CHP-HDP ittifakı karşısında, AKP-MHP ittifakı birçok ilde başarı sağlamadı mı? 

AKP, bugün MHP'nin istediği tarzda PKK'ya karşı mücadele ediyorsa Bülent Arınç bundan mı rahatsızdır?

AKP, bugün Barzani'yi Irak'ta etkisiz hale getiren mekanizma içinde yer alıyor, Barzani'ye tavır gösteriyorsa Bülent Arınç bundan mı rahatsızdır?

AKP, bugün geçmişteki hatalarından ders çıkarıp FETÖ'ye karşı mücadele ediyorsa Bülent Arınç bundan mı rahatsızdır?

Evet, bakılırsa Bülent Arınç bunlardan büyük rahatsızlık duymaktadır. Çünkü "Benim MHP'nin anladığı anlamda milliyetçiliğe itirazım var" cümlesinin başka izahı yoktur.

Bülent Arınç kendisine yapılan açıklamaları hakaret olarak görüyormuş. Oysa biz her ifadenin kendisine yakıştığını daha fazlasını hak ettiğini düşünüyoruz. 

PKK ve FETÖ sicilinin ortadayken, "MHP'nin anladığı anlamda milliyetçiliğe itirazım var" diye ortaya çıkarsan daha neler duyarsın neler Bülent Arınç…

AKP'de bile bir tane sahip çıkanın kalmamış, bas git Pensilvan'ya ya da Kandil'e…

Âşık olduğun dostların oradadır.

 

MHP DÜŞMANI BÜLENT ARINÇ

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1948116125440435/

Makaleyi Hemen Yorumla