ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
YOLDAŞ PERİNÇEK DUA ET ÇİN VE İSVİÇRE KONUŞMUYOR! / Yıldıray Çiçek 703 okunma - 05 Aralık 2017

Türkiye'de gayrı milli ne kadar konu varsa desteklemek için gündeme ilk getiren Doğu Perinçek olmuştur.

Kurduğu partilerde, örgütlerde, çıkardığı kitaplarda, yayınladığı gazete ve dergilerde yıllarca bunu yapmıştır.

Gün gelmiş Atatürk düşmanlığı yapmış, gün gelmiş Türk milleti karşısında Ermeni, Rum avukatlığı yapmış, gün gelmiş Türk kimliğine karşı kafayı takmış, gün gelmiş PKK'yı açıktan desteklemiştir. En ateşli Kürdistan kurma mücadelesi verenler arasındaydı.

"Kürt sorununa çözüm demokratik, federal, emekçi cumhuriyetidir. Türk milliyetçisi ve piyasacı düzen partileri Kürt illerinde iflas etti... Kürt milleti kaderini tayin hakkına kayıtsız şartsız sahiptir. Eğer isterlerse ayrı bir devlet kurabilir. Emekçilerin çıkarı, tam hak eşitliği ve özgürlük temelinde, gönül birliği gerçekleştirmektedir. Kürt illerinde referandum yapılmalıdır. Referandumda ayrılığı savunanlar da özgürce propaganda yapabilmelidir..."  (2000'e Doğru Dergisi, 15 Eylül 1991) Çıkardığı dergilerde bunu yazıyordu. O yıllarda çıktığı TRT'de de seçim propagandasında da bundan daha ileri şeyler söylüyordu.

O yıllarda inanın ne teröristbaşı Öcalan, ne de çapulcu Barzani bu derece de "Kürdistan" savunuculuğu yapamıyor, kendine böyle hedef koyamıyordu. Ama Doğu Perinçek bunu yapıyordu.

Ne olduysa 2000 yılı başında bu söylemleri birden terk etti.

Bu dönüşle birlikte yılların milliyetçilerine saldırmaya, onları beğenmemeye başladı.

Doğu Perinçek geçtiğimiz günlerde Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Beijing'de düzenlenen "Çin Komünist Partisi ve Dünya Siyasi Partileri Yüksek Düzey İstişare Toplantısı'na" katılmış. Orada yaptığı konuşmasında da "Çinli yoldaşlara 'Bir Kuşak Bir Yol İnisiyatifi' konusunda tek bir soru sormakla yetineceğim. Çin Komünist Partisi ve Çin Halk Cumhuriyeti yöneticilerinin, ABD'nin Kürdistan girişimi konusunda bir analizi ve duruşu var mı? Bu soru önemlidir, çünkü aslında İkinci İsrail projesi olan Batı Asya'daki Kürdistan girişimi İpek Yolu'nu keser. Batı Asya Devletleri Suriye, Irak, İran, Türkiye ve aynı zamanda Rusya birleştiler. Ve silah arkadaşı oldular. Çin'in ABD'nin Kürdistan projesi konusundaki tavrı nedir?" şeklinde bir soru yöneltmiş…

Bunu da Aydınlık gazetesi manşetten haber yapmış.

İnanın manşeti görünce gülmekten öldüm.

Acaba oradan Çinli yetkililerden birisi de çıkıp "Yoldaş Perinçek, biz sizin 1991 yılında düşündüğünüz "Kürt milleti kaderini tayin hakkına kayıtsız şartsız sahiptir." Şeklinde düşünüyoruz" derse ne diyecekti?

Yoldaş Perinçek, belki Çinli'ler sormamıştır da, biz yine soralım geçmişte Kürdistan kurma misyonunu size kim vermişti?

Çapulcu Barzani'nin, teröristbaşı Öcalan'ın bile söyleyemediği bölücü söylemleri o günlerde kimin baskısıyla propagandaya, parti programına dönüştürmüştünüz?

Ha aklıma gelmişken birde İsviçre konusu var. İsviçre'de "Ermeni soykırımı uluslararası bir yalandır"  dediğiniz için AİHM'de yargılanmıştınız. İsviçre'de çıkıp "Bu yargılama da referansımız Doğu Perinçek'in "İttihatçı kompradorlar, milli azınlıklar üzerinde de baskı ve katliam politikası uyguladı. Doğuda yüz binlerce Ermeni'yi katletti. Geri kalanlarını da yurtlarından sürdü. Arap ve Kürt milliyetçilerine çeşitli baskılar uyguladı. (TİİKP Savunma, s.154)" sözleridir" derse onlara ne diyeceğiz?

"Geçmişteki ihanetlerden tövbe edip sıyrıldım" diyorsanız ne mutlu !

Hiç böyle bir cümlede ağzınızdan çıkmıyor. Birde bölücülük çizgisinden bu çizgiye geldiğiniz günden bu yana sürekli MHP'ye saldırmanız hem milliyetçiliği sulandırmak, hem de size verilen yeni görev mi oluyor? 2000 yılından 2017 yılına kadar en çok saldırdığınız partinin MHP olması tesadüf mü?

"Geçmişte şu ihanetleri yaptım" diyemedikten sonra, bugün ne yaparsan yap sürekli şüphelisiniz. MHP'ye saldırmanızda şüpheyi kat kat artırtmaktadır.

Bu halinizle ne Çin'e, ne İsviçre'ye sorular sormayın, geçmişinizi referans yaparlar, ortada kalırsınız.

Tamam mı yoldaş Doğu Perinçek…

 

PERİNÇEK : ÖCALAN SERBEST BIRAKILSIN

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1826782097573839/

Makaleyi Hemen Yorumla