ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
İP'E UN SERDİLER! / Yıldıray Çiçek 1321 okunma - 08 Aralık 2017

(İ)ntikam ve (P)roje partisi olarak tarif ettiğim (İP) hakkında uzun zamandır yazı yazmıyordum. Çaptan, gündemden düşmelerinin de bunda etkisi oldu. CHP odaklı sol medyanın ve Doğan medyasının şişirmesi bir yere kadar yetti. Parti programları, kurucuları, yöneticileri her yönüyle tartışmalı başladıkları yolculukta dibe doğru inişe geçtiler.

Çeşitli illere gezi turları düzenleyerek, oralarda kilise ziyaretleri yaparak, Türkiye ve dünya gündemiyle ilgili her biri birbirinden farklı düşünceler dillendirerek gündemde kalmaya çalışıyorlar. 

Mesela İP Milletvekili Nuri Okutan çıkıyor, Reza Zarrab'ın "İran İstihbarat Örgütü SAVAMA'nın bir ajanı" olduğunu söylüyor. Daha sonra İP Genel Başkanı Meral Akşener çıkıyor Reza Zarrab için "CİA ajanı, kripto FETÖ'cu olan şahıs" diyor. Çünkü nerden tutacaklarını şaşırdılar.

Şaşkınlar, afalladılar.

Evde yaptıkları hesap çarşıya bir türlü uymuyor.

MHP'ye, AKP ile bazı konularda işbirliği yapması üzerinden saldırırlarken, kendilerine PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile beraber hareket eden CHP ile yanyana oluşları sorulunca buna cevap veremiyorlar. Buna rağmen 2019'nun planını şimdiden " İkinci tura kim kalırsa o hayır blokundan elbette ki biz sonuna kadar onun yanında durup çalışacağız" diyerek yaptılar.

Aslında İP, Türkiye ve dünyayla ilgiliymiş gibi çelişkileri olan açıklamalar yapsalar da, çeşitli illere gezi turları düzenleseler de kuruldukları günden bu yana ekipler savaşı içinde parti genel merkez binalarında sıkışıp kalmışlardır.

Parti kurucuları, başkanlık divan üyeleri, genel kurul üyeleri üyeleri belirlenirken yaşanan ekipler kavgası, il ve ilçe başkanları atanırken artış göstermektedir.

Aslında "hiç" hükmünde olanların ne yaptığı, ne yapacağı pekte önemli değildir.

Ama bunların MHP'de iken yaptıklarını düşününce beter olma yolundaki durumlarına değinmeden geçemiyoruz.

Kocaeli'ye il başkanı atadılar, 1 hafta dolmadan istifa etmek durumunda kaldı.

Tokat'a il başkanı atadılar, atanan kişi 2 gün içinde görevini geri teslim etti.

Mersin'e il başkanı atadılar, 3-4 gün geçmeden Koray Aydın yazılı açıklamayla o il başkanını görevden aldığını duyurdu.

Kayseri'de de yönetim oluşturmak için CV ile başvuru bekliyorlar.

Daha birçok il ve ilçede bu durumu yaşıyorlar ve yaşamaya devam edeceklerdir.

MHP'nin ilke ve ölçülerine uymadığı için görevden alınan bir il ve ilçe başkanı olduğunda ortalığı ayağa kaldıranlar, bu kendi siyasi komedileri karşısında ne düşünüyorlar acaba?

Genel merkez binalarında yumrukların konuştuğu, seslerin karşılıklı yükseldiği, tansiyonların fırladığı ortaya atılan iddialar arasındadır.

Beter olma konusunda bunları çoktan hak etmişlerdi.

Bunların çoğu maalesef MHP'de görevde iken "MHP Lideri ve kadrosuna karşı adabınızı, edebinizi takının, ulu orta yazdıklarınıza, çizdiklerinize dikkat edin" diye uyardığımızda ve sonunda disiplin cezasına uğradıklarında kuduran tiplerdi.

Şimdi bunlar kurdukları partinin tüzüğüne kınama, disiplin ve ihraç yoluyla ilgili ne yazmışlar bakın: 

·         Parti yöneticileri ve üyeleri hakkında sosyal medya ve yazılı sözlü basın araçları ve benzeri ortamlarda doğruluğu teyit edilmemiş beyanda bulunmak. 

·         Parti üyeleri arasında birliği bozucu hal ve hareketlerde bulunmak.

·          Sosyal medya hesabı üzerinden Parti aleyhine beyan ve paylaşımlarda bulunmak,

***

Bırakın herkes Meral Akşener ve kadrosuna hakaret etsin, bu maddelere ne gerek var?

Hani demokrasi nerede?

MHP'de böyle demokrasi istiyordunuz ya !

İP içindeki ekip kavgalarından dolayı bunalan Meral Akşener yakında havlu atıp, CHP'ye katılırsa kimse şaşırmamalıdır.

Başta Meral Akşener olmak üzere tamamı makam, koltuk kavgası için MHP'den gittiği için orada da aynı hastalıklarını sürdürüyorlar. Allah, Meral Akşener'e Koray Aydın ve Ümit Özdağ gibi iki büyük bela vermiş, bu iki isim bile ona yeter. Vefaları yoktur, sürekli kulis peşinde koşarlar, ikilik çıkarmayı çok severler. Zaten bu iki isim Meral Akşener'i çıldırtmazsa, başka bir şey çıldırtmaz. O derece de yani…

CHP odaklı sol medyanın, Doğan medyasının şişirmesi buraya kadardı.

Bu saatten sonra kendi kendilerini imha edeceklerdir. Yakında ne kavgalar olacak hepiniz buna şahit olacaksınız.

Olan FETÖ'nün umutlarına, hayallerine oldu.

Oysa İP'e büyük yatırım yapmışlardı.

 

Makaleyi Hemen Yorumla