ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
ŞEYTANCA İŞLER! / Yıldıray Çiçek 676 okunma - 20 Aralık 2017

Fenerbahçe'nin "şeytan" lakaplı eski futbolcusu Rıdvan Dilmen, son yıllarda futbol yorumculuğu dışında siyasi konularla gündeme gelmektedir. AKP'ye ve Recep Tayyip Erdoğan'a olan yakınlığından dolayı da sözleri daha geniş alan bulabilmekte ve çok tartışılmaktadır. 

Rıdvan Dilmen, beş -altı ay öncede statlarda söylenen İzmir Marşı'nı siyasi bulduğunu söyleyerek gündeme gelmiş ve çok büyük tepki almıştı.

Geçtiğimiz haftada "Ben Recep Tayyip Erdoğan beye baktığımda yeşil parkasız bir Deniz Gezmiş görüyorum" diyerek saçmaladı ve ona da tepkiler halen devam ediyor.

Rıdvan Dilmen'e ilk tepkiyi MHP Lideri Devlet Bahçeli "Türk sporunda önemli başarılar sağlamış olan bir sporcunun bir konu üzerinde yorum yaparken bazı hatalar yanlışlıklara sürüklenmiş olduğunu ifade etmek istiyorum. Sahadaki şeytanlığı siyasete taşımasın. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'na parkasız Deniz Gezmiş ifadesi ne Türk milletine yakışır ne Cumhurbaşkanı'na yakışır ne de Cumhurbaşkanlığı'na yapılan bir yalakalığa yakışır. Şiddetle reddediyorum ve Türk milletinden özür dilemesini istiyorum. Türkiye Cumhurbaşkanı bir dönemin teröristi ile özdeş kabul edilemez." Şeklindeki sözleriyle göstermişti.

Deniz Gezmiş tarihe idam edilmiş bir terörist olarak geçmiştir. Şu an ise başta PKK, DHKP-C, TİKKO ve benzeri ne kadar terör örgütü varsa onların hepsinin ortak sembol ismi durumundadır. Hatta yaşasa Öcalan'ın yerinde olma ihtimali çok yüksek biriydi.

Deniz Gezmiş her teröristin yolunu aydınlatan el feneri, onların motivasyon aracıdır. 

Evet, o bir kahramandı!

Ama terör örgütleri ve teröristler için bir kahramandı. 

Üniversitelerde öğrenci olaylarını ilk körükleyen, öğrenciler arasında silahlı ilk çatışmayı başlatan kişiydi. Polis, asker yaralama, asker kaçırma, banka soygunu, birçok gasp ve soygun Deniz Gezmiş'i idama götüren sicilleri arasındadır.

O yüzden Rıdvan Dilmen bir terörist ile Türkiye'nin Cumhurbaşkanını eşitleyecek kadar rezilce saçmalamıştır.

Rıdvan Dilmen, tarihten günümüze verebileceği hiç mi örnek bir isim bulamamıştır?

Tüm terör örgütlerinin sembol ismi Deniz Gezmiş nasıl oluyor da, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına benzetiliyor? 

İşte bizim durduğumuz nokta burasıdır.

Aslında PKK'nın siyasi taşeronu HDP'nin Eşbaşkanı Serpil  Kemalbay'ın "Bazıları Deniz Gezmişlerden yola çıkıp Erdoğan'ı 'Parkasız Deniz Gezmiş' olarak niteliyor. Bu utanç verici yandaşlık arzusuna cevabımız şu: Bugün Deniz Gezmiş yaşasaydı Selahattin Demirtaş'ın koğuşunda olurdu, cezaevinde olurdu. Bizler Denizlerden, Mahirlerden aldığımız devrimci geleneği, direnişi geleceğe taşıyacağız. HDK'nin halkların özgün sorunları etrafında meclisler kurarak HDP'nin toplumsal alanı olarak kendisini her geçen gün daha fazla örgütlemesi görevinin farkındayız. HDP'nin de siyasal mücadelesine bu toplumsal mücadeleleri taşıma sürecine hep beraber katkı sunmak görevi ile karşı karşıyayız." sözleri Deniz Gezmiş'in kimlere ait olduğunu ortaya koymuştur. Bu sözlerin bir nevi de "Deniz Gezmiş terörist mi değil mi?" tartışmalarını bitirmesi lazımdır. Madem terörist değil, tüm terör örgütleri niçin sahip çıkıyor? Sorusu da basit, cevabı da…

Teröristbaşı Öcalan, terör örgütü PKK, PKK'nın siyasi taşeronu HDP, "Deniz Gezmiş yolu bizim yolumuz" diyorsa orada herkesin durması gerekiyor.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "bir dönemin teröristi" ifadesini çürütecek ne vardır? Deniz Gezmiş'e hangi yönden bakarsanız bakın bir terörist olarak karşınıza çıkmaktadır.

Dün komünistler soğuk savaş döneminde ABD karşısında Sovyet Rusya'nın, Çin'in yanında yer almışlardır. Onların menfaatleri için mücadele vermiştir. Böyle olunca da onlara "Anti-emperyalist" demek zaten mantıklı değildir.

Bugün PKK'nın silahını kim veriyor? Amerika…

Amerika'dan aldığı silahla Türk askerini, polisini vuran PKK'nın taşeronu HDP "Bizler Denizlerden, Mahirlerden aldığımız devrimci geleneği, direnişi geleceğe taşıyacağız." diyorsa, bunların derdinin emperyalizm mücadelesi değil, her dönem emperyalizm uşaklığı olduğunu anlayın… Deniz Gezmiş bugün yaşasa idi, şimdi ABD'nin yolladığı silahlarla banka soyup, asker, polis yaralayayıp, şehit edecekti. Ama onun yolundan gittiğini söyleyen PKK'lılar bugün bunu yapıyor.

Rıdvan Dilmen işte böyle şeytanca işlere girişmiş ve böyle gündem olmuştur.

Dün, Allah'la, İslam'la dalga geçen Öcalan'ı "beş vakit namazlı biriydi" diye kurtarmaya çalışanlar, bugünde Deniz Gezmiş'i Filistin kahramanı diye kurtarmaya çalışıyorlar.

Filistin kampında yetiştirilenlerin hepsinin PKK'nın güçlenmesine katkı sağlamasını göremeyecek kadar zavallılar vardır. Beynini şeytana teslim etmiş Rıdvan Dilmen'de bunlardan birisidir. Filistin kampında yetiştirilen Deniz Gezmiş ne yapmıştır İsrail'e?

Emperyalizme karşı mücadelede örnek sembol isim aranıyorsa, bu Mustafa Kemal Atatürk'tür. Türkiye'yi yönetenlerin ve yönetmeye aday olanların izinden gideceği tek isim odur.

Teröristleri kendine sembol yapan ahmakların ipiyle kuyuya inilmez.

"İzmir'in dağlarında çiçekler açar

Altın güneş orda sırmalar saçar

Bozulmuş düşmanlar yel gibi kaçar

Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa

Adın yazılacak mücevher taşa" sözlerini "siyasi" bulup, Deniz Gezmiş gibi bir teröristi Cumhurbaşkanına benzeten Rıdvan Dilmen'e ne desek boştur.

Atalar ne demiş: Şeytanın dostluğu darağacına kadardır.

AKP eğer "milli konularda hassas davranmayı sürdüreceğim" diyorsa, şeytanlardan uzak durmalıdır.

 

DENİZ GEZMİŞ TERÖRİSTTİR!

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1960179020900812/

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1961279494124098/

Makaleyi Hemen Yorumla