ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
MOZAİK PARTİYE BATI DESTEĞİ! / Yıldıray Çiçek 1088 okunma - 25 Aralık 2017

Türk siyasetinde MHP'yi ele geçirme operasyonu tutmayınca, "ÖLÜ EVİNİN YASÇISI DÜĞÜN EVİNİN TEFÇİSİ" diye tarif edilebilecek İP isminde bir parti kurdular. Bir taraftan Aydın Doğan medyası, bir taraftan FETÖ'cüler, bir taraftan BATI'nın yayın organları bunların yelkenlerini şişirdikçe şişirmeye çalışıyor.

Geçtiğimiz hafta, Amerika'da yayın yapan POLITICO isimli dergi, son üç yıldır dünya siyasetinin çehresini önemli ölçüde etkileyeceği düşünülen isimler içinde Meral Akşener'e de yer vermiş… 

"ABD'li dergi bizi övdü" diye hepsinin ağzı kulaklarına varmış durumda. Büyük bir coşku ile bunu paylaşıyorlar. Meral Akşener'de bu durumu "Türkiye'den bir insanın bulunması şahsım dışında da güzel. Dünyaya şekil verecek insanlar diye tanımlanıyor. Bilim insanları var, benim için gerçekten heyecan verici bir şey." şeklinde değerlendirmiş…

Geçtiğimiz aylarda İngiliz Time dergisi, Amerikan Time dergisi ve dünyaca ünlü  Foreign Policy dergisi de buna benzer şişirme haberler ve sipariş analizler yayınladılar. 

Bu haberlerin ardında muhakkak Aydın Doğan kadrosu ve FETÖ kulisleri vardır. Aksi halde MHP'den ayrılıp yeni parti kuranların BATI medyasında bu şekilde sunulması mümkün değildir. Geçtiğimiz yıllarda bu dergilerde Recep Tayyip Erdoğan övülüyordu ve milli konularda nasıl uçurumun kenarından döndüğümüz ortadadır. Şimdi ABD başta olmak üzere tüm Batı Recep Tayyip Erdoğan'a saldırıyor. Batı'nın yayın organları Türkiye'de birilerini övüyorsa bilin ki orada yeni bir proje, yeni bir plan var demektir.

İP'liler de Batı dergilerinde övülmeyi hak edecek söylem ve eylemlerden hiç kaçınmamaktadır.

Parti program taslağında "Kürdistan'dan" bahsedebiliyorlar, parti programına teröristbaşı Öcalan'a ait "Eşit vatandaşlık" kavramını koyabiliyorlar, parti programında son yıllarda Türkiye düşmanlığını çok açıktan yapan NATO'ya güzelleme yapabiliyorlar, Diyarbakır'da Kürtçe pankartlarla karşılama töreni düzenleyebiliyorlar, CIA'nın yasal penceresi olarak tarif edilen  NED'in desteklediği Denge Denetleme Ağı'nın önde gelen bir ismi parti kurucusu yapabiliyorlar…

Şimdi böyle bir partiyi kuran kişi, BATI'nın dergilerinde övülür mü övülmez mi?

Bu övgüler Meral Akşener'i tatmin etmemiş olmalı ki, daha çok övülmek için BATI'nın hoşuna gidecek söylemlerde bulunmaya devam ediyor.

Biliyorsunuz  "Türkiye mozaiktir" ifadesi BATI'nın ve emperyalist ülkelerin Türkiye'yi bölme hedefinde en çok kullandığı bir söylemdir.

Meral Akşener, bu ifadeyi geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından kullandı. Tekirdağ ziyaretini "Türkiye mozağinin harcı" olarak ifade etti. Tepkiler gelince twitini silmek zorunda kaldı.

İP Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu bile " O twiti Meral Akşener değil, danışmanı yahut sosyal medya hesabını kullanan kişi attı" mealinde açıklamalar yaparak olayın üzerini kapatmaya çalıştı. Gösterilen tepkileri de "Bir bardak suda fırtına koparmak ve fırsatçılık" olarak göstermesi de ayrı bir garabet olmuştur.

"Türkiye mozaiktir" ifadesi basit bir ifade değildir.

Öyle olsaydı Başbuğ Alparslan Türkeş "Ne mozaiği ulan" diyerek ortalığı yıkar mıydı?

Mesele keşke sadece "Türkiye mozaiktir" ifadesi olsa…

Meral Akşener'in partisi CHP-HDP arasına sıkışmış bir parti halidir.

Teröristbaşı Öcalan'ın "Eşit vatandaşlık" kavramını parti programına koyacak pervasızlığın sahibi olan bu parti, "Türkiye mozağinin harcı" diyecektir elbette… Aslında demese şaşırtıcı olur. Aksi halde, bunları yapmadığı sürece Batı'nın dergileri niçin övsün ki Meral Akşener'i?

 

BATI çetesi CHP ve HDP yanında İP'ten de beklenti içindedir. Şişirilmiş övgüler, imaj çalışmaları boşa değildir. İP'te "bu aşk karşılıksız kalmaz" düşüncesiyle cilve yapmaktadır.

BATI'nın Türkiye hesaplaşması vardır. Bu hesaplama için kendilerine "Hayır Bloku" diyen CHP+HDP+İP taşeron olarak kullanılacaktır.

İP kurulduktan sonra kendini Diyarbakırlı ilan eden Meral Akşener, CHP-HDP yanında buna gönüllüdür.

"Türkiye mozağinin harcı" ifadesini, bu partinin diğer sicilleri yanında değerlendirin, ortada şaşırtıcı bir durum olmadığını o zaman çok net göreceksiniz. Kendilerine uygun ve yakışanı yapmaktadırlar.

 

BAŞBUĞ TÜRKEŞ : NE MOZAİĞİ ULAN

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1963009640617750/

Makaleyi Hemen Yorumla