ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
BU ÖVGÜLER NEYİN KORKUSU? / Yıldıray Çiçek 1079 okunma - 03 Ocak 2018

Meral Akşener : Tayyip beyin FETÖ'cülüğü yoktur, 

Meral Akşener : FETÖ terör örgütü ile yapılan mücadelede Sayın Cumhurbaşkanı çok samimi. 

Meral Akşener'in Recep Tayyip Erdoğan değerlendirmeleri bu şekilde…

Bu övgülerin sebebi "FETÖ dosyamı açmasınlar" diye mi, yoksa AKP'nin kuruluş aşamasına katıldığı günlerde "Liderimiz Erdoğan" dediği anları yad etmek için mi bilmiyoruz ama geçtiğimiz hafta onunla ilgili bu değerlendirmeleri yaptı.

Daha önce de Recep Tayyip Erdoğan'ın milli konularda olumlu adım attığına dair şunları söylemişti:

Meral Akşener : "Gazi Mustafa Kemal'den, Aziz Atatürk'e" geçiş son derece sevindiricidir.

Meral Akşener : Ayakların, Türk Milliyetçiliğinden çekilerek Malazgirt ovasına Otağ kurmaya yönelişi, Kızılelma seslenişi gayet memnuniyet vericidir.

Meral Akşener: "Kerkük" sözcüklerinin duyulacak kadar seslendirilmesi bile, tarafımızda memnuniyetle karşılanmaktadır.

***

 

Şimdi bu sözler üzerine, Meral Akşener'in kurduğu partideki bazı müptezellerin MHP'ye teşekkür etmesi ve MHP'ye AKP ilişkisi üzerinden saldırıyı bırakması gerekmiyor mu?

Evet gerekiyor. Çünkü MHP doğrularda beraber olur, çünkü MHP milli konularda AKP'nin yanındadır. Çünkü MHP'nin AKP'ye muhalefeti doğruya doğru, yanlışa yanlış demek ilkesi üzerine kuruludur.

Bugün terör örgütü PKK ve FETÖ'ye karşı yapılan mücadelede Barzani'nin etkisizleştirilmesinde, Atatürk'e sahip çıkılmasında, Türklük vurgularının ön plana çıkmasında "MHP'nin etkisi ve katkısı yok" diyebilecek var mıdır?

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Tarihlere sorun ki bize "Ölmez Türk" derler." şiirleri okumaya başlarken, Meral Akşener "Türkiye mozaiktir" demeye başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP'lilere karşı artık tavizsiz vermezken, Meral Akşener "HDP onurumuzdur" beğenisi yapan adamları partisine kurucu yatı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütü PKK'ya karşı mücadelesini en yoğun seviyeye çıkarırken, Meral Akşener teröristbaşı Öcalan'ın "Eşit Vatandaşlık" kavramını parti programına koydu.

Yani bu örnekleri uzaktıkça uzatırız.

O yüzden Meral Akşener, Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli değerlendirmeleri yapmak yerine "Ben neydim ne oldum" diye kendini sorgulamalıdır.

Onun partisindeki bazı müptezellerde olaylara bu çerçeveden bakıp, "MHP, AKP'nin koltuk değneği oldu" gibi şerefsizce yaptıkları propagandaları artık bırakmalıdır. 

"Biz CHP'nin, HDP'nin çizgisinde ne halt yiyoruz" diye kendilerine sormuyorlar, bir de utanmadan MHP ile uğraşıyorlar. 

MHP'den intikam almak için İP'ini ona buna verenlerin ve bunun için yanyana gelenlerin bir ölçüsü olmayacağı kendi içlerinde böyle sorulara cevap aramayacakları bir gerçektir.

Ama MHP'ye Recep Tayyip Erdoğan üzerinden saldıran müptezellerin, oturup Meral Akşener'in Recep Tayyip Erdoğan'a söylediği bu sözleri değerlendirmesinde fayda vardır. Bir taraftan CHP-HDP çizgisinde Recep Tayyip Erdoğan'a saldırırken, niçin diğer taraftan en üst perdeden Recep Tayyip Erdoğan övgüleri yapmaktadır?

Neyin korkusu var? 

Beraber hareket ettiği CHP ve kendi partisindekilerin 15 Temmuz darbe girişimini Erdoğan'ın tezgâhladığı bir oyun olarak görürken, Meral Akşener niçin " FETÖ terör örgütü ile yapılan mücadelede Sayın Cumhurbaşkanı çok samimi. "demiştir?

Niçin niçin niçin? Evet, Meral Akşener niçin?

BU HESABI HANGİ KAFAYLA YAPTIN MERAL AKŞENER?

Meral Akşener, medya temsilcileriyle yaptığı toplantı da "MHP'nin ise, referandumda, 9 puanı 'hayır'a, 3 puanı 'evet'e gitti.  Bunlar ölçülmüş durumda. Yaptığımız anketlerde 6 puan bizde, 3 puan Tayyip beyin şahsına kaymış 3 puan askıda."  Demiş. Yani "MHP'nin şu an %0 oyu var" demiş…

Meral Akşener'in bu hesabı tam Nasrettin Hoca fıkrası gibi…

 

Hoca yeni evlenmiş. Hanımı üç ayda doğurma emaresi gösterip çabuk bir ebe istemiş. Hoca şaşalayıp:

-Bizim bildiğimiz insanların dişisi dokuz ayda doğurur. Bu nasıl şey! Demekle kadın hiddetlenip:

-Ne demek? Dokuz ay olmadı mı? Vallahi tuhaf. A herif ben sana varalı ne kadar oldu? Üç ay değil mi? Ay! Sen beni alalı? O da üç ay, etti mi altı ay, deyince hoca biraz düşündükten sonra:

-Hakkın var karı! Benim bu ince hesap aklıma gelmedi. Affedersiniz ya gelmiş, demiş…  

***

Meral Akşener'in ince hesabı da böyle bir şey. Gezdiği illerde parti binası açılışı için beş yüz kişi toplayınca kendinden geçiyor, "iktidara geliyorum" sanıyor herhalde? Ve bir programı için Ankara'ya yüzbinleri toplayabilen MHP'nin oyunun sıfır olduğunu iddia ediyor.

Türkiye'nin her yerinde MHP'ye katılımlar var, MHP'de çok büyük hareketlilik var. Ama MHP'nin oyu sıfırmış!

MHP'den intikam almak için parti kurduklarını bu derece de ispata pes doğrusu… Tamam, intikam duygusu varda, hiç mi akıl yok sizde?

İnsan böyle bir değerlendirme yapmaya utanır.

"Dalga konusu olurum" diye düşünür.

Ama bunlarda ne utanma var, ne de böyle bir düşünce…

"Kemal Kılıçdaroğlu'na duacıyım. Allah güç, kuvvet versin" diyeceksin.

Ama söz konusu MHP olunca "oyu %0" diyeceksin. Meral Akşener gerçekten sana yazıklar olsun. Bu parti seni 3 dönem milletvekili yaptı. Nankörlüğün bile bir ölçüsü olur. Bu sizdeki neyin nesidir?

Makaleyi Hemen Yorumla