ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
SEN BİZE ŞARLATANLIĞIN İŞARETİNİ YAPABİLİR MİSİN YILMAZ ÖZDİL? / Yıldıray Çiçek 35948 okunma - 11 Ocak 2018

Yılmaz Özdil'e zeki diyorduk idrak özürlü, dürüst diyorduk ikiyüzlü çıktı. 

İki isim onun maskesini düşürdü. 

Birisi Doğu Perinçek, diğeri Meral Akşener…

Bu isimler Yılmaz Özdil'i yazarların şarlatanı yapmaya yetmiştir.

Çünkü Yılmaz Özdil, objektif değil, doğruları yazamıyor.

Takıntı ve saplantılarıyla ruhuna girmiş Rahmi Turan, Emin Çölaşan gibileri tatmin ediyor.

Sözcü gazetesinin ruh sağlığı bozuk atmosferi, Yılmaz Özdil'i de onlara benzetmiştir.

2017'nin Aralık ayında "Hesap Ver Yılmaz Özdil" başlıklı yazı yazmıştım. Kendisinden bir ses çıkmadı. Daha doğrusu verebileceği cevabı olmadı.

O yazıda şunları yazmıştım : Ben aslında Yılmaz Özdil'in İP hakkında yazdıklarından, söylediklerinden ziyade yazamadığı, söyleyemediği konulardan dolayı merak içindeyim.

Niye yazamıyor, niye söylemiyor acaba?

"Gerçek Ülkücüler" diye tarif ettiği İP'liler, Rotary Bölge Başkanı bir Mason'u Kocaeli il başkanı yaptığında Yılmaz Özdil bunu niye yazamadı?

"Gerçek Ülkücüler" diye tarif ettiği İP'liler, Turuncu devrimlerin finansörü, CIA'nın yasal penceresi olarak tarif edilen  NED'in desteklediği Denge Denetleme Ağı'nın önde gelen ismi Selda Tandoğan Demirel'i "başdanışman" yapıp,  inkâr edercesine tekrar görevden almasını ama aynı kişinin İP'in kurucusu olduğunu Yılmaz Özdil niye yazamamıştır?

Ota-çöpe her şeye yazı yazan Yılmaz Özdil "1983 yılında kurulan NED adlı kuruluş, eski CIA ajanlarının çalıştığı ve özellikle Ortadoğu'ya Amerikan emperyalizminin çıkarları doğrultusunda şekil veren politikaların yaygınlaşmasını sağlamasıyla biliniyor. NED, Türkiye ve benzeri ülkelerdeki STK'lara finans desteği veriyor. 2012'de destek verdiği mali kuruluşlar arasında Taraf gazetesinin de yer aldığı NED, Denge ve Denetleme Ağı'na da 700 bin dolar civarında finans sağlamıştı." Şeklinde tarif edilen bu yerle bağlantısı olan birinin Meral Apla'sının İP'inde kurucu olmasına niçin değinmemektedir?

"Gerçek Ülkücüler" diye tarif ettiği İP'liler, PKK'lı Ahmet Kaya'yı ölümünde, doğumunda anmasını, "HDP onurumuzdur"  beğenileri yapanların bu partide kurucu olmasını Yılmaz Özdil niye yazamamıştır?

"Gerçek Ülkücüler" diye tarif ettiği İP'liler, Google'daki 290 bin TL'lik maaşını bıraktırıp getirdikleri ve HDP'ye seçim müzikleri yapan, PKK'ya yakınlığıyla bilinen Kardeş Türküler ekibinde çalgı çalan bir adamı kurucu ve Genel Başkan Yardımcısı yapmasını Yılmaz Özdil niye yazamamıştır?

Bu durum çok gizemli ve üzerinde durulması gereken konu değil mi sence Yılmaz Özdil?

"Gerçek Ülkücüler" diye tarif ettiği İP'liler, parti kurulmadan önce "parti program taslağı"diye sundukları metinde "Kürdistan'ı" kabul etmesini, parti kurulduktan sonra parti programı diye sundukları metinde teröristbaşı Öcalan'ın "Eşit Vatandaşlık" kavramını kullanılmasını, parti programında yeralan NATO'ya bağlılık vurgularını Yılmaz Özdil niye yazamamıştır?

"Gerçek Ülkücüler" diye tarif ettiği İP'liler, Diyarbakır'da Kürtçe pankartlarla Meral Akşener'i karşılarken, Meral Akşener kendini birden Diyarbakırlı ilan etmesini Yılmaz Özdil niye yazamamıştır?

"Gerçek Ülkücüler" diye tarif ettiği İP'liler, genel merkez binası açarken saygı duruşunu, İstiklal Marşı okumasını unuturken, Edirne'de parti programının yapıldığı salonda İP ve Meral Akşener posteri üst tarafa, yere doğru alt tarafa da Türk bayrağı ve Atatürk posteri asılmasını Yılmaz Özdil niye yazamamıştır?

Bunların bir tanesini başka parti yapsa, onların suyunu çıkaran ve çıkaracak olan Yılmaz Özdil, söz konusu Meral Apla'sı olunca niçin yazamamaktadır?

***

İşte bunlara zerre sesi çıkmadı.

AKP, MHP söz konusu olunca her ukalalığı yapan Yılmaz Özdil, bunların hiçbirini kaleme alamadı, sorgulamadı ve eleştirmedi.

Yılmaz Özdil, kendisiyle aynı safta olan bazı yazarlar kadar, bu konuda şerefli ve onurlu olamamıştır. 

Meral Akşener'e parti kurulmadan ilk desteğini açıklayan Nihat Genç "Apo'nun dile getirdiği, liberallerin söylediği 'Türkiye'de etnik vatandaşlık' gibi tuhaf anlama çıkan, ayrı bir federasyon kurulmasının önünü açan 'eşit vatandaşlık' diye birşey. Vatandaşlık ayrı, eşit vatandaşlık ayrı. 30 yıl bunu pişirdiler şimdi programa koydular. Daha program yayınlanmadan 'koymayın' dedik. Siz Türk milliyetçisi değil miydiniz. Batı'nın 30 yıldır Türk milletine dayatması neydi. Bir FETÖ, iki PKK. İkisine de imzanı atmışsın. İttifak haline gelmişsin, bunu söylemeyelim mi?" yazabilmiş, Meral Akşener'e hala destek veren Arslan Bulut'ta "Eşit vatandaşlık kavramını her zaman kullanan Öcalan'dır. Bu söylemin patenti Öcalan'dadır. Eşit vatandaşlık söylemi çok büyük bir tuzak. Bu yeni kurulan partide de programda vardı ama uyarı üzerine çıkarmışlar ama o uyarıya bile lüzum olmamalıydı." diyerek eleştirmişti.

Yılmaz Özdil, niye bu yazarlar kadar olamamıştır da, yazılarında ve çıktığı televizyon programlarında böyle bir parti kurmuş ve yöneten Meral Akşener yalakalığı yapmaya devam etmektedir?

Nerde ulusalcılık, nerde Atatürkçülük, nerde vatanseverlik?

Bunlara cevap veremeyen Doğu Perinçek ve Meral Akşener yalakası Yılmaz Özdil, yüzsüzlüğüne devam ediyor ve geçtiğimiz gün de "Bozkurt işareti, Metalci işareti" başlıklı yazıyla MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin sözleriyle aklınca dalga geçen bir yazı yazdı.

"Recep Tayyip Erdoğan geçmişte Devlet Bahçeli hakkında şunları söyledi. Devlet Bahçeli geçmişte Recep Tayyip Erdoğan hakkında şunları söyledi" diyerek yazısına giriş yapmış, aklınca Bozkurt işareti ve Metalci kıyaslaması yapmış ve yazısının sonunu da "Püskevit işareti nasıl yapılıyor, orasını bilemem gayrı" diyerek aklınca MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye göndermede bulunarak bitirmiş.

"Geçmişte şu dendi, bu dendi" diyerek AKP ve MHP üzerinden algı oluşmaya çalışan Yılmaz Özdil, madem geçmişe o kadar meraklısın niçin Doğu Perinçek gibi birine oy kazandırmaya çalışıyorsun?

Doğu Perinçek geçmişte Atatürk düşmanlığı yapmadı mı? 

Türklük düşmanlığı yapmadı mı? 

"Türkler Ermenilere soykırım yaptı" demedi mi? 

Kıbrıs'ta Rumları desteklemedi mi? 

PKK'ya destek vermedi mi? 

Daha hangi yaptıklarını sayalım?

"Resmi Atatürkçülük iflas etmiştir. İçtihat kapısı kapanmıştır. Toplumumuzda canlılık belirtisi kalmamış, hiçbir fikir üretemeyen, en taşlaşmış ideolojik çevre onlardır.  Diyen, "Kürt sorununa çözüm demokratik, federal, emekçi cumhuriyetidir. Türk milliyetçisi ve piyasacı düzen partileri Kürt illerinde iflas etti... Kürt milleti kaderini tayin hakkına kayıtsız şartsız sahiptir. Eğer isterlerse ayrı bir devlet kurabilir. Emekçilerin çıkarı, tam hak eşitliği ve özgürlük temelinde, gönül birliği gerçekleştirmektedir. Kürt illerinde referandum yapılmalıdır. Referandumda ayrılığı savunanlar da özgürce propaganda yapabilmelidir..."  (2000'e Doğru Dergisi, 15 Eylül 1991) diyen Doğu Perinçek'in gençlik örgütlerine sen niye kaleminle gençlik kazandırmaya çalışıyorsun?

"Değerli Gençler, TGB'YE KATILIN !" yazısını sen yazmadın mı Yılmaz Özdil? TGB'nin çıkardığı bir kitapta "19 Mayıs 23 Nisan 9 Eylül 29 Ekim dediğin, TGB'dir. Bu ruhtur. Evlatlarınızı TGB'ye kaydedin kardeşim. Böyle evlatlar yetiştirin. Davranın. Gönüllü imece'ye katılın." şeklinde önsözü sen yazmadın mı Yılmaz Özdil?

Türkiye'de gayr-ı milli ne kadar konu varsa hepsinde Doğu Perinçek parmağı yok mu? 

2000 yılı öncesi Doğu Perinçek'in tüm kitaplarına, çıkardığı dergilere, gazetelere, konuşmalara, açıklamalara, parti programlarına bak bakalım Doğu Perinçek kimmiş?

Doğu Perinçek'in düzeldiğine inanıyorsun da, Recep Tayyip Erdoğan'ın geçmişteki hatalarından düzelme eğilimine girdiğine mi inanmıyorsun?

Oysa senin yalakalığını yaptığın Meral Akşener bile "Tayyip beyin FETÖ'cülüğü yoktur. FETÖ terör örgütü ile yapılan mücadelede Sayın Cumhurbaşkanı çok samimi. Gazi Mustafa Kemal'den, Aziz Atatürk'e" geçiş son derece sevindiricidir. Ayakların, Türk Milliyetçiliğinden çekilerek Malazgirt ovasına Otağ kurmaya yönelişi, Kızılelma seslenişi gayet memnuniyet vericidir. "Kerkük" sözcüklerinin duyulacak kadar seslendirilmesi bile, tarafımızda memnuniyetle karşılanmaktadır." açıklamalarını yapmadı mı? 

O halde kalemin niçin Meral Akşener yalakalığı, Devlet Bahçeli düşmanlığı yapıyor Yılmaz Özdil?

Yalakalığını yaptığın Doğu Perinçek bile "Bu Tayyip Erdoğan düşmanlığı, bizim (parti) programımız değil, açık söylüyorum sevmeyin beni." derken, "Erdoğan'ı denklemin dışında tuttuğumuz zaman Türkiye'de Amerika'nın karşısında ayakta durabilecek, hükümet olabilecek bir seçenek yaratmak mümkün değil." derken, "Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milli seferberlik çağrısı yaptı. Bu çok önemli bir gelişme. Bizim bu konuda sorumluluk almaya hazır olduğumuzu söylemek isterim." derken Recep Tayyip Erdoğan üzerinden niçin Devlet Bahçeli ve MHP düşmanlığı yapıyorsun Yılmaz Özdil?

Yılmaz Özdil, sana hangi cepheden bakarsak bakalım, gerçekten basit, saplantılı, takıntılı bir adammışsın!

MHP düşmanlığın, Doğu Perinçek ve Meral Akşener yalakalığın bize kim olduğunu çok net gösterdi.

Yılmaz Özdil madem Bozkurt işaretine merak sardın. Yalakalığını yaptığın Doğu Perinçek'in 1976 yılında Aydınlık dergisinde Bozkurt'ta ABD tasması geçirilmiş kapağını da bir gün yazarsın…

Yılmaz Özdil, Meral Akşener ve Doğu Perinçek hakkında bahsettiğim konuları yazmayıp, MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye saldırmaya devam edersen, Ülkücüler olarak seni "yazarların şarlatanı" ilan edeceğiz.

Biz sana püskevit işaretinin nasıl yapıldığını gösteririz de, sen bize şarlatanlığın işaretini yapabilecek misin?

 VITTIRI VIZIK ADAM YILMAZ ÖZDİL

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1958537727731608/

Makaleyi Hemen Yorumla