ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
YİNE ÇUVALLADIN YILMAZ EFENDİ! / Yıldıray Çiçek 1697 okunma - 20 Ocak 2018

Yılmaz Özdil, konuştukça, yazdıkça maskesi her geçen gün daha çok düşüyor.

O konuştukça, yazdıkça artık onu tekrar özenle takip etmeye başladım. Onun Doğu Perinçek aşkı, Meral Akşener sevdası hakkında yazı yazıp, açıklama bekledim, henüz yap(a)madı. Dün de Osman Pamukoğlu'nun TSK'nın sosyal tesislere girişinin yasaklandığına dair bir yazı kaleme aldı. İddiası ne derece de doğru, ya da TSK hangi sebeplerle Osman Pamukoğlu'na bir yasak getirdi bilemiyorum. TSK bu konuda bir açıklama yapar, bizde bilgi sahibi oluruz. Osman Pamukoğlu bir asker olarak terörle mücadele hizmetleri olmuş birisi ama siyaseten üslup başarısını gösterememiş birisidir. 

Neyse biz Yılmaz Özdil konusuna ve asıl niyetine devam edelim. 

Yılmaz Özdil, Osman Pamukoğlu'nu sözde savunduğu yazısında "Hulusi efendi… Efsane öyle kolay olmuyor. Böyle oluyor. Bariyerle olmuyor. Kariyerle oluyor. " cümleleriyle mevcut Genelkurmay Başkanımız Hulusi Akar'ı, Osman Pamukoğlu'nun sosyal tesislere girişinin yasaklandığı iddiasıyla suçlayan ve küçük gören bir yazı kaleme aldı.

Osman Pamukoğlu'nu terör mücadele başarısından överken, sanki Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar terörle mücadele yapmıyor gibi "Hulusi efendi" diye seslenen Karadil çelişki içinde boğulmaktadır. Oysa bugün, tarihin en büyük terörle mücadelesi yapılmaktadır.

Dağlarda, şehirde, sınırda amansız bir terörle mücadele yürütülmektedir. Ama Karadil'in derdi gerçekten bu değildir.

Aslında Osman Pamukoğlu'nu savunmak gibi bir derdi yoktur.

Sırf Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'a olan takıntısını tatmin etmek için Osman Pamukoğlu'nu malzeme olarak kullanmaktadır.

Neden mi diyeceksiniz?

Çünkü Yılmaz Özdil'in örgütüne gençlik, partisine oy kazandırmaya çalıştığı Doğu Perinçek ile sözde savunduğu Osman Pamukoğlu mahkemelik birisidir.

Hem de konu nedir biliyor musunuz?

Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, 01 Kasım 2014 tarihinde partisinin resmi internet sitesinde yayınlanan yazısında Doğu Perinçek hakkında "(...) CNN'deki programda, kendisine soruldu: "çözüm sürecinin ileri safhalarında Abdullah Öcalan'a da bir imtiyaz tanınır mı sizce; Muhteremin cevabı: "Halk kurtuluş önderi olarak, ona da bazı imkanlar verilmeli" Bekadaki çiçekli, tören birlikli, yemekli şölenlerden vazgeçtim. "Parti genel başkanı değil, gazeteci olarak gittim" laflarıyla milleti enayi yerine koyuyor. 1998 yılında PKK'ya silah ve para yardımı yapmakla suçlanıp hakkında dava açılmadı mı? Aynı tarihte Terörle mücadele yasası çerçevesinde 14 ay hapis cezası alıp yatmadı mı?"  ifadelerini kullandığı için mahkemelik olmuşlardı.

Sözde Osman Pamukoğlu'na methiyeler dizen Yılmaz Özdil, Osman Pamukoğlu'nun böyle tarif ettiği Doğu Perinçek'in gençlik örgütüne "19 Mayıs 23 Nisan 9 Eylül 29 Ekim dediğin, TGB'dir. Bu ruhtur. Evlatlarınızı TGB'ye kaydedin kardeşim. Böyle evlatlar yetiştirin. Davranın. Gönüllü imece'ye katılın."  Şeklinde yönlendirmeye çalışan ve bu gençlik örgütünün çıkardığı kitaplara önsöz yazan birisidir.

Madem Osman Pamukoğlu'nu bu kadar çok seviyorsun, Doğu Perinçek'in gençlik örgütüne yönlendirme yaparken, niçin Osman Pamukoğlu'nun partisine bunu yapmıyorsun Yılmaz Karadil?

Artık çelişkilerin içinde debelenip duruyorsun.

Sendeki Doğu Perinçek aşkı, Meral Akşener sevdası gerçekleri yazmana engel olduğu sürece bu debelenmen devam edecektir.

Sırf AKP takıntın için bir Genelkurmay Başkanı, hem de her türlü terör örgütüyle mücadele verildiği bir dönem bu şekilde yazılarla küçük düşürülmeye çalışılır mı Yılmaz efendi?

Madem terörle mücadele yapanlar konusunda hassasiyetin var, o halde Doğu Perinçek aşkın, Meral Akşener sevdan nedir?

MHP'yi bölme operasyonlarında kendine misyon alan ve ekranlardan "Meral Akşener'in MHP'nin iki katı kadar oyu var" güzellemeleri yapan Yılmaz Karadil, terörle mücadele yapanlar konusunda hassasiyetin varsa, öve öve bitiremediğin Meral Akşener'in kurduğu partinin program taslağındaki "Kürdistan" ifadesine, parti programındaki teröristbaşı Öcalan'ın "Eşit vatandaşlık" kavramına, "HDP onurumuzdur" beğenisi yapan parti kurucularına, PKK'nın Kandil kampında çekilen belgesel filmlerin yasaklanmasına tepki gösteren kurucularına, PKK'ya yakınlığıyla bilinen, HDP ve Demirtaş'a seçim müziği yapmış olan Kardeş Türküler müzik grubundaki çalgıcılık yapmış kişiyi genel başkan yardımcısı yapmalarına niçin sesin çıkmadı? 

Mevcut CHP'yi Atatürk düşmanı olarak görecek, PKK-HDP çizgisinde ihanet partisi olarak yazacak ve "CHP'yi geri almadan, Türkiye'yi geri alabilmek mümkün değildir." diyeceksin, sonra mevcut bu CHP ile hareket eden, Kemal Kılıçdaroğlu'na "Allah güç, kuvvet versin. Dualarım onunla", diyen, " CHP'nin adayı ikinci tura kaldı biz onu şartsız şurtsuz destekleyeceğimizi ilan ediyorum" diyen Meral Akşener yalakalığı yapacaksın…

Herhalde o çok sevdiğin rakıyı fazla kaçırınca mı yazıyor yahut konuşuyorsun Yılmaz Özdil? 

Bir de ayık kafayla yazmayı dene, belki gerçekleri o şekilde yazabilirsin…

Yılmaz efendi, Doğu Perinçek, Meral Akşener konusunda çuvalladığın gibi, Osman Pamukoğlu konusunda da çuvalladın. 

Bu çuvallamaların nereye kadar sürecek?

Makaleyi Hemen Yorumla