ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
MHP HİÇBİR ZAMAN IRKÇI OLMAMIŞTIR! / Yıldıray Çiçek 796 okunma - 22 Ocak 2018

AKP-MHP ittifakının somutlaşması Hayır cephesini çok rahatsız ettiği gibi, birçok FETÖ'cüyü, PKK'lıyı ve Barzaniciyi de oldukça rahatsız etmiştir. Bunların kripto uzantıları da rahatsızdır. Bunlar sürekli MHP tabanına oynuyor ve MHP tabanını rahatsız edecek açıklamalar yapıyorlar. Geçtiğimiz hafta bahsetmiştim. Bu çevreler, MHP tabanını tahrik edecek açıklamalar yaptıkları gibi, AKP'yi de mesela " MHP ile yapılacak bir ittifak Doğu ve Güneydoğu'da AKP'ye oy kaybettirir" diye korkutmaya çalışıyor.

Barzani'ye sevdasıyla bilinen ve Barzani'nin yaptığı bağımsızlık referandumuna da gerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, gerek AKP'nin karşı çıkma politikasına rağmen "Referanduma Kürdistan bölge halkı karar verir. Sonucuna da herkes saygı duymalıdır" diyerek destek vermiş AKP milletvekili Galip Ensarioğlu da daha değişik bir taktikle AKP-MHP ittifakını değerlendirerek, "Alparslan Türkeş döneminde MHP ırkçıydı" açıklaması yaparak, MHP tabanını rahatsız edecek, AKP-MHP ittifakına düşmanca malzeme arayanlara fırsat vermiştir. CHP'liler, HDP'liler, İP'liler, FETÖ'cüler "İşte ortaklarınız bunlar, Alparslan Türkeş'e hakaret ediyor"  propagandasıyla, kendini Ülkücü-MHP'li gösteren troller de Ülkücüleri akıllarınca tahrik etmeye çalışarak bu malzemeyi kullanmaktadır.

Galip Ensarioğlu'nun "Ne Kürtler 1991'deki gibi ne de MHP 1991'deki MHP. O gün ülkücülerin katı ırkçı yaklaşımı vardı" ifadeleri her yönüyle yanlış ve iftiradır. MHP'nin tarihinde ırkçılık hiçbir zaman olmamıştır. Galip Ensarioğlu'nun dili çoğu zaman Kürtçülük noktasında "ırkçılık" yüklüdür ama böyle bir dili MHP'de bulmak mümkün değildir. Gerek Başbuğ Alparslan Türkeş döneminde, gerek MHP Lideri Devlet Bahçeli zamanında MHP'nin sicilinde bir tane ırkçılık eylemi ve söylemini bulmak mümkün değildir.

Kürt kökenli vatandaşlarımıza, Türk milletinden asla bir kötülük gelmemiştir. Ama sözde Kürtçülük yapan partilere, terör örgütlerine bakın, hepsi Kürt kökenli vatandaşlarımıza zulüm yapmıştır.

Galip Ensarioğlu "Öcalan Türkiye için bir şanstır" dediği teröristbaşı Öcalan'ın Kürtler hakkındaki şu sözlerini hatırlıyor mu, biliyor mu acaba?:

"HEP'e destek vermeyen Kürdün tavuğuna kadar öldürün"

" Otoritemizi kabul etmeyenlerin evdeki faresine kadar başını ezin, göçertin. O topraklarda tarafsız kimse olmaz, ya bizdendir yada düşman" 

***

Peki, Galip Ensarioğlu'nun "ırkçı" dediği Başbuğ Alparslan Türkeş, Kürt kökenli vatandaşlarımıza nasıl bakıyordu? :

Türk-Kürt ayrımını kabul etmiyoruz. MÇP aleyhinde bazı çevrelerde bazı kendisini bilmez gazeteler ve yazarlar "MÇP Kürt düşmanlığına soyundu" şeklinde ifadelere yer verdiler. Asıl Kürt düşmanı, çoluk çocuk demeden katleden PKK'lılar değil midir? Ermenistan hayali peşinde Güneydoğulu insanlarımıza çile çektiren, üç - beş Ermeni fanatiğinin yönettiği PKK'dan daha büyük Kürt düşmanı olabilir mi? Biz, Kürt düşmanı değiliz, biz ayrılıktan değil, birlikten yanayız. Hiçbir zaman bir Türk - Kürt ayrımcılığı yapmadık, yapmıyoruz. Güneydoğulu insanlarımızın yanındayız, adına Kürt denilen insanlarımızı kendimizden ayrı görmüyoruz. Ama biz Kürtçülüğe, bölücülüğe karşıyız. PKK'nın gerçekleştirdiği terörle Kürt kardeşlerimize de büyük kötülük yaptığı inancındayız. (Ekim 1992- TBMM Basın Toplantısı) 

***

"Kürt olarak nitelendirdikleri bu kardeşlerimizin hakkını Ermeni Apo mu koruyacaktır? Yıllarca kaderde, kıvançta, çilede, sevinçte bir ve beraber olduğumuz "Onlar ne kadar Kürt'se biz de o kadar Kürt'üz, bizler ne kadar Türk'sek, onlar da o kadar Türk'tür" diyebildiğimiz bu vatandaşlarımızı bizden ayırmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. (1 NİSAN 1992 - "Değişen Dünyada bölgemiz ve Türkiye" konferansı) 

***

"Biz ne kadar Türksek onlar da o kadar Türk'tür, onlar ne kadar Kürtse biz de o kadar Kürdüz. Kız alıp kız vermişiz, etle tırnak gibiyiz. Kürtler bizim öz kardeşlerimizdir. Biz onları herkesten fazla sever, düşünürüz. Onlar da elhamdülillah Müslümandırlar, hepimiz aynı kıbleye secde ediyoruz, hepimiz aynı peygamberin ümmetiyiz, aynı kutsal kitaba bağlıyız. " (1993)

***

Başbuğ Alparslan Türkeş'in konuşmaları hep bu içeriktedir.

Galip Ensarioğlu'nun bahsettiği tarihlerde bu konuşmalar yapılmış ve içeriği de aynen uygulanmıştır.

AKP-MHP arasında "milli konularda" ittifak ve mutabakat oluşmuşken, herkes ağzından çıkan sözlere dikkat etmelidir. Eğer zaten etmiyorsa, o kişi bu ittifaktan rahatsızdır. Birde bu kişilerin verdiği malzemeleri kimler kullanıyor ona bakın, malzeme verenin niyeti de açığa çıkacaktır.

Türkiye, hem içerde, hem dışarda teröre karşı mücadele verirken, AKP-MHP arasında bu manadaki düşünce birlikteliği korunmalıdır. 

O yüzden Galip Ensarioğlu, MHP'nin tarihi iyi araştırmalı ve asıl Kürt düşmanlığı kim yapıyorsa onlara kafa yormalıdır. 

Kim Kürt düşmanı arıyorsa çapulcu Barzani ve terör örgütü PKK bünyesinde aradığını bulabilir. Ama MHP'de bunu asla bulamaz.

 

GALİP ENSARİOĞLU SEN KENDİ İLİŞKİLERİNE BAK !

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/1976123412639706/

Makaleyi Hemen Yorumla