ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
HEM HAİNLER, HEM AHMAKLAR! / Yıldıray Çiçek 20268 okunma - 24 Ocak 2018

Türkiye'nin Afrin'e yönelik başlattığı "Zeytin Dalı Operasyonu" gösterdi ki, Türk milletinin milli ruhu hala dipdiri…

Bu ruh ateş gibi yanıyor, kimsenin de bu milli ruhu söndürebilmesi mümkün gözükmüyor. 

Bir Mehmetçiğe "İstikamet neresi?" diye soruyorlar, o Mehmetçik "Kızıl Elma" diyor. Başka bir Mehmetçiğe cephede duygularını öğrenmek için mikrofon uzatıyorlar, o da Ziya Gökap'in şu dizeleriyle cevap veriyor : "Vatan ne Türkiyedir Türklere, ne Türkistan/  Vatan, büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan" 

***

Ülkemizde yaşayan Doğu Türkistanlı soydaşlarımız içlerinden 500 kişiyi gönüllü asker yapmak için "Biz hazırız, emir bekliyoruz", "Kalbim Afrin'de", "Bizi de Askere Alın"  pankartlarıyla hem gösteri yaptı, hem de askerlik şubesine başvurdu.

Sınırda bulunan il ve ilçelerdeki Türk anaları, Mehmetçiğe kurban kesip sıcak yemeklerini yediriyor.

Camilerden terörle mücadele eden askerlerimize dua sesleri yükseliyor.

Türk milletinin milli ruhu bu şekilde iken, elbette bünyesinde hain barındırması, o hainlerin bu operasyon karşısında faaliyete geçmesi de Türkiye'nin bir başka gerçeğidir.

Bu hainlerin sözde siyasetçisine, gazetecisine, yazarına, yorumcusuna, sanatçısına, derneğine, partisine "Zeytin Dalı Operasyonunu" soruyorlar.

Hepsi koro halinde "Savaşa karşıyız" diyor…

Türkçe meali şu: Teröristlerin öldürülmesine karşıyız.

"Zeytin Dalı Operasyonuna" karşı sözde sanatçılar, akademisyenler, yazarlar, siyasetçiler toplanıp bir bildiri yayınlamışlar.

Geneli HDP'li, CHP'li, ÖDP'li tiplerden oluşuyor. İçlerinde Hüsamettin Cindoruk, Bahattin Yücel, Ertuğrul Yalçınbayır, Nesrin Nas gibi sağ partilerde genel başkanlık, siyaset yapmış kişilerde var.

İmza attıkları bildiri de en ilginç cümlelerde şunlardır:

"Ülkemizde ve bölgemizde savaş değil sulh ve sükûn istiyoruz. Sınırlarımızı korumanın ve beka sorunu yaşamamanın en iyi yolunun karşılıklı dostluk ve iyi komşuluk bağlarını güçlendirmek olduğuna inanıyoruz. Güvenliğimizin milyarlara mâl olan silahlanmayla, gencecik insanların yaşamı pahasına ve on binlerce aileyi yersiz yurtsuz bırakacak bir savaşla değil, karşılıklı müzakere ve işbirlikleri üzerinden sağlanacağını, üstelik bunun mümkün olduğunu, tecrübe ile biliyoruz.

Türkiye'ye bir tehditte bulunmayan, Suriye toprağı olan Afrin'e silahlı müdahalenin bölgemize ve ülkemize barış ve güvenlik değil, daha büyük sorunlar, yıkım ve acı getireceğini, Kürt yurttaşlarımızı da yürekten yaralayacağını biliyoruz."

***

Bu bildiriye imza atanların çoğu kendini "Anti- Emperyalist" gösteren devrimci ve komünistlerdir. Ama bu hain güruh, ABD'nin PKK'ya silah yardımı yaptığını ve PKK'ya 30 bin kişilik ordu kuracağını duyurduğu halde "Türkiye'ye bir tehditte bulunmayan" cümlesiyle gelişmelere maske takmaya çalışıyorlar.

Bildiriye imza atanların % 90'ı zaten bugüne kadar hep terör örgütü PKK'ya sahip çıkanlar değil mi?

Türkiye'nin terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonu bunları rahatsız etmeyecekte kimi edecek?

Bir de bunlar barış, kardeşlik, dostluk gibi kavramları kullanmıyorlar mı, asıl iğrençlikleri o olmaktadır.  Elinde silah, masumları öldüren, tipleri görünce kusturacak kadar iğrenç ötesi olan teröristleri bu kavramlarla savunacak kadar ahmak olabilenlerin bildirisinden başka bir şey değildir.

Bu ahmak hainlere sormak lazım. 

ABD bu kadar silahı terör örgütü PKK'ya niçin vermektedir ya da PKK bu kadar silah yardımını niçin kabul etmektedir?

Huzur, barış, kardeşlik, dostluk için mi bildiri ahmakları?

Terör örgütü PKK, örgütünü fes etti, iyilik derneği oldu da bizim mi haberimiz yok?

Bu kadar hain, eğer Afrin operasyonuna karşı çıkıyorsa, Türkiye gerçekten terörle mücadele hedefinde doğru yoldadır.

Bu hainlerin gördüğü en büyük gerçek ise, Türk milletinin milli ruhunu aşamayacakları ve hedeflerine asla ulaşamayacaklarıdır.

Her ölen terörist bunların nefesinin daralmasıdır.

O yüzden "Vur Mehmedim Vur" diyoruz.

Barış, huzur, dostluk, bu ahmak ve hainlerin sahip çıktıklarını toplu imha ettiğimiz gün gelecektir.

Makaleyi Hemen Yorumla