ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
İYİ ROL YAPAMAYAN CHP VE İP / Yıldıray Çiçek 1022 okunma - 25 Ocak 2018

Afrin'e operasyon hazırlığı yapılırken Türkiye'de kendini "Hayır Bloku" olarak tanımlayan CHP, HDP, İP, Saadet partisi aynı kelime ve aynı cümlelerle karşı olduklarını ifade ediyorlardı.


MHP Lideri Devlet Bahçeli'de haklı olarak "Alın birini vurun ötekine.

Aynı tas aynı hamam.

Bir madalyonun iki yüzü gibiler, birinden CHP diğerinde İP ve HDP.

Yok bunlar arasında bir fark.

Afrin harekâtına karşı çıkmak, millet evlatları arasına nifak sokmak FETÖ dili, PKK ağzıdır.

Bunlar milletimize öylesine yabancıdır ki, bağımsızlık için 80 milyonun aynı anda kefen giyecek kadar imanlı, iradeli ve bayrak sevdasına sahip olduklarını bilmeyecek kadar da cahillerdir.

Afrin harekatını yıpratıp altını oymaya çalışanlar düşmanın içimizdeki kolu, PYD-PKK-FETÖ kuklalarıdır.

Yazıklar olsun bunlara." tepkisini göstermişti.


Bu Hayır Blokunda, Afrin konusunda sadece PKK'nın siyasi taşeronu HDP dik durmuştur. Diğerleri milletin Afrin operasyonuna sahip çıktığını görür görmez, hemen "U"dönüşü yapmıştır.


Kemal Kılıçdaroğlu :"Oraya asker sokacaksanız, seni kefenle karşılayan arkadaşlarını gönder önce"


Meral Akşener: Özellikle "one minute" olayından sonra, annelerinin dantelli masa örtüleriyle 'ölmeye ölmeye geldik diye bağıran şu kefenli tosunların da isim isim tespit edilip, mutlaka askere alınmasını ve Afrin operasyonunda başrolde yer almalarını tavsiye ediyorum" 


CHP-İP aynı ağız birliğiyle Afrin operasyonunu sulandırmaya ve operasyona katılacak mevcut askerlerimizin motivasyonunu kırmaya yönelik açıklama yapmışlardı.


İşin en dikkat çeken yönü ise HDP'nin de aynı bu üslubu kullanıyor olmasıydı.


CHP ve İP'in ilk Afrin açıklamalarına bakın, sanki bir ABD yetkilisi, sanki bir HDP yetkilisinin açıklaması gibiydi.


Zaten Kemal Kılıçdaroğlu, ABD'nin silah yardımı yaptığı PKK'nın Suriye kolu için "YPG terör örgütü değil, vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşum" sözlerini kullanmış birisiydi. Suriye'de PKK saflarında çatışırken ölen teröristlere CHP'nin milletvekili düzeyinde nasıl sahip çıktığına tüm Türkiye şahittir.


O yüzden Afrin konusunda şimdi destek veriyor gibi yaptığı "U" dönüşü çok yapmacıktır.


Meral Akşener'in partisinden ilk açıklamayı Genel Sekreter olan Aytun Çıray "İYİ Parti, beka sorunu yaratabilecek Afrin savaş senaryolarına tamamen karşıdır" şeklinde yapmıştı. Meral Akşener'de Afrin Operasyonunun önemini "Önce tosunları gönderin" diyerek sulandırmaya çalıştı.


Sonra bi baktık ki, Aytun Çıray hem kendini, hem Meral Akşener'i kurtarmak için "Soranlar için kısa bilgi: Sayın @meral_aksener i konuşmak için aradığımda, "Türk askerine dua ediyor Kur'an okuyor, şimdi konuşamaz," denmişti. O alelacele twit atmak, reklâmyapmak yerine bir anne kalbiyle alelacele asli görevini yapıyor. Biraz sonra twitini de görürsünüz." twitini attı.


Bu twiti de Afrin operasyonu başladığında sessizliğe bürünmelerine tepki gösterenleri aldatmak için atmıştır. Hem de çok açık din istismarı yaparak…


Aytun Çırak sen bu operasyona karşı değil miydin?


Çok doğru bir zamanda, olması gereken adımı atan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı "Afrin operasyonu tek adam rejimini kalıcı kılmaktan başka hiçbir amaca hizmet etmeyecek" şeklinde suçlayan sen değil miydin?


Meral Akşener'de karşıydı, "önce tosunlar gitsin" diyordu.

Ne ara Afrin operasyonuna destek için dua etmeye, Kur'an okumaya başladı?


Biraz durulsa da, hala CHP-İP içinde Afrin operasyonunu sulandırmaya, önemini küçük görmeye yönelik açıklamalar yapılmaya devam etmektedir. Onlar hem Hayır cephesinin ahengine uymaya çalışıyorlar, hem de hadiseyi çok basit bir şekilde AKP-MHP bu operasyondan dolayı millet nezdinde güçlenecek gözüyle değerlendiriyorlar. Oysa Afrin operasyonu sözde Kürdistan hayali kuranlara bir darbe ve ABD'nin ikiyüzlülüğüne bir şamar olmuştur. 


CHP'yi PKK'nın siyasi karargâhı haline Kemal Kılıçdaroğlu'na ve partisi kurulma aşamasındayken "parti program taslağı" diye kendisini destekleyen Oda Tv ve Sözcü gazetesine servis edilen taslak metnine "Kürtlersiz bir Türkiye asla düşünülmemelidir. Böyle bir durumda, Fırat'ın ötesinin Kürdistan, batısının da Türkiye olarak kalmayacağını asla akıldan çıkarılmamalıdır." İfadelerini koyduran Meral Akşener'e ne deseniz fayda etmeyecektir.


CHP ve İP tamamen proje bir parti olduğunu göstermiştir.


Afrin konusunda Türk milletini ürkütmemek için bu yüzden rol yapıyorlar.


Ama rollerini iyi yapamıyorlar. 


Dikkatli takip edenler için neye karşı oldukları, kimi destekledikleri gayet nettir.

Makaleyi Hemen Yorumla