ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
OZAN EMİN DEMİR İLE SÖYLEŞİ / Burak Özcan 825 okunma - 31 Ocak 2018

-Sayın Demir kısa bir zaman önce yeni albümünüz “Ferman”ı sevenlerinizle buluşturdunuz. Öncelikle hayırlı, uğurlu olsun. Söyleşimize yeni albümünüz hakkında okurlarımızı bilgilendirerek başlayalım isterseniz.

Öncelikle ilgi duyup bana bu imkânı sağladığınız için şahsınıza, Kutlu Sesleniş dergisi ailesine ve Yıldıray Çiçek ağabeyime teşekkürlerimi sunuyorum.

Ferman 8 eser ve bu 8 eserden bir tane şarkımızın akustik çalışması ile beraber 9 çalışmadan oluşuyor. Albümdeki eserlerin bütününün besteleri kendime ait olmakla beraber sözlerde ise bir tanesi kıymetli şair ağabeyim Hakan İlhan Kurt’a (Sen Uğra Yanıma), bir diğeri ise destanlar şairi cennet mekan Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu ustaya (Alevi, Sünni Kızılbaş) olmak üzeri diğer kalan eserlerin tüm sözleri şahsıma aittir.

 

-Albümünüze sevenlerinizin ilgisi nasıl?

Yeni albümümüz Ferman’ı yaparken ilgi ve alakanın olacağına kısmen emindim lakin beklentilerimin çok üzerinde bir ilgi ile karşılanmış olması beni ziyadesi ile mutlu ediyor.

 

-Ozan Emin Demir söz yazarken, bestelerken ve seslendirirken hangi duygulardan besleniyor?

Hayatıma, yaşantıma inandığım değerler ölçüsünde şekillendirmeye gayret eden bir insanım. Şarkılarımı yaparken de bu inandığım değerlerin vermiş olduğu duygular ile yapıyorum. İlham kaynağım genel olarak Ülkücü şehit ağabeylerim ve kitaplardır.

 

-Sanatçı olma yolunda ilerleyen Türk gençlerine Ozan Emir Demir ağabeylerinin önerileri nelerdir?

Genç kardeşlerime önereceğim birçok konu var aslında. Kendimizi iyi geliştirmek zorundayız, çok okumamız ve çok türkü dinlememiz gerekir. Günü kurtarma meşgalelerinden kaçınarak geleceğe dair çalışmalar yapmamız gerekiyor.

-Gelecekte hayata geçirmeyi düşündüğünüz bizler aracılığıyla hayranlarınıza duyurmak istediğiniz projeleriniz var mı?

Allah nasip kısmet ederse önümüzdeki zamanlarda hazırlık aşamasında birçok projemiz var. İnşallah ilerleyen günlerde ülküdaşlarımıza bir projemiz hakkında duyuru yapacağız ve fikir sunmak isteyenlerinde fikirlerini alacağız.

 

-Yeni albümünüzün beklenen satış rakamını yakalamasını ümit ediyor, gerçekleştirmiş olduğumuz bu keyifli söyleşi ve yapmış olduğunuz samimi açıklamalar için teşekkür ediyorum. Son olarak bizler aracılığıyla sevenlerinize iletmek istediğiniz bir mesajınız mı?

Tekrar teşekkür ediyor, tüm okuyucularımıza selam, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.

Makaleyi Hemen Yorumla