ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
İSLAM MASKELİ TÜRKİYE'DEKİ LAWRENCE'LAR / Yıldıray Çiçek 1452 okunma - 27 Ocak 2018

Mehmet Göktaş, İhsan Eliaçık…

Her ikisi de İlahiyat Fakültesi mezunu. Her ikisi de Kayserili…

Daha doğrusu Kayseri'nin yüzkaraları demek daha doğru olur.

'Bu isimlerde benim memleketim Kayseri'den' demek gerçekten kendi adıma utanç verici bir durum.

Birisi terör örgütü Hizbullah'ın safında sürekli Kürdistan kurulmasından, diğeri de PKK-HDP safından Kürdistan'ın kurulmasından bahsediyor.

Türklüğe saldırılarına bakınca etnik kökenlerinin Türk olmadığı anlaşılmaktadır.

İslam maskesi takmış ajan gibiler.

Kayseri doğumlular ama ömürleri Güneydoğu'da Kürdistan fitnesi yaymakla geçiyor. 

Bunlarda adeta Türkiye'nin Lawrence'ları gibi…

Ortadoğu'da bölücü bir İngiliz ajan olarak çalışan Arabistanlı Lawrence görevini "Türkiye'ye karşı bir Arap isyanı tahrik etmektir ve onun için de batılı olan dış görünüşümü gizlemek ve az da olsa Araplara benzemek zorundayım." şeklinde tarif ediyordu. Bunlarda Allah diyor, Peygamber diyor, din diyor, iman diyor. Allah'ın ayetlerini, hadisleri ağızlarından düşürmüyor.

Ama sürekli bölücülük tohumları ekiyorlar.

Türklük temelinde milli olan ne varsa düşmanlık görevini üstlenmişler. Onların üzerinde fitne yaymak için yazıyorlar, konuşuyorlar, oradan oraya konferans için koşturuyorlar.

İhsan Eliaçık, Türkiye'nin terör örgütlerini temizlemek için başlattığı operasyonu "Kur'an'da öz savunma dışında savaşa asla izin yoktur. Fetih adı altında ele geçirme, işgal, yağma, talan, haraç hiçbiri meşru değildir. Peygamberin tüm savaşları 'Medine Şehir Kantonu Savunması'ndan başka bir şey değildir."  şeklinde tarif etmiş…

Dünyanın büyük şeytanı ABD'nin kan döktürmek için silah yardımı yaptığı, İslam düşmanı olan terör örgütü PKK'yı koruyabilmek için nelerden medet umuyor bakar mısınız?

Geçen günlerde de "Türk Cihan Hakimiyeti Mefkuresi'nin (kızıl elma), Yahudilerin üstün ırk veya Nazilerin Dünya Nazi İmparatorluğu (III. Reich)'den ne farkı var? İnsanlığın dünyayı ele geçirmek isteyenlerden neler çektiğini görmüyor musunuz?"  diyerek Kızıl Elma ülküsüne vebalı düşüncesini bulaştırmaya çalışmış ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'den hak ettiği şu cevabı almıştı: Şu rezilliğe bakınız ki, Kızılelma'yı şirk gören kripto münkirler varmış! Bre Allah'tan korkmaz, kuldan utanmazlar, Kızılelma'yı biliyor musunuz da şirk diye yaftalıyorsunuz? Kızılelma'yı duyunca beti benzi atanlar, size rağmen millet olduk, size rağmen istiklalimizi koruduk. Kızılelma ülküdür, ülküsüzler anlayamaz. Kızılelma aleme nizam iradesinin tezahürüdür, iradesizler tanıyamaz. Kızılelma Türk milletinin cihana hakimiyet mefkuresi ve sembolüdür, Türk düşmanları tanımlayamaz, işbirlikçiler idrak edemez. Kızılelma, pazarda alınıp-satılan elma değildir. Türk milletinin ilahi sır gibi asırlardır vicdanında yaşatıp büyüttüğü milli ahlakı, milli asabiyeti, milli varlığının istikbal nurudur. Kızıl ruhlar, kirli emeller, gizil ve kindar hevesler Kızılelma'dan gocunsa da, Türk milletinin Kızılelma'sı vardır, mutlaka bir gün ulaşılacaktır.

***

Türk milletinin terör örgütleri karşısında meşru, haklı mücadelesini sulandırmak, kötülemek için din istismarı yapmaktan çekinmeyen İhsan Eliaçık'ın terör örgütünün siyasi taşeronu HDP ve teröristbaşı Öcalan'a bakışını tekrar hatırlattığımızda her şey daha net anlaşılacaktır.

HDP'nin düzenlediği 'Vicdan ve Adalet Nöbeti'ne katılıp  "Burada haklı bir dava görüyorum. Bu haklı davanın iki sebebi var. Birincisi, bir parti haysiyet ve onur mücadelesi veriyor." diyen bu İhsan Eliaçık'tır.

PKK'yı savunmak için "Kan içeceğine şarap iç ey Devlet Bahçeli" diyen bu İhsan Eliaçık'tır.

HDP ve PKK'nın istediği özyönetimin Kur'an'ı Kerim'de de olduğunu iddia eden bu İhsan Eliaçık'tır.

"CHP'nin adalet yürüyüşü güzel ama Edirne'ye, HDP Eşbaşkanı Demirtaş'a kadar gitmeli" diyen bu İhsan Eliaçık'tır.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "Bulaşıcı Cesaret" isimli şiirinin yasaklanmasına tepki göstererek yasaklanan şiirin sözlerini paylaşan bu İhsan Eliaçık'tır.

"Kürdistan'ın adını yasaklamak Allah'ın ayetine savaş açmaktır" diyen bu İhsan Eliaçık'tır.

Terör örgütü PKK'nın propagandasını yapan Özgür Gündem gazetesinde 'Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği' kampanyasına katılıp "Kürt illerinde yaşanan savaşı sadece Özgür Gündem gazetesi gösteriyor. Bugün gazeteyi açtığımız zaman yaşanan bütün olayları sadece burada görebiliyoruz. Halkın haber alma hakkı engellenemez. Basın özgür olmazsa toplum da özgür olmaz. Basın üzerinde ki engellemeleri kaldırın." diyen bu İhsan Eliaçık'tır.

PKK'nın yayın organı Özgür Gündem'e röportaj verip orada İslam düşmanı teröristbaşı Öcalan'a "Öcalan'ın zihninde geliştirmeye çalıştığı toplum projesi ile bizim Medine Sözleşmesi'nden ilham alarak yıllardan beri söylediğimiz şeyler bu noktada örtüşüyor." övgülerini dizen, onu kutsal biri gibi gösteren bu İhsan Eliaçık'tır.

Ömrü İslam düşmanlığıyla geçen teröristbaşını "Bu Öcalan'ın din konusunu, klasik aydınlanmacı Marksist yaklaşımdan farklı olarak çok iyi kavradığını gösteriyor. Hem bölgeyi hem de dini iyi analiz ediyor ve şunu görmüş; bu coğrafyada din, Allah, aslında ezilenin en diptekinin, yoksulun çığlığı olarak ortaya çıkmıştır. Allah demek yani ben eziliyorum, ben açım demek. Bu coğrafyada Allah budur" şeklinde adeta müftü düzeyinde gören ve öven bu İhsan Eliaçık'tır.

İhsan Eliaçık görüldüğü gibi PKK'ya, HDP'ye ve Öcalan'a sahte imamlık yapmaktadır. Allah'ın ayetlerini terör örgütü PKK'ya yol açmak, onları korumak için kullanmaktadır. Bunu bi ara HDP milletvekili yapıp ödüllendirecekti ama o Güneydoğulu Lawrence olarak yazarak ve konuşarak bölücü fitne yaymaya devam etmeyi tercih etti. 

Şimdi de Afrin'deki PKK'lıları kurtarmak için devrede…

İlahiyatçı ama tarih boyunca İslam'a hizmet etmiş Türk Ordusuna bir gün dua etmek aklına gelmiyor ama daha geçenlerde camiyi bombalayıp iki vatandaşımızı şehit eden, kurulduğu günden bu yana İslam düşmanlığı yapan terör örgütü PKK için ayetleri, hadisleri istismar ederek yırtınıyor.

Kayseri'nin diğer yüz karası Mehmet Göktaş'ın da nasıl bir Türklük, Atatürk, Cumhuriyet düşmanı olduğunu da hatırlayalım mı? :

"Korkuyoruz halen "Kürdistan" kelimesini kullanmaktan, adam korkuyor. Niye? Hemen Kürtçülükle itham edilir diye. Oluyor mu? Asla! Allah'a sığınırız!" diyen bu Mehmet Göktaş'tır.

"Böyle alet icat edilse ve bize, şöyle yüreğimize, tutulsa birkaç kelime kullansalar yanımızda, işte "Ben Kürdistan'dan geliyorum" deseler cazır cazır öter ha bizim alet. "Yunanistan'dan geliyorum" dese, yok birşey. […] Ama Kürtçe konuşsa "ne diyo ya?!…" Onun için bu hastalık Türklerde." diyen bu Mehmet Göktaş'tır.

"Atatürk ilke ve inkılapları buram buram Türkçülükle, Türk milliyetçiliğiyle doludur. Besmele ile söz konusu ilke ve inkılapların birbirinin amansız düşmanı olduğunu, doksan yıla yakın birbirleriyle savaş halinde olduğunu bilmeyen var mıdır bu ülkede?" diyen bu Mehmet Göktaş'tır.

"Asıl bizi endişelendiren iktidar partisinin bununla yetinmeyerek sergilediği tehlikeli söylem ve tavırlarıdır. Kürt sorununa bakışının MHP ile aynı çizgiye gelmiş olmasıdır. Operasyonlar esnasında güvenlik güçlerinin bir takım davranışları, mehter marşları, istiklal marşları, komando marşları, her yere bayrak çekilmesi, duvarlara yazılan faşistçe yazıları vs. PKK'nin imdadına yetişen hayat öpücükleri ve can suyu olarak görüyoruz. Daha da kötüsü, operasyon bölgelerinde halkı tahliye ederek uzaktan bütün binaların toptan imha edilmesi düşüncesi, yani MHP'nin "taş üstünde taş bırakılmaması" isteği" diyen bu Mehmet Göktaş'tır.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" kaybetmiştir, "Bir Türk Dünyaya Bedel" kaybetmiştir, "Varlığım Türk Varlığına Armağan Olsun" kaybetmiştir, "Türkiye Türklerindir" kaybetmiştir." diyen bu Mehmet Göktaş'tır.

***

Terör örgütü Hizbullah ve PKK bölgede hâkimiyet kavgası veriyor, yeri geliyor bunun için birbiriyle çatışıyor ama her ikisinin hedefi Türkiye'yi bölmek, parçalamak ve sözde Kürdistan'ı kurmak… 

Her ikisi de içinde Türklük geçen ne varsa hepsine düşman…

İslam maskesiyle bölücülük yapan bunlara Türk devleti daha ne kadar katlanacaktır?

Bu Kürtçülük yapan Türklük düşmanı, sözde Kürdistan'ın sevdalısı, emekli müftü Mehmet Göktaş hala Kayseri Hunat Camisi içinde ve etrafında nasıl propaganda yapabilmektedir?

Türkiye'yi bölmek için bu kadar mücadele eden, Türklük dendiği vakit ışık görmüş yarasaya dönen İhsan Eliaçık ve Mehmet Göktaş acaba "Kılıç artığı" olarak tarif edilen kişilerden mi?

Yoksa bu kadar Türk düşmanı olmaları ve bu kadar kuyruk acısı içinde kıvranmaları mümkün değildir.

Bir de "Kürdistan'dan korkmayın" diyen Alparslan Kuytul isminde başka bir Lawrence var. Onu da inşallah başka bir zaman değerlendireceğim.

"Hocaefendi" maskeli Fethullah Gülen'den sonra sıra bu üçüne gelecektir.

Sözde Kürdistancı İhsan Eliaçık, Mehmet Göktaş ve Alparslan Kuytul'un bölücü söylemlerini Türk milleti ve devleti özenle takip etmeli ve gereğini yapmalıdır.

Yeter artık İslam maskesiyle bu kadar mikrop saçtıkları…

Makaleyi Hemen Yorumla