ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
CHP İÇİN ÖSO BAHANE, PKK'YI SAVUNMA ŞAHANE! / Yıldıray Çiçek 731 okunma - 31 Ocak 2018

Son günlerde CHP'lilerin hedefinde ÖSO var. Hepsi ÖSO'ya çok ağır ifadelerle saldırıyor. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yahut herhangi CHP'liye sorun "Size yakın olarak gördüğünüz, dost olarak bildiğiniz PKK mı, ÖSO mü?" diye emin olsun hepsi terör örgütü PKK'yı tercih edecektir. İşte ÖSO'ya saldırının temel sebebi de budur. ÖSO şu an Türk Ordusuna PKK'ya yönelik operasyonlarda yardımcı oluyor.

CHP'nin çıldırmasının sebebi budur. CHP'nin derdi ne Suriye'nin toprak bütünlüğü, ne de ÖSO'nun Türk Ordusu yanında görünmesinden dolayı Türk Ordusunun itibarını korumaktır. Tek ve tartışılmaz sebep, PKK'ya yönelik operasyonlarda Türk ordusuna omuz vermesidir.

Mesela PKK'lı Demirtaş'ı cezaevinde ziyaret eden, onunla ilgili güzellemeler yapan Eren Erdem söz konusu ÖSO olunca niçin "Asıl vatan hainliği TSK'yı ÖSO gibi bir terör örgütüyle operasyona yollamaktır. ÖSO kimdir ya, kimdir bu çapulcu sürüsü, kimdir bu it sürüsü?" diyecek kadar çıldırmaktadır?

Kemal Kılıçdaroğlu şimdi çıkmış sanki Türk Ordusunu çok düşünüyormuş gibi, "Ordumuz ÖSO'nun ardına neden gizlenir? Biz bundan rahatsızız. İkisinin birlikte anılması da ağrıma gidiyor. Siz operasyon yapıyorsanız bunu kendi silahlı birliklerimizle yaparsınız. TSK yedek ordu gibi gösteriliyor." Açıklamasını yapmış…

Türk Ordusu'nun başına bomba yağdırdığı terör örgütü için "YPG terör örgütü değil, vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşum" diyen Kemal Kılıçdaroğlu'nun, ÖSO hassasiyetini şimdi daha iyi anlıyorsunuz değil mi?

Yakalanan PKK'lı terörist bile yalvararak "Beni ÖSO'ye teslim etmeyin, Türk askerine verin" derken, CHP'nin de bu süreçte ÖSO'ya saldırması PKK'lı teröristlere yapılan bir avukatlık olsa gerek…

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli bunun farkında olarak "Zeytin Dalı Harekatı'nı akıllarınca sulandıracaklar ya, bir bakıyorsunuz ÖSO'ya kulp takıyorlar, bir bakıyorsunuz mücadeleyi kötülemek için hayal mahsulü iddialara bel bağlıyorlar. CHP, uçurumdan yuvarlanmak için hazırlığı yapmış, geri sayım düğmesine basmıştır. Yazık ki yazık!" ifadelerini kullanmıştır.

CHP niçin Türk ordusuna karşı terör eylemleri yapan PKK'ya karşı "it sürüleri" diyemiyor da, Türk Ordusu yanında PKK'ya karşı canını ortaya koyarak mücadele eden ÖSO'ye bunu diyor. Zaten tek başına bu soru bile CHP'nin niyetini açığa çıkaracaktır.

Türk Ordusu, Afrin'de PKK'nın başına bomba yağdırdıkça CHP'nin yüreği parçalanmaktadır.

"YPG'yi terör örgütü değil, vatanını seven oluşum" diyen Kemal Kılıçdaroğlu her YPG'li (PKK) öldürüldüğünde yanına Sezgin Tanrıkulu'nu, Eren Erdem'i, Tuncay Özkan'ı alıp gizli gizli ağlamıyorsa ne olayım!

CHP hangi konuya el atsa, kendi ihanetini açık etmektedir. ÖSO konusuna el atmaları da böyle olmuştur.

Geçmişte AKP'nin Suriye politikalarını çok sert şekilde eleştirmiş biri olarak Suriye'nin toprak bütünlüğünün sonuna kadar korunması gerektiğine inanıyorum. Geçmişte Suriye rejimini devirmek için atılan yanlış adımları hep vurguladım. Sırf Suriye rejimini devirmek için ÖSO benzerlerini silahlandırmanın yanlışlarına sık sık işaret ettim. Ama buradaki mesele Suriye rejimini devirmekten ziyade Türkiye'yi sözde Kürdistan kurmakla tehdit eden ABD/PKK işbirliğine karşı bir mücadele vardır. Şimdi ki mücadele aynı zamanda kendi toprak bütünlüğü tehlikede olan Suriye rejimini de rahatlatmaktadır.

ÖSO bu konuda Türk Ordusunun yanında PKK'ya karşı mücadele ederken, onlara "it sürüsü" diyerek saldırmak olsa olsa PKK borazanlığıdır.  ÖSO içinde Türkmen birlikler vardır. İşte bunlar Türk Ordusu yanında canını, kanını feda etmektedir. Aynı zamanda PKK'lı teröristleri "Dinsiz, imansız" gören Kürt kökenli ÖSO mensupları da PKK'lı teröristlere göz açtırmamaktadır.

CHP işte bu manzara karşısında da "Dinsiz, imansız" terör örgütü PKK'yı kendine yoldaş edinmiş, onu korumak için ÖSO üzerinden algı çalışması yapmaktadır.

ÖSO'ye "it sürüleri" diyen CHP'li Eren Erdem hadi çık, PKK'lı teröristler için de "İt sürüleri" ifadesini kullanda endamını görelim…

Suriye'de öldürülen PKK'lı teröristleri törenle karşılayan CHP milletvekilleri varken, ÖSO'ye karşı bu dilin altında neyin yattığını Türk milleti çok iyi anlamaktadır.

Türk Ordusu'nun yanında omuz veren ÖSO'yü mü, yoksa Türk Ordusuna kurşun atan PKK'lı teröristleri mi savunacağız?  CHP elbette Mehmetçiğe kurşun sıkanı tercih etmiştir.

Bize ÖSO masalları anlatmasınlar, onların PKK aşkı artık dillere destan olmuştur.

Makaleyi Hemen Yorumla