ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
İLKER BAŞBUĞ TUTTUĞUN İP ÇÜRÜK BİLESİN ! / Yıldıray Çiçek 915 okunma - 15 Şubat 2018

Genelkurmay eski başkanı İlker Başbuğ duracağı yeri, konuşacağı yeri bilmeden savrulup gidiyor. Geçtiğimiz hafta Adıyaman ziyaretinde YAPTIĞI "Afrin siyasete alet edilmemeli" şeklindeki açıklaması da bu savrulmalardan birisi olmuştur.

Mesela CHP ve yavrusu İP'de sürekli "Afrin siyasete alet edilmemeli" açıklaması yapıyor. Ama her iki partide özünde Afrin operasyonu desteklemiyor. Gelen tepkiler üzerine destekliyormuş gibi yapıyorlar.

CHP, Türk ordusunun temizlemeye çalıştığı YPG'yi terör örgütü olarak dahi gördüğünü söyleyemiyor, yavrusu İP ise ilk başta "Tek adam rejimini kalıcı kılmaktan başka hiçbir amaca hizmet etmeyecek ve beka sorunu yaratabilecek Afrin savaş senaryolarına tamamen karşıyız" açıklamasını yapıyordu.

Sürekli CHP'lilerle, İP'lilerle düşüp kalkan İlker Başbuğ, Afrin operasyonuna destek veriyor ama "Afrin siyasete alet edilmemeli" sözüne kime karşı kullandığını da muallak bırakıyor.

Fakat Adıyaman'a İP'li Lütfü Türkkan, Mithat Can ve Nazif Okumuş'la gitmiş olması da bu muallak durumu ortadan kaldırmaktadır. Bu isimlerle havaalanında pozları görülünce "İlker Başbuğ siyasete mi giriyor?" haberleri bile yapılmıştı.

MHP düşmanlarıyla gezen İlker Başbuğ'un son dönem üstü örtülü MHP-Devlet Bahçeli düşmanlığı yaptığını ifade eden iki-üç yazı yazmıştım. Bu düşmanlığını ifade ederken onun vefasız ve nankör olduğunu da vurgulamıştım. Çünkü o tutuklandığında en çok tepkiyi MHP göstermiş ve MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli onu Silivri cezaevinde ziyaret etmişti. MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin o ziyaretine AKP ve FETÖ o dönem tepki gösterirken MHP Lideri Devlet Bahçeli İlker Başbuğ'a sahip çıkma konusunda hiç geri adım atmamıştı. Fakat İlker Başbuğ yanında gezdiği kişilerin etkisinden olsa gerek FETÖ konusunda Türkiye'yi ilk uyaran ve mücadelesini veren MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi yok sayarak, "Bu ülkede FETÖ mücadelesini ilk başlatan ve veren Recep Tayyip Erdoğan ve Deniz Baykal'dır" mealinde açıklama yaptı. Zamanı, kişileri, olayları karıştırarak bu açıklamayı yapan İlker Başbuğ'un MHP'nin haklılıkları üzerinde bir gölgeleme çabası içinde olduğu çok açık ve netti.

Bu konuda önce "İLKER BAŞBUĞ'A YAKIN TARİH HATIRLATMASI! " daha sonrada "İLKER BAŞBUĞ'UN HAFIZASI VE TAKINTISI" başlıklı yazılarla cevap vermiştim.

"Afrin siyasete alet edilmemeli" açıklamasını bu duruşu üzerinden değerlendirdiğimizde şüpheli görmekteyiz.

Kim siyasete alet ediyor, İlker Başbuğ bunun adını koymalıydı.

İlker Başbuğ'un "Afrin siyasete alet edilmemeli" ifadesi önce MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "Partimizin, Afrin üzerinden siyasi plan içinde olduğunu iddia edenler de en hafif tabirle küstah ve karakter yoksunudur.

Neymiş, Zeytin Dalı Harekatı siyasete alet edilmemeliymiş.

Asker operasyondayken siyaset doğru değilmiş.

Bunu söyleyen Genelkurmay eski Başkanı Sayın İlker Başbuğ'a sormak lazımdır, Afrin'i siyasete alet eden kim ya da kimlerdir?

Kimi kast ediyorsunuz?

PKK/PYD/YPG üzerinden siyaset yaptığını zanneden işbirlikçi emellere laf etmeyenler neyden gocunmuşlardır?

Askerimiz operasyondayken, PYD'ye selam gönderip cesaretlendirenlere tek söz etmeyenlerin maksadı nedir?

Siyaset, beka mücadelesini konuşmayacak da neyi konuşacaktır?

Fok balıklarının nasıl yaşadığını mı, yoksa nesli tükenen balinaları mı anlatalım?

Neyi konuşalım?

Kuş ve böcek türlerinden mi bahsedelim?

Tanzaya'daki Serengeti Parkı'ndaki safarileri mi izleyelim?

Leylekler ne zaman gelir, kırlangıçların yuvaları nerededir; bunları mı mesele yapalım?

Var oluş-yok oluş mücadelesini siyaset dert etmeyecekse, söyleyiniz bana, neyi dert edecek, neyi dert etmesi beklenecektir?

Siyaset onunla ilgilenmesin bununla ilgilenmesin, şuna bakmasın, buna yorum yapmasın değerlendirmesi ucuz, savruk, sakat bir yaklaşımdır." şeklinde tepkisini çekmiş, daha sonrada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bir Genelkurmay Başkanı'ndan, emekli de olsa, böyle bir açıklamayı duymak, bizler için büyük bir talihsizliktir. Bir defa, siyasete alet edildiğini söylemek onun haddine mi? Yazıklar olsun gereği yapılacak. Asıl Afrin Harekâtı'nı siyasete alet edenler zannediyorum beyefendinin beraber hareket ettiği tiplerdir. Kimlerle hareket ediyorsa, onlar siyasete alet ediyorlar." şeklinde tepkisini almıştı.

İlker Başbuğ'da bu tepkilere karşılık olarak "Sayın Devlet Bahçeli'nin grup toplantısında yaptığı konuşmada şahsımı hedef alan maksatlı ve yersiz ithamları karşısında bir açıklama yapma gereği hasıl olmuştur." ve "Sayın Cumhurbaşkanı'nın da konuşma içeriğimle ilgili olarak tam ve doğru bilgilendirilmediğini düşündüğümü belirtmek isterim." cevabı vermiş.

İP'lilerle gezmekten, FETÖ'nün Abant toplantısında konuşmacı olarak katılanlarla gezmekten söyledikleri net olarak anlaşılmayan İlker Başbuğ, kimi kast ettiğini açıklayarak konuya nokta koyabilir.

İlker Başbuğ, CHP ve yavrusu İP'in Afrin konusundaki ikiyüzlülüklerini nasıl değerlendirmektedir?

CHP'nin yavrusu İP'te Meral Akşener'le siyaset yapmak için mi bu tür söylemlere ihtiyaç duymaktadır?

"Afrin siyasete alet edilmemeli" derken CHP ve İP söylemiyle kimi hedef almıştır?

İlker Başbuğ İP'ini tuttukların seni sadece küçültüyor. FETÖ'nün siyasi projeleri sana bir şey kazandırmayacaktır. Adını sadece "Celladına aşık olmuş eski Genelkurmay Başkanı" yapacaktır. 

Bizden sana dost uyarısı…

Ama sen onların yanında bizi düşman görüyorsun…

Makaleyi Hemen Yorumla