ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
EMİN ÇÖLAŞAN ŞİMDİ DE YPG'Lİ Mİ OLDUN? / Yıldıray Çiçek 914 okunma - 16 Şubat 2018

"AKP 7 Haziran 2015 seçimlerinde tek başına iktidarı yitirdi. MHP'ye iktidar ortaklığı yolları açılmıştı. Ancak Bay Bahçeli yine korktu ve kaçtı… Bu durumda Türkiye birkaç ay sonra, 1 Kasım 2015 günü yeniden seçime gitmek zorunda kaldı ve AKP Meclis'te yeniden salt çoğunluk sağladı. Bunların sayesinde!.."

***

Bozuk plak gibi bu cümleleri sürekli tekrarlayan, bu cümleler olmadan MHP ve Devlet Bahçeli hakkında yazı yazamayan zavallı, Emin Çölaşan'dan başkası değildir. Yani diyor ki, CHP ve PKK'nın taşeronu HDP ile beraber olup, niye hükümet kurmadı.

Akıl ve ruh sağlığı artık çökmüş, takıntılı, saplantılı Emin Çölaşan'ın 7 Haziran seçimlerinden bu yana içine dert edindiği tek konu budur. Bu adam sözde Atatürkçü, sözde Ulusalcı… 

Ama MHP'yi eleştirmek için en çok kullandığı konu bu…

Atatürkçü maskesiyle AKP'yi sözde milli konular üzerinden eleştiriyor ama MHP'ye de "PKK'lılarla koalisyon kurmadı" diye saldırıyor. 

Emin Çölaşan 7 Haziran seçimleri sonrası köşesinde aynen şunları yazmıştı : Bazen kendi kendime düşünürken, ya da arkadaşlarla konuşurken konu hep aynı yere geliyor!.. "Ne günlere kaldık!.. Eskiden iktidarın tetikçisi ve taşeronu olan cemaatle kavgalı idik. Şimdi bunca haksızlığa uğrayınca onların yanında yer almak, onları savunmak durumunda kalıyoruz. Apo'nun uzantısı olan HDP'den nefret ederdik. Şimdi AKP'nin elinden iktidarı söküp alma görevi adeta onlara verildi ve biz HDP'nin yüzde 10 barajını aşmasını dilemeye başladık! Yine bir atasözü ile bitireyim… Atalarımız "Büyük lokma ye büyük konuşma" demiş, doğru söylemiş!

***

AKP takıntısından dolayı FETÖ, PKK, Yunan, Rum, IŞİD başta olmak üzere herkesle işbirliği yapabilecek ruh hali… İşte bundan dolayı MHP düşmanlığı yapıyor.

Emin Çölaşan CHP zihniyetinde olduğu için, aynı CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın "Bu hükümet dünyanın en doğru işini bile yapsa bizim bu hükümeti alkışlayacak halimiz yok." Düşüncesiyle olaylara bakmaktadır.

Ruh sağlığında ciddi çöküşler olan Emin Çölaşan geçtiğimiz hafta "Yaşa Devlet Bahçeli Paşa yaşa, adın yazılacak mücevher taşa!" başlıklı bir yazıyla aynen şunları yazdı : 6 Şubat günü partisinin Meclis'teki grup toplantısında aynen şöyle dedi: "Eğer yeri gelirse ben de bir Bozkurt gibi en önde Afrin'e gider, taşıdığım canı bu vatana ve bu millete seve seve feda ederim. Bu da bir millete Devlet sözüdür." Aman haa Sayın Devlet Bahçeli, sakın ola ki gitmeyiniz! Sizin yeriniz burasıdır. Sizin canınız ve sağlığınız AKP ve dünya liderimiz açısından fevkalade önemlidir. Siz hep burada olmalı ve iktidarın her kararına açıktan destek atmalısınız ki, onlar rahat etsin…" 

***

Böyle bir zihniyete küfür etsen ettiğin küfüre yazık, hakaret etsen ettiğin hakarete yazık…

Türk devleti, terör örgütlerini yok etmek için haklı, meşru ve doğru bir mücadele veriyor. Milliyetçi bir lider Türk milletine, Türk Ordusuna samimi bir şekilde moral veriyor. Ancak hainin rahatsız olabileceği tarzda Emin Çölaşan'da onunla dalga geçiyor. 

Yaş 75 ama beyin yaşı 2 yaşındaki çocuk kadar yok…

Mantığa, kurguya, üsluba bakar mısınız?

PKK'nın siyasi uzantılarıyla "koalisyon kurmadı" diye MHP'ye saldıran Emin Çölaşan, Afrin'de dostlarının temizlenmesinden rahatsızlık duyuyor elbette. Çünkü PKK güçlü olacak ki, CHP ile birleşip daha AKP'yi devirecek…

Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz adam, yazısını MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Afrin konusunda yaptığı kararlı ve inançlı açıklamasıyla ilgili olarak "Fakat bana soracak olursanız, yine de gitmeyin derim… Zira sizin yeriniz burasıdır. Vazgeçilmez göreviniz Tayyipgiller iktidarına kayıtsız şartsız destek atmaktır!" şeklinde dalga geçerek bitirmiş…

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Yalçın'ın hak ettiği sıfatlarla andığı Emin Çölaşan'ın "Ne ben ne arkadaşlarım bir yapının terör örgütü olup olmadığına dair bir değerlendirme yapacak istihbari bilgiye ve kurumsal yapıya sahip değiliz"  diyerek PKK'ya kol kanat geren CHP Parti Meclis Üyesi Selin Sayek Böke'yi eleştiren bir yazısına rastladınız mı?

Ama ruhsal ve ahlaki çöküntü yaşayan bu adam, Afrin için milli duruş sergileyen MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye saldırıyor.

Bu ruh halindeki adam "PKK (pyd-ypg) galip gelsin de, AKP darbe alsın" diye içinden de temenniler geçirmiyorsa da ne olayım…

Çünkü yazılarından çıkan tek sonuç budur.

Afrin'de her terörist öldürüldüğünde Emin Çölaşan'ın gözüne uyku girmiyordur. Çünkü onun beklentisi AKP hükümeti Afrin'de çökecek, bu da CHP-HDP-İP zaferini yaşayacak… 

Böyle adamlar hayata gözlerini yumduğunda bir de "Şöyle Atatürkçüydü, şöyle vatanseverdi, şöyle dürüsttü" diye anılacak… 

Yazık ki, ne yazık…

Böyle adamlar medyaya saplantı, takıntı ve ihanet hastalığı dışında bir şey taşımamaktadır.

Sözcü gazetesi böylelerini toplayarak bu hastalığın merkezi olmuştur.

Makaleyi Hemen Yorumla