ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
KORKAK MUHASEBECİ KENAN VE MUZ YİYEN MAYMUN / Yıldıray Çiçek 877 okunma - 17 Şubat 2018

Öztürk Yılmaz, namıdiğer muhasebeci Kenan… 

Millet onu ilk olarak, Türkiye'nin Musul Başkonsolosu iken IŞİD tarafından 101 gün boyunca rehin alınmasıyla tanımıştı. Serbest bırakıldığında da kahraman gibi karşılanmıştı. Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu onu alnından öperek ödüllendirmişti.

Ne zaman ÖSO hakkında "Kaynağı El-Kaide terör örgütüdür" diyerek ÖSO'nunda bir terör örgütü olduğunu ifade etti, işte o saatten sonra kimliği, kişiliği her şeyi ortalığa döküldü.

Kendi partisinin terör örgütü PKK, FETÖ, DHKP-C,YPG ilişkilerine bakmayıp, Türk Ordusu yanında terör örgütü PKK'ya karşı mücadele eden ÖSO'yu bu şekilde tarif etmesi zaten ilişkide oldukları terör örgütlerini koruma adına başkalarına yapılan bir saldırıydı.

Zaten bir başka gerçekte kendi partisi CHP, Türk ordusunun temizlemeye çalıştığı YPG'yi terör örgütü olarak görmemektedir. Öztürk Yılmaz ÖSO'yu terör örgütü ilan ederken, Selin Sayek Böke "YPG'yi terör örgütü ilan edecek istihbarat bilgilerinin ellerinde olmadığını" söylemişti. CHP zaten bu alçakça siyaset tarzıyla oldukça alçaklara düşmüştür.

AKP ile kavgaya tutuşan Öztürk Yılmaz, TBMM'nde düzenlediği basın toplantısında kameraların karşısında çok ağır küfürler edecek kadar seviyesiz biri olduğunu da göstermişti. Herkesten önce böyle bir adamı Türkiye'nin Musul Başkonsolosu yapanların elbette utanması gerekir. Çünkü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu onu "Bana gelip, 'Bu bakanlıkta bir tek Ak Partili varsa benim' deyip yalvaran bir zavallı." şeklinde tarif etmişti.

Bu ağzından ishal olmuş, küfürbaz Öztürk Yılmaz, AKP'den sonra MHP'ye bulaşmaya çalışmaktadır.

Terör örgütlerinin sözcüsü, avukatı haline gelmiş CHP'de Genel Başkan Yardımcılığı yapan Öztürk Yılmaz, MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi kast ederek "Liderleri satın alabilirsiniz" diyecek kadar alçalmıştır.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin milli konularda AKP ile beraber hareket etmesini "Satın alınma" olarak gören Öztürk Yılmaz, bize CHP'nin terör örgütleri tarafından nasıl toptan satın alındığını anlatabilir mi?

HDP, CHP'yi nasıl satın almıştır ki, CHP her konuda HDP'nin sözcülüğünü, bakıcılığını yapmaktadır?

Terör örgütü PKK, CHP'yi nasıl satın almıştır ki, CHP milletvekilleri havaalanında Suriye'de öldürülmüş PKK'lı teröristlerin leşlerini karşılamak için hüngür hüngür ağlayarak tören düzenlemektedir?

Terör örgütü PKK, CHP'yi nasıl satın almıştır ki, APO'nun posterleri altında HDP ile birlikte miting yapabilmiştir?

"Satın alınma" konusunu en iyi bilecek ve tarif edecek olan bizzat CHP'nin kendisidir.

Bu saldırılar, MHP'nin CHP gibi HDP'nin çizgisine gelmemesi içinse, size söylenecek tek söz hepinizin Allah belasını versin.

Öztürk Yılmaz, bir zamanlar CHP'yi Barzani'ye satmak için esnaf ağzıyla pazarlığa oturan ve Barzani'ye şu teklifte bulunan şahıstır: "Bölgesel Kürt Yönetimi bütün yumurtalarını sadece AKP sepetine koymasın. Çünkü AKP bugün var yarın yok. Bütün siyasi oluşumlarla ilişkilerin götürülmesi uzun vadede Bölgesel Kürt Yönetimi'nin de işine yarar Şu an Türkiye gibi bir dostlarının olması  hem merkezi Irak Hükümeti hem de Bölgesel Kürt Yönetimi için bir avantajdır. Bu avantajı kullanırken de olabildiğince geniş bir perspektifle, her kesimle diyalog kurmak daha faydalı olur."

***

Namıdiğer muhasebeci Kenan'ın, terör örgütü IŞİD karşısında korkaklığı zirve yapması ortaya çıkınca, bunun üstünü örtmek için AKP ve MHP'ye hadsiz, seviyesiz saldırılara geçmiştir. Ama ne yaparsa yapsın adı artık "Muhasebeci Kenan" olmuştur.

Korkak Muhasebeci Kenan'ın AKP ve MHP'ye yönelik saldırılarını görünce aklıma şu fıkra geldi: 

Maymunun biri dalda oturmuş Muz yiyormuş. Oradan geçen Zürafa Maymuna ne yapıyorsun diye sormuş! Maymun; -Muz yiyorum Aslan dövüyorum demiş!

Aynı soruyu oradan gecen Filde sormuş ona da; Muz yiyorum Aslan dövüyorum demiş! Ne yapıyorsun diyen bütün hayvanlara aynı şeyi söylemiş! Hayvanlar bir araya toplanıp bunu Aslana anlatmışlar. Aslan gidip Maymunu bulmuş, Ne yapıyon Lan burda demiş, Maymun; -Hiiiç, Muz yiyorum alçak alçak konuşuyorum demiş...

***

Öztürk Yılmaz bir muz ye de, şu CHP'nin terör örgütlerine nasıl satıldığını anlat bizlere. Birde senin FETÖ imamlarıyla ortada dolaşan fotoğrafın hakkında bizleri aydınlat. Kimin hesabına çalışıyorsun?

PKK mı, FETÖ mü?

Makaleyi Hemen Yorumla