ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
SENDE KANDİL'E GİT YILMAZ ÖZDİL! / Yıldıray Çiçek 18807 okunma - 19 Şubat 2018

Sözcü gazetesine geçtikten sonra küçük bir Emin Çölaşan, küçük bir Rahmi Turan tiplemesi olan, onlar gibi takıntılı, saplantılı bir ruh halini alan Yılmaz Özdil'in MHP ve Devlet Bahçeli düşmanlığı aynen devam ediyor.

Türk Ordusu'nun Afrin'deki Zeytin Dalı Operasyonuna karşı terör örgütü PKK'nın yanında saf tutan Türk Tabipler Birliğine verdiği destekle gündem olan Yılmaz Özdil, Afrin konusunda da MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi eleştirmiş…

'HDP'ye oy veren CHP'lilere teşekkür etmesiyle' meşhur olan Halk TV'de ekranlara gelen, Uğur Dündar'ın sunduğu Halk Arenası'na konuk olan Yılmaz Özdil  "Devlet Bahçeli diyor ki 'ben de Afrin'e gideceğim' Baba seni tutan mı var?" demiş…

Yılmaz Özdil, terör örgütü PKK'nın kökünü kurutmak için Afrin'e operasyon yapan Türk Ordusuna "Gitme- Savaşma" çağrısı yapan Türk Tabipler Birliğine şu cümlelerle destek vermişti:

v  Türk Tabipler Birliği başkanı olan profesör, İstanbul Üniversitesi rektörlüğü seçiminde en yüksek oyu aldı. Ezici çoğunlukla seçilen bu profesörün olmasını engellediler.

v  Memleketin en önemli "psikiyatri" profesörlerinden biri olan Türk Tabipler Birliği başkanı fikrini söyleyemeyecek öyle mi?

v  Fikrini beğenmeyebilirsin. Ben de senin fikrini beğenmiyorum. Beğenmek zorunda mıyız?

v  Canını emanet ettiğin hekimlerin hükümetle alakalı fikir beyan etmesini mi sakıncalı buluyorsun?

v  Sırf düşüncelerini söyledi diye hekimlerini hapse tıkmaya çalışıyorsa, o ülke hasta'dır. 

***

Yılmaz Özdil, Türk Ordusuna "Gitme" diyen PKK safındaki Türk Tabipler Birliğine destek verirken, MHP Liderine niçin "Devlet Bahçeli diyor ki 'ben de gideceğim' Baba seni tutan mı var?" demektedir?

Sizce bir tuhaflık yok mu bunda?

 

Yılmaz Özdil'in idrak körlüğü yaşadığını ispat eden diğer bir cümlesi de "CHP'nin sözlerine bakıp 'askerin moralini bozuyorlar' diyor. Kardeşim bu futbol maçı mı ki, asker tribüne bakarak mı savaşıyor?" olmuştur.

 

Elbette Türk Ordusu'nun kurmay zekâsı ve dehası nerede ne yapacağını çok iyi bilir. Fakat Türk Ordusunun, Türk milleti ve devletiyle bir bütün olduğu düşünüldüğünde Türk ordusu en büyük gücünü kamuoyundan alır.

 

Türkiye'nin ana muhalefet partisi olan CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Afrin'e girilmesin" derse tüm plan ve programını Afrin'deki terör örgütünü temizlemeye göre yapmış Türk Ordusuna bu bir psikolojik darbe olmaz mı?

CHP'nin en üst makamlarındaki Selin Sayek Böke gibiler "Suriye'de PYD yapılanmasını terör örgütü olarak mı yoksa Kürtlerin temsilcisi olarak mı görüyorsunuz" şeklindeki sorulara "Ne ben ne arkadaşlarım bir yapının terör örgütü olup olmadığına dair bir değerlendirme yapacak istihbari bilgiye ve kurumsal yapıya sahip değiliz" derse bu Türk Ordusu'na psikolojik bir darbe olmaz mı?

CHP'nin Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Afrin operasyonunda Türk Ordusuna omuz veren ve içinde birçok Türkmen'in bulunduğu ÖSO'ya "Terör örgütüdür" derse bu Türk Ordusu'na psikolojik bir darbe olmaz mı?

Yılmaz Özdil'in derdi "Üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek" olduğu için Uğur Dündar'ın programında komedyenlik yapmaktadır.

CHP, HDP, İP ve Yılmaz Özdil'in destek verdiği Türk Tabipler Birliği gibi kuruluşlar Afrin operasyonunda Türk Ordusunun moralini bozacak, terör örgütü PKK'ya moral verecek açıklamalar yaparken, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Türk Ordusuna moral vermesi takıntılı, saplantılı Yılmaz Özdil'i neden rahatsız etmiştir?

Türk Tabipler Birliğini haklı bulan Yılmaz Özdil doğal olarak Afrin operasyonuna da karşıdır. Yok, eğer "Türk Ordusu operasyonunda haklı ve meşru" diyorsa MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin sözleri ona niye batmıştır ve ekranlarda bunun acısını yansıtmaktadır.

PKK'nın Suriye uzantıları YPG-PYD'yi terör örgütü görmeyenlerin karşısında Türk Ordusu yanında olmak sana göre dalga geçilecek konuysa sen yazarlığı bırak Kandil'de palyaçoluğa başla Yılmaz Özdil…

Kandil'in hoparlörü olan Türk Tabipler Birliğine verdiğin destek senin yazarlık tarihinin yüzkarasıdır.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli senin gibi Palyaçoları tarif etmişti:

"İhtiyaç hasıl olursa Afrin'e giderim dedim, baktım ki, sözde en hızlı demokrasi bezirganları PYD'ye zırh oldular.

İçimizden devşirilen küçük bir azınlık YPG'nin kuyruğuna takıldı.

Bu sözlerimden birileri fena halde rahatsız oldu, adeta kabus gördü.

Çıkışımdan, terör bloğunun hazımsızlık yaşayacağını beklerken, tepki CHP'den İP'ten ve yedeklerinden sıra sıra geldi.

Haine mesaj verdim, yankısı işbirlikçilerden duyuldu.

Herkes sevdiğine benzer, onunla anılırmış.

Afrin'e operasyona katılan, bu vatan için toprağa düşen tüm kahraman askerlerimiz benim öz be öz evladımdır.

Evlatlarımla birlikte aynı cephede yer almayacağım da kimlerle alacağım?

Herkes meşrep ve mizacına göre davranır.

Elbette kahraman askerimizin yanında olacağım.

Gerekirse onlarla omuz omuza vermekten, aynı sipere girmekten en ufak tereddüt göstermeyeceğim.

PKK/PYD'nin avukatlığını yapanlar, operasyondaki askerlerimizin moral ve motivasyonunu kırmak için ihanet yaygarası koparanlar direkt size söylüyorum:

Kahraman askerlerimize destek ve duadan vazgeçen namerttir."

***

 Ama şu sözlerden ders çıkarmak yerine yine saldırmayı tercih ettin. MHP Lideri Devlet Bahçeli "Afrin'e giderim" dedi. Sende en kısa zamanda desteklediğin Kandil'in sesi Türk Tabipler Birliği'ni, YPG'yi terör örgütü olarak görmeyen CHP'li Selin Sayek Böke'yi ve "İYİ Parti, beka sorunu yaratabilecek Afrin savaş senaryolarına tamamen karşıdır" diye ilk açıklamayı yapan İP'in Genel Sekreteri Aytun Çıray'ı yanına al Kandil'e git Yılmaz Özdil…

AKP-MHP takıntın sana her şeyi yaptırır nasıl olsa…

Makaleyi Hemen Yorumla