ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
ASIL SİZ AFRİN OPERASYONUNA KARŞI ÇIKARAK NE ALDINIZ? / Yıldıray Çiçek 1197 okunma - 27 Mart 2018

Türkiye'de Afrin operasyonuyla ilgili muhalefet partileri içinde ilk açıklamayı CHP ve HDP yancısı olarak kurulan İP yapmıştı. ABD'nin terör örgütü PKK'ya silah yardımını yoğunlaştırdığı ve terör örgütü PKK'yı ordu haline getirdiği bir süreçte Türkiye yerinde ve zamanında bir kararla "Zeytin Dalı Operasyonunu" başlatarak çok doğru bir mücadele adımı atmıştı.

Meral Akşener'in partisi İP'in Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili olan Aytun Çıray, bu duruma rağmen "Tek adam rejimini kalıcı kılmaktan başka hiçbir amaca hizmet etmeyecek ve beka sorunu yaratabilecek Afrin savaş senaryolarına tamamen karşı" açıklamasını yapmıştı. Meral Akşener ise bu açıklamanın ardından "Kefenli tosunlar Afrin operasyonunda başrolde olsun" diyerek tarihin en önemli operasyonunu sulandırmaya çalışmıştı. Belli bir müddet Afrin operasyonunun ciddiyetini gölgelendirmek için çaba verdiler. Ama Türk milletinin Afrin operasyonuna desteğini görünce bu sefer "destekliyor gibi" rol yapma kurnazlığına girdiler. Bu durum Afrin tamamen ele geçirilince tekrar ortadan kalktı. Ve yine Afrin zaferini gölgelemek ve sulandırmak için bu seferde İP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ "Afrin'i almak için ne verdiniz?' sorusunun sorulması gerekiyor" açıklamasını yapmış…

Yani diyor ki, ABD ve terör örgütü PKK ile anlaşma yapıldı.

Afrin operasyonunda 3733 terörist öldürülmesini yok sayacaksın, 49 şehidimizi, 225 yaralı askerimizi yok sayacaksın ve  "Afrin'i almak için ne verdiniz?" gibi ihanet kokan, Türk Ordusunun mücadelesini basitleştiren açıklama yapacaksın. 

İP'li Ümit Özdağ'a yakışanda zaten bu açıklamadır.

Fırat Kalkanı operasyonu yapıldığında da bu adam "Türk askeri oralarda aç, susuz" açıklamasını yapmıştı. 

Türk Ordusunun moralini bozmaya çalıştığı ve düşmanlara zayıf Türk Ordusu imajı çizmeye çalıştığı o dönem Genelkurmay'dan gerekli cevabı almıştı.

Şimdi de Türk Ordusunu töhmet altında bırakan bu açıklamayı yapıyor.

CHP yancısı Ümit Özdağ "Afrin'i almak için ne verdiniz?" der de, CHP'den gelip İP'e Genel Sekreter ve Parti Sözcüsü olan Aytun Çıray durur mu?

O da demiş ki : "Afrin'de olup bitene bakınca Amerika ile AKP arasında su sızmadığını görürsünüz. BOP tam olarak işliyor. O şahin bu bilmemne, boş medyatik oyunlar. Reza orada oldukça ABD sistemi işler." 

***

Terör örgütü PKK'ya karşı bu kadar darbe vurulmuşken, Türkiye-Suriye sınırları arasında tüm terör koridorları ele geçirilmişken ve Türk Ordusu aynı zamanda Irak'ta da terörle mücadele için büyük operasyonu başlatmışken, bu açıklamalarla kime hizmet eder ki bunlar?

Afrin operasyonu başlamadan karşıydılar ve operasyon başarıya ulaşınca "Afrin'i almak için ne verdiniz?" demeye başladılar.

Geçmişte CIA'nın Amerika'da düzenlediği "Kürt Sorununa Çözüm" toplantılarına CIA'nın Türkiye Masası eski şeflerinden Graham Fuller, uzun yıllar ABD Dışişleri Bakanlığı İstihbarat ve Araştırma Bürosu'nda, Güney Avrupa Yakındoğu şefi olarak çalışmış olan Alan Makovsky, Kürt Devleti kurulmasının yararlarını birçok yerde anlatan Profesör Michael Gunter, ABD Temsilciler Meclisi üyesi Robert Filmore, eski Diyarbakır Belediye Başkanı Mehdi Zana, Paris Kürt Enstitüsü Başkanı Kendal Nezan gibi isimlerle birlikte katılan Ümit Özdağ, Afrin'i almak için ne verdiğimizi sen daha iyi bilirsin! Ne aldık topluma açıklasana…

Biz 3733 terörist leşi aldık, 49 şehit verdik diye biliyoruz!

Ümit Özdağ, Aytun Çıray sizdeki nasıl bir zihniyet, nasıl bir zekâ?

ABD'nin silahlarla beslediği PKK'lı teröristleri öldürünce nasıl BOP'a hizmet oluyor bu?

AKP hükümeti, ilk defa ABD'ye karşı ve ona rağmen bölgede çok doğru adımlar atmışken, bunlar niçin kuyruğuna basılmış gibi feryat etmektedir?

Oysa ABD silah yardımını terör örgütü PKK'ya yapıyor. CHP ve bunların İP'i de PKK'nın siyasi taşeronu HDP ile aynı safta bulunmaktadır.

Hayır cephesinde CHP-HDP ile beraber değil miydiniz Ümit Özdağ?

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde HDP'nin avukatı durumundaki CHP'yi "kayıtsız şartsız destekleyeceğiz" diyen senin genel başkanın değil mi?

Afrin operasyonunu BOP'a bağlayan Aytun Çıray, sen değil miydin PKK'lı Demirtaş için "Demirtaş'ın bu ülkenin birliği bütünlüğü, demokrasisi, özgürlüğü ve insanımızın kardeşliği için düşüncelerini dikkatle dinleyeceğim" diye methiyeler dizen?

Bak BOP patronları şimdi senin ortaklarına ordu ve devlet kurdurmak için silah yardımı yapıyor.

Afrin operasyonuna baştan beri karşı olan CHP, HDP ve İP'tir. 

İP'lilerin bu açıklamaları da bu ahengi bozmamak adınadır.

Türk Ordusunun başarısına çamur atan İP'liler, CHP ve HDP yanında Türk milletine ihanet hançerinden başka bir şey değildir.

Ümit Özdağ, 15 Temmuz'dan önce MHP'deki görevlerinden istifa edip niye kaçmıştın ve İP'e nasıl geçmiştin?

Bu geçişte sana ne verdiler?

Aytun Çıray, CHP içinde çok iyi bir konuma gelmişken, niçin istifa edip İP'e geçtin? Bunun karşılığında sana ne verdiler?

Olayları çözecek olanda zaten bu soruların cevabıdır.

Afrin'i soruyorsanız Türk Ordusu destan yazıyor destan…

Makaleyi Hemen Yorumla