ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
İP'E TUTUNMAK İSTİYORSANIZ FETÖ-SEN KURUN ! / Yıldıray Çiçek 1177 okunma - 28 Mart 2018

Türkiye Kamu-Sen, Türkiye'nin en etkili, en güçlü sendikalarından birisidir.

Sendikal faaliyetlerinin yanında sosyal-kültürel faaliyetleriyle de toplum içinde varlığını hissettirmektedir.

Alt yapısı, 6 Mart 1989 tarihinde kurulan Türkiye Kamu Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) ile başlayan Türkiye Kamu-Sen, 14 sendikanın bir araya gelmesiyle de 24 Haziran 1992'de kurulmuştur. Türk milliyetçiliğini temel ölçü alan bir sendikadır. Kurulduğu günden bu yana değişmez gelenekleri ve ölçüleri vardır. O ölçü ve gelenekleri kim değiştirmeye kalkarsa zaten soluğu başka yerde almaktadır. Bundan önce örneklerini çok gördüğümüz gibi, 1 Kasım seçimleri sonrası da Türkiye Kamu-Sen içinde gelenek ve ölçüleri değiştirmeye çalışan tiplere şahit olduk…

Türkiye Kamu-Sen, FETÖ'nün MHP'yi ele geçirme operasyonlarında Türkiye genelinde kullanılmak istenmiştir. FETÖ'nün maddi ve manevi desteklediği, FETÖ yargısı, medyası, sermayesinin seferberlik başlatarak sahip çıktığı kişileri, Türkiye Kamu-Sen yurt genelindeki programlarda karşılamış, onlara salonlarını açmış, destek açıklamaları yapmıştır.

Türkiye Kamu-Sen içinde, makamla, parayla, korkuyla ya da şantajla devşirilmiş Truva atları sendikayı kuran ve tüzüğüne kadar hazırlayan iradeyi devirmeye çalışacak kadar gözü dönmüştü. Köşeye sıkıştıklarında "biz hiçbir partinin yan kuruluşu değiliz" diyen ama FETÖ'nün siyasi projelerine omuz veren ahmakları bile bünyesinden hasbelkader çıkardığına bu dönem şahit olduk.

Türkiye Kamu-Sen'in elbette Türkiye'yi kucaklayan, hak ve adalet arayışında herkese eşit mesafede olan bir kuruluş misyonu vardır.

Fakat MHP ile gönül bağını da koparacak hiçbir güç ve iradede yoktur.

1 Kasım seçimleri sonrası FETÖ'nün MHP üzerinde operasyon başlattığı dönem Türkiye Kamu-Sen'in Genel Başkanı İsmail Koncuk idi.

Sadakatte gevşeme, ihanette hareketlilik bu dönem sık görülmeye başlanmıştı.

Türkiye Kamu-Sen yöneticileri FETÖ yargısı adım attıkça, MHP Lideri Devlet Bahçeli ile bağlarını kesmişler, siyaset borsasında FETÖ'nün yatırımlarına oynamaya başlamışlardı.

Türkiye Kamu-Sen'in ülke genelinde bazı temsilcilikleri MHP'deki operasyona omuz vererek kendini hissettirmeye başlamıştı.

"Bunları kim organize ediyor?" diye soruyorduk.

Aldığımız cevap hep "Türkiye Kamu-Sen Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş" oluyordu. Ve hatta Türkiye Kamu-Sen'in düzenini onun bozduğunu, sendikayı mikrop gibi karıştırdığını belirtiyorlardı.

Meğerse kazın ayağı öyle değilmiş ve bunu geçtiğimiz gün yaşanan bir olayla bunu çok net anladık.

Türkiye Kamu-Sen'in eski Genel Başkanı İsmail Koncuk görevinden ayrılır ayrılmaz, yanına ayaklı fitneci Fahrettin Yokuş'u da alarak gitti İP'e üye oldu.

Böylece 1 Kasım seçimleri sonrası ortaya atılan tüm iddialarında doğru olduğu tescillenmiştir.

Muhatapları çok iyi bilir, MHP ve Türkiye Kamu-Sen arasında yaşanan gergin dönemde hep yapıcı olmaya, iddialara "Acaba" şerhi düşerek değerlendirmeye ve aracı olmaya çalışmıştım.

İyi niyetin zaman kaybı olduğunu çok net anladım.

Fakat fitne mikrobunu yayma konusunda Fahrettin Yokuş'un işlevi konusunda hiç yanılmadım onu da belirtmiş olayım.

İsmail Koncuk ve Fahrettin Yokuş "Yavru- Katip" misali hem de sendika görevlerinden istifa ettikleri gün, koştura koştura İP'e üye olmaya gitmeleri oyunun son perdesi olmuştur.

O halde bazı iddialar artık derinlemesine araştırılmalıdır.

Bunların en önemlisi ise 1 Kasım seçimleri sonrası, üyelerin aidatlarıyla biriken yüklü miktar para MHP üzerinde operasyon yapmak isteyenlere aktarılmış mıdır?

Bugüne kadar "Bizim hiçbir bağımız, bağlantımız yok" diyen Koncuk ve Yokuş ikilisi, sendika görevlerinden istifa eder etmez niçin Meral Akşener'in partisine katılmıştır?

"Benim telefonlarımı FETÖ dinledi" diye aklınca savunma yapan Fahrettin Yokuş denen zavallı acaba şimdi yeni partisinde "1980 öncesi Fethullah Gülen'in dinlerarası diyalog modeli uygulansaydı sağdan-soldan ölümler olmazdı" , "Hocaefendiyi birgün herkes anlayacak. Ne mutlu şimdiden anlayana" diyen genel başkanıyla birlikte FETÖ-SEN mi kuracaktır?

FETÖ-SEN'in tüzüğünü de "Ben FETÖ'nün Belediyeler İmamıyım" diye canlı yayınlara mesaj atan İP Milletvekili İsmail Ok'a yazdırır, stratejik akılı da 15 Temmuz'dan önce "Türkiye'de farklı gelişmeler olacak" diyerek MHP'deki görevlerini bırakıp, apar-topar kaçan Ümit Özdağ'dan alırsın?

İyi olmaz mı Fahrettin Yokuş Efendi?

Koncuk ve Yokuş ikilisinin maskesinin düştüğü an olan İP'e üye olmalarına dair fotoğrafı görünce sosyal medya hesabımdan "Türkiye Kamu-Sen Eski Genel Başkanı İsmail Koncuk'un ve Kamu-Sen'e her türlü mikropluğu bulaştıran Fahrettin Yokuş'un İP'e geçmesi, Türk-Kamu-Sen temizliğinin doğruluğunu ispatlamıştır. Hocaefendileri "Sahip çıkın. Onu koruyun" demişti. Onu yapacaklar ! " twitini atmıştım.

Bunun üzerine Fahrettin Yokuş isimli Truva atı, şahsımı tetikçi olmakla ve MHP'den ayrılan herkese çamur atmakla suçlayan cevap yazdı. Bu cevaba da "Haysiyetsiz adam. Bana ona-buna çamur atıyor diyorsun. Yüzlerce davam var, içinden bir tane iftiradan dolayı açılmış dava göster. Şunu yalan yazıyorsun diye örnek göster. İP'in kimde bugün herkese gösterdin. Şeref yoksunu,1 Kasım sonrası ne haltlar çevirdiğiniz bugün tescillendi."  Şeklinde karşılık verdim. Sosyal medya hesabından beni engelleyip kaçtı, gitti.

Bir de yeni partisindeki PKK-HDP sevdalılarına bakmıyor!

CHP-HDP yancısı olmuş yeni partisine bakmıyor!

MHP'yi AKP ile beraber hareket etmekle suçluyor.

Zekâsı, aklı, milliyetçiliği işte bu kadarmış bu zavallının…

Terör örgütlerine karşı birlik olmuş MHP ve AKP'yi eleştirip, Afrin operasyonuna karşı çıkan CHP-HDP-İP cephesinde yer almak ancak Fahrettin Yokuş gibi zekâların işiydi. Şimdi bu başarısıyla övünüyor.

Yokuş ve Koncuk ikilisi "İP'e katkımız olsun" diyorsa, tez elden FETÖ-SEN sendikasını kurmalıdır.

Ancak öyle tutunurlar İP'e…

1 Kasım seçimleri sonrası inkârla, maskeyle buraya kadar gelmişlerdi.

Yol tükenince gerçek yüzleri ortaya çıktı.

Meğerse tükürülecek yüz sahipleriymiş…

Makaleyi Hemen Yorumla