ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
MERAL AKŞENER SENİN İTA AMİRİN KİMLER? / Yıldıray Çiçek 2453 okunma - 29 Mart 2018

İP Genel Başkanı Meral Akşener CHP'nin yayın organlarından sayılan Yurt gazetesine röportaj vermiş ve orada "Devlet Bahçeli hakkındaki notunuz?" sorusuna "Sayın Bahçeli ile ilgili söyleyecek bir cümle yok. Çünkü artık kendisinin ita amiri yani görev amiri Sayın Erdoğan." cevabını vermiş…

Başbakan Binali Yıldırım bile "Sayın Bahçeli'nin açıklamasını yorumlamak doğru olmaz Bahçeli'nin lafı üstüne laf söylemek bize yakışmaz, ne diyorsa odur." Saygınlığını gösterirken, MHP Lideri Devlet Bahçeli tarafından siyasetin çöplüğünden alınıp üç dönem milletvekili ve TBMM Başkanvekili yapılmış gözünü hırs, kin ve nefret bürümüş bu kadın, nasıl böyle bir terbiyesiz cümle kurabiliyor?

"İta amiri" (parayı,b.) ödemeye yetkili görevli kişi demektir.

Kurduğu cümlenin Türkçesi  "Devlet Bahçeli'nin parasını Recep Tayyip Erdoğan veriyor" demektir. Bu cümle elbette bir çukurluktur.

Ama asıl önemli olanda bu kadının Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye yönelik bu hadsizlik cesaretini kimden aldığıdır.

15 Temmuz sonrası aylarca evinden çıkamayan, ortalık biraz durulunca parti kurup yine sahne alan bu kadın, CHP-HDP cephesine mi yoksa yabancı ülkelerin medyasında şişirilmeye mi güvenmektedir?

Mesela AKP kurulduğu günlerde "Liderimiz Erdoğan" diyen bu kadın şimdi "Erdoğan'a seslenmek istiyorum; arkadaş azıcık sus. Birazcık ailene zaman ayır, birazcık evinde otur, her konuda konuşmak mecburiyetinde değilsin, her seferinde şu parmağını sallamak zorunda değilsin. Azıcık evince otur dinlen, nefes al, biz de nefes alalım" diyebilmektedir?

15 Temmuz sonrası yaşadığı korkuyu üzerinden attıran nedir?

"Devlet Bahçeli'nin görev amiri Sayın Erdoğan" diyen bu kadına sormak lazım?

CHP'yi PKK'nın arka bahçesi, HDP'nin gönüllü avukatı yapan Kemal Kılıçdaroğlu'na "Allah güç, kuvvet versin. Dualarım onunla" diye dua ettiğinde Meral Akşener'in görev amiri Kemal Kılıçdaroğlu mu oluyor?

Kurduğu partinin programına teröristbaşı Öcalan'ın "Eşit Vatandaşlık" kavramını koymuştu, "HDP onurumuzdur" diyeni parti kurucusu, HDP ve Demirtaş'a seçim müziği yapan Kardeş Türküler'de bir dönem çalgıcılık yapan adamı genel başkan yardımcısı yapan Meral Akşener'in görev amiri teröristbaşı Öcalan mı oluyor?

CIA'nın yasal penceresi olarak bahsedilen Denge Denetleme Ağı isimli kuruluşta görev yapan Selda Tandoğan Demirel'i kurucu ve danışman yapan Meral Akşener'in görev amiri CIA mı oluyor?

Rotary Kulüpleri Bölge Başkanını Kocaeli İl Başkanı olarak atayan Meral Akşener'in görev amiri Masonlar mı oluyor?

Yoksa "Meral Akşener'e sahip çıkın. Onu koruyun" diyen Fethullah Gülen mi Meral Akşener'in görev amiri oluyor?

Meral Akşener'in görev amirlerini say say bitmez.

Geçmişte "Çillerin Öğrencisiyim" diyordu, sonra "Liderimiz Erdoğan" dediği günlere şahit olduk. En son milletvekili yapıldığı 7 Haziran seçimlerinde MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi "Samimi ve inanmış bir demokrattır. Son derece yardımseverdir ama yardımlarını gizli yapar. Çok iyi de bir stratejik akla sahiptir. Satranç oyuncusudur, hep 5 hamle sonrasını görür. Bazı şeyleri göze alır, ama demokrasinin yanında durur. Partiye zarar getirecek bir şey Türkiye'ye faydalıysa, onu yapar. Rastgele konuşmaz. Çok edeplidir. Çocuğu yaşında birini de ceketini ilikleyerek karşılar. Devlet Bey'i kamuoyuna doğru düzgün anlatamamamız bizim eksikliğimizdir. " sözleriyle tarif ediyordu.

Yani her yol var, görev amiri olarak herkesi benimsemiş…

Meral Akşener'in MHP'yi ele geçirme operasyonları yaptığı dönemlerde, parti kurduğu ve parti kurulduktan sonraki dönemlerde bu kadar harcamanın parasını veren ita amiri kimdir?

Ortaya çıkması gereken Meral Akşener'in işte bu ita amiridir.

CHP-HDP yancısı olup bu kadar hadsizleşen Meral Akşener'in "İta amiri" ortaya çıkarılırsa, Türkiye üzerinde kimlerin operasyon yapmaya çalıştığı da ortaya çıkacaktır.

"Afrin'i almak için ne verdiniz?" diyen bu İP'sizlere "Siz bu kadar parayı nerden, nasıl buluyorsunuz, İta amiriniz kimler?" diye sormak herkesin hakkıdır.

MHP'ye ita amiri arayan hadsiz, çıksın da bunları açıklasın.

MHP, Türk milletinin iradesi dışında hiçbir güç tanımadığını her daim göstermiş ve bugün devleti milli çizgiye taşımanın gayretini vermektedir. MHP'nin tek görev amiri Türk milletidir.

Meral Akşener, bi ara Recep Tayyip Erdoğan'dan korktuğun zamanlarda  "Gazi Mustafa Kemal'den, Aziz Atatürk'e" geçiş son derece sevindiricidir. Ayakların, Türk Milliyetçiliğinden çekilerek Malazgirt ovasına Otağ kurmaya yönelişi, Kızılelma seslenişi gayet memnuniyet vericidir. "Kerkük" sözcüklerinin duyulacak kadar seslendirilmesi bile, tarafımızda memnuniyetle karşılanmaktadır." Diyordun ya, işte MHP'nin derdi bu manzarayı yaratmaktı.

Çok şükür bunu başarmış ve mücadelesi devam etmektedir.

Makaleyi Hemen Yorumla