ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
KEMAL-MERAL-TEMEL HDP İTTiFAK İÇİN SİZİ BEKLER / Yıldıray Çiçek 1192 okunma - 13 Nisan 2018

16 Nisan referandumumdan hemen sonra "Önümüzdeki dönem ittifaklar süreci olacak" diye ilk açıklamayı yapan kişi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmuştu.

Aslında o, referandumdaki CHP-HDP ittifakını meşrulaştırmak için bu tespiti yapıyordu.

Ama bu manada ilk adımı AKP ve MHP attı. AKP ve MHP aylar önce bu ittifakı 15 Temmuz mutabakatına uygun bir şekilde hem gönüllerde, hem de hukuken yasalaştırdı.

İttifak konusunu ilk açan kişi Kemal Kılıçdaroğlu ise hala kıvranıyor.

Atı alan Üsküdar'ı geçti ama CHP hala HDP, İP ve SP arasında gidip geliyor.

AKP-MHP ittifakı karşısında zaten bu dört partinin beraber hareket edeceği değişmez bir gerçek durumundadır.

Türkiye üzerinde hesabı olanlar umudunu bu ittifaka bağlamış durumdadır.

Kandil, Pensilvanya ve Batı kendi hayallerini bu ittifakta bulmaktadır.

Düşünün, bu ittifakı meydana getirecek tüm partiler Afrin operasyonuna, terörle mücadele için çok önemli olan OHAL'e çok karşıdırlar.

CHP'yi PKK'nın avukatı ve HDP'nin koruyucu meleği haline getiren Kemal Kılıçdaroğlu'nun etrafında birleşen Meral-Temel ikilisinin de yapacağı başka bir şey yoktur.

Şaşılacak tek şeyde AKP- MHP ittifakına çıldırmış gibi saldıranların kendilerine böyle bir ittifak kurmuş olmasıdır. Bu siyaset zavallıları kendi ittifaklarını herhalde "kutsanmış ittifak" sanmaktadır.

CHP'liler Selahattin Demirtaş'ın yattığı cezaevi önüne adeta çadır kurdular.

Meral Akşener'in İP'lileri CHP'den çıkmıyorlar.

HDP zaten ihanetin kucağında yolculuğa devam ediyor. Saadet Partisi tüm tabanını kaybetme pahasına CHP-HDP-İP ittifakında yer alabilmek için kendini ispat kaygısında debelenip duruyor.

Temel Karamollaoğlu şu an devrimcilerin-bölücülerin reklam yıldızı gibi…

Öyle övgüler diziyorlar ki, sanırsın yeni devrimci lider bir doğdu. Milli ve manevi birçok değere düşman olan unsurlar, Saadet Partisi gibi İslamcı-muhafazakâr tabanı olan bir partiye niçin bu kadar abartılı övgüler düzer ki?

Elbette AKP-MHP ittifakına zarar verdirmek adına reklam panosu olarak kullanmaktadırlar.

AKP-MHP ittifakı aylar önce netleşince doğal olarak CHP'de siyasi yavrularını bir ittifak etrafında toplamak için çalışmalarına hız verdi.

Meral Akşener zaten tüm iradesini "Allah güç kuvvet versin. Dualarım onunla" dediği Kemal Kılıçdaroğlu'na çoktan teslim etmiş durumdadır. HDP için CHP bulunmaz bir nimettir.

Çünkü CHP HDP'nin her acı ve tatlı gününde, anında yanında bitmektedir. Temel Karamollaoğlu da CHP ve HDP'ye saadet getirmek için "bir yemin ettim ki dönemem" modu ve kodundadır.

Eylem ve söylemleriniz birbirine uyuyorsa zaten elbette bir ittifak kurmanızda abesle karşılanacak bir durum yoktur.

Görüldüğü ve anlaşıldığı üzere bu dört parti birbirine oldukça uyum içindedir.

Adımlar aynı, bakışlar aynı...

AKP-MHP ittifakında yer alanlar bunlarla asla niye yanyana geliyorsunuz dememelidir.

Afrin'de PKK temizliği için aynı duruşu sergileyen AKP ve MHP iken, Afrin operasyonuna karşı çıkanlarda elbette aynı çatı altında birleşme hakkına sahiptir.

MHP'ye "siz nasıl AKP ile ittifak kurarsınız" diye saldıran CHP merkezli siyaset zavallıları da olaya bu pencereden bakmalıdır.

15 Temmuz sonrası, Türkiye odaklı ve ülke çıkarı ölçüsünde AKP ile olan mesafesini belirlemiş MHP'ye, 15 Temmuz öncesi yaşananlar üzerinden saldırmak beyhude çabadır.

Asker, polis katilleriyle ittifak kuran siyaset soytarılarının anlamadığı işte bu noktadır.

Papağan gibi "Recep Tayyip Erdoğan size bunu demişti. Devlet Bahçeli Recep Tayyip Erdoğan'a bunu söylemişti" cümlelerinin bir adım ötesine geçemiyorlar. Şimdi ne oluyor, şimdi ne yapılıyor buna baktıkları yok...

Etrafı kuşatılmış ve bizi de etkileyecek savaş tamtamları çalınırken Türkiye'de neyin kavgasının yapılması bekleniyor?

Türkiye'ye her türlü kötülüğü yapan PKK, FETÖ ve DHKP-C gibi terör örgütleriyle yan yana olanlar özellikle MHP'den bu manada ne beklemektedir?

CHP'nin siyaset soytarıları, HDP'nin ihanet üreten sözde siyasetçileri, İP, HDP ve CHP yancıları bu ülkede MHP'ye akıl verecek en son kişiler bile değilsiniz.

Onun için AKP ve MHP ittifakına çamur atmak yerine, debelendiğiniz çamur ittifakının kıvamı için birbirinize eften-püften bahanelerle yaptığınız ziyareti bırakında "biz ittifakımızı kurduk" diye çıkın açıklayın...

En azından FETÖ, PKK rahat nefes alır ve onların hayallerini diri tutmasını sağlarsınız.

Aranızda sağlayacağınız resmi ittifak kararını da YPG kamplarında açıklayın ki, Afrin operasyonunu durduramadınız, bari bu şekilde onlara moral vermiş olursunuz.

Hadi Kemal- Meral- Temel uzatın elinizi HDP'ye, her beraber Kandil'e...

Makaleyi Hemen Yorumla