ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
BOYNU BÜKÜKLER ESİR KAMPI CHP'YE GERİ DÖNÜYORMUŞ! / Yıldıray Çiçek 1144 okunma - 28 Nisan 2018

CHP'den İP'e geçen 15 vekilden biri olan Kayseri Milletvekili Çetin Arık, o süreçte yaşananları şöyle anlatıyordu: 

"Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu bize "Parti mi, vatan mı?" diye sorduğunda, "Biz de tabii ki 'Önce vatan' dedik ve bu kararı aldık" 

***

Terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG'yi "terör örgütü olarak değil, vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşum olarak gördüğünü" söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu'nun "vatan" anlayışı zaten tartışılır da, o halde vatan gördüğü bir meselede 15 milletvekili niçin CHP'ye geri dönüyor?

Kemal Kılıçdaroğlu vatanı oradan oraya mı satıyor?

"Önce Vatanmış" 

Pehhh pehhh…

15 milletvekilini esir pazarındaki köleler gibi kameraların karşısına diz, teşhir malı gibi sergile, siyasi projeler için yol tutturamayınca geri CHP deposuna kaldır. CHP gibi Türkiye'nin en köklü partisi bu rezillikleri nasıl yapabiliyor?

YSK zaten "İP seçimlere katılabilir" kararı vermiş, Meral Akşener kendini ispat için "100 bin imzayla aday olacağım" diyor. O halde hem CHP, hem İP bu haltı niçin yedi? 

O meşhur hikâyeyi anlatmanın zamanı değil mi şimdi?

"Maraba ile ağa, ağanın arabasında tıngır mıngır kasabaya gidiyorlar. Yolun yarısında, arabayı çeken hayvan patır kütür yola pisliyor. Ağa marabasının arabada gözü olduğunu biliyor. Hem marabayı küçük düşürmek hem de eğlenmek için, "Üle Memo! Şu boku yersen, arabayı sana verecem" diyor. Bizimki bir an düşünüyor, kararını veriyor, koşumları ağaya uzatıp arabadan iniyor ve taze at pisliğini yiyor. "Tamam", diyor ağa "araba senin" Bizimkinin midesi dönmüş, gururu çiğnenmiş, kendinden iğreniyor. Ağa ise bir dakikalık bir eğlence uğruna arabasından olduğuna pişman, kendi budalalığına yanıyor. Dönüş yolunda ikisinin de ağzını bıçak açmıyor, ikisi de kurdukça kuruyorlar. Tam marabanın pislik yediği noktaya geldiklerinde ağa dayanamıyor; "Üle Memo! Bir halt ettim, şaka uğruna araba elden gitti, b.k yemenin ederini vereyim, arabayı geri alayım." Memo'nun genzinde, ağzında, yüreğinde, öfkesinde hâlâ pislik tadı var. "Olur Ağam" diyor, "olur ama bir şartla: sen de aha şu kalan kurumuş b.kları yiyeceksin ki ödeşelim." Ağanın gözü kararmış, iniyor bir miktar pislik de o yiyor. Çiftliğe yaklaşırlarken, Memo düşünceli, kederli soruyor: "Ağam, araba giderken de senindi dönerken de senin, peki biz bu kadar b.ku neden yedik?"

***

CHP her yolu deniyor ama hala bir çıkış yolu henüz bulamadı.

Tüm planlarını seçimleri ikinci tura bıraktırmak üzerine yapıyorlar ama zaten birinci turda kaybedeceklerini kendileri de biliyor.

15 milletvekilini paket yapıp İP'e göndermek projesi ikinci tur hayali için bir adımdı. Görüldüğü gibi ellerinde patladı.

Kemal Kılıçdaroğlu "Parti mi, vatan mı?" diye sorduğunda "Önce vatan' dedik ve bu kararı aldık" diyen milletvekillerinin 1 haftalık İP maceraları "geri dön" çağrısıyla bitiyor ve sözde "önce vatan" sevdaları bir haftada tükeniyor.

15 milletvekilinin aslında İP'ten CHP'ye geri dönmesine de gerek yoktur.

Nasıl olsa "ver oyunu İP'e gitsin CHP'ye" hali artık çok net anlaşılmıştır.

Meral Akşener sırf hırsları ve kendisini siyasi alanda proje olarak kullananlara ispat için "100 bin imzayla adayım" inadından vazgeçmemektedir.

Fakat daha geçtiğimiz gün söylediği "Partiyi kurmadan ilan etmiştim. Bir kere daha huzurunuzda ilan ediyorum. Diyelim ki CHP'nin adayı ikinci tura kaldı, şüphesiz her türlü gücümüzle destekleyeceğiz." sözleriyle de CHP aşkını tekrardan duyurmuştur.

Son bir aydır, CHP ve İP'in kendi aralarında oynadıkları tiyatroyu izledik.

Halende devam ediyor.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, 26 Ağustos erken seçim tarihini önerdiğinde Türkiye'de ilk "İP seçime giremez" diyen kişi CHP'li Özgür Özer olmuştu. CHP 15 milletvekilini İP'in kapısına getirmeden bir gün önce İP'in Genel Sekreteri ve sözcüsü Aytun Çıray "Partimiz İP seçimlere giriyor. Yargıtay'ın YSK'ya verdiği resmi belgede ismimiz var" demişti.

Bu açıklamaya rağmen Kemal Kılıçdaroğlu 15 milletvekilini hediye paketi yapıp İP'e yolladı. Şimdi de "geri dönün" talimatı vermiş…

Bunlar tiyatro değil de nedir?

"AKP ve MHP'nin oylarını bölsün" diye CHP'nin yan sanayi ürünü olarak kurulan İP, CHP'yi bölüyor. Ne hazin bir durum…

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli bunlara durduk yere "Cümbüş ittifakı" dememiş… Çünkü bunlar, her türlü curcunayı içlerinde barındırıyorlar.

 

CHP’Lİ BOYNU BÜKÜKLER

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/2029618883956825/

Makaleyi Hemen Yorumla